Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nyáron életmódot szeretnék...

Nyáron életmódot szeretnék váltani és ezáltal fogyni. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Először is: cukor helyettesítésére mit ajánlatok? Stevia, nyírfacukor, xilit?


Ha valamilyen zsiradékot szeretnék használni pl hús sütéshez vagy ilyesmihez, akkor mit használjak?


Ha néha szendvicset ennék, az jó, ha "csak" teljes kiőrlésű? És mit tehetnék bele?


Olvastam, hogy gyümölcsöt csak délelőtt jó enni a gyümölcscukor miatt. Ez tényleg így van?


Hallottam erről a mostanság 'menő' chia magról is, erről mi a véleményetek?


Ha valami egészséges/diétás sütit vagy ilyesmit szeretnék csinálni, akkor milyen lisztet érdemes használni?


Végül a mozgás kérdése:

Nyáron járnék edzőterembe, ehhez milyen eszközöket ajánlatok (futni gyűlölök, így ha lehet, azt skippelném, de azonkívül bármi jöhet) és mennyi ideig?


A mozgással jelenleg a zsírégetés a cél, de olvastam, hogy ilyenkor nem szabad átbillenni kardio-ba. Tulajdonképpen mi a különbség és hogy 'veszem észre' és hogy tudom ezt elkerülni?


Egyébként kb 15-20 kg-t szeretnék leadni, és ha lehet, a nagy részét nyáron.


Köszi azoknak, akik végigolvassák és legalább egy kérdésre válaszolnak:)



2016. máj. 25. 18:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Igen, keves benne a szenhidrat, raadasul kazeinbol van, ami lassu felszivodasu feherje, estere a legjobb.
2016. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

És szerintetek érdemes beruházni egy fitness karkötőre? Mondjuk erre a fajtára?

[link]

2016. máj. 25. 22:35
 23/32 anonim ***** válasza:
43%

A stevia sokkal olcsóbb, mint a xilit (édesítő erőre, nem grammra, nyilván :D s persze lehet belőle felhígított drágát is kapni, nem olyan kell), de szerintem is borzalmas mellékíze van, én kizárólag sokszázszorosan hígítva használom, így is olcsóbb. Mert a xilit és az eritrit majdnem mézárban van, én pedig csóró... Az is hasznos, ha alig használsz efféle édesítőszert, nem kötelező az élethez.

Nekem a szénhidrátcsökkentés elég fontos ahhoz, hogy inkább eritritet használjak, de a xilit szerintem jóval finomabb, szőlőcukorízű. Édesítésre persze mindkettő jó, de jól jön egy kis bónusz íz. Úgyhogy xilitet is használok olykor.


A tk szendvics lassabb felszívódású, mint a normál, döntsd el, neked belefér-e. Én alapból nem eszem gluténes szénhidrátbombákat, nem jó az nekem. Ahhoz ritka s nagyon vonzó eset kell, mert azért a hedonizmusom fontos, hozzám tartozik, mint a rókához a farka.


Én olcsóbb magliszteket használok sütéshez, néha olajos magvat, mert azok finomabbak., Ez egyesek szerint egészségtelen, de engem ez már nem tud érdekelni, valahol meg kell húznom a határt, az sem egészséges, ha alig eszem meg valamit (ami mondjuk rám kb. igaz, de még van mozgástér) attól rettegve, hogy nem tökéletes, ahogy eszem (tökéletesség nincs, de sokat teszek az egészségemért, a maradékot már tudom kezelni).

A zabliszttel nekem nincs bajom, ha más eszi, én utálom a zabízt (bár sok tojással érdekes módon finom önmagában is) s szénhidrátszegényen eszem, ha tudok. A zab ritkán vonz. De - nincs vele baj, rost, gabonához képest sok fehérje... Rendes cucc.


Én speciel túrázom, sétálok, néha biciklizek. Jó az is aerob mozgásnak. Futni nem akarok és nem is tudok, max. pár métert (ami azért rámutat arra, hogy nem minden OK bennem, de ennyivel akár egész életemben együtt tudok élni. de változtatok, ha lehet).

Nem az, hogy nem szabad, a kardiónak is megvan a maga haszna s mivel kalóriát éget, az is segít a fogyásban. De az aerob jobbnak mondott zsírégetésre. Nekem teljesen mindegy, de utána lehet olvasni.


Gyümölcsöt akkor eszem, amikor kedvem támad rá, délelőtt pont nem. Ez nem fog megakadályozni a Guiness-rekord élethossz megdöntésében, abban eléggé biztos vagyok. Ha sosem ennék gyümölcsöt, az károsabb lenne lelkileg :D. Ahogy az is irritálna, ha délelőtt ennem kellene, az nekem nagyon rossz. Túlzásnak érzem a délutáni gyümölcsevés miatti aggodalmat, de ezt is mindenki döntse el maga. Reggel rossz az inzulinérzékenység, azt tudom, de egész délután, este és éjjel nem az, a gyümölcs pedig könnyen emészthető. Ha a mennyiség is apró, akkor eléggé esélytelen, hogy ez a gyenge pont az étrendünkben.


A chia-mag poénos, de annyi, szükség igazán nincs rá, s ha nincs sok pénzed, inkább fontosabbra költsd.

2016. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Azt pont nem írtam, mit egyél, de hát azt se tudom, zsírosan akarsz enni vagy sem, ez azért nem egyértelmű :)

Apropó puding, én konjaclisztes pudingot eszem, kalória szinte semmi nincs benne, de poénos. Havi párszáz forintért szinte mindennap pudingozok (nem hatalmas adagnyit, de nekem elég) s másba is használom. Drága, de a zselatin is az, a konjac pedig sokkal kényelmesebb s kevesebb kell belőle. S vega, van, akinek ez is számít.


Minden minőségi hús jó, étrend és mennyiség kérdése. Én a zsírosabbakat szeretem, de vegaként ugye azokat sem eszem :D Én tojásra alapozok, ami szintén alaposan zsíros a fehérjetartalma mellett, úgyhogy eléggé laktató is. Ráadásul tápanyagdús, sokoldalú, gyors, finom ételt ad.

A zöldségeket más is írta, én is ajánlom őket. Térfogatosak, finomak, több-kevesebb tápanyaghoz jutsz belőlük (az uborka pl. inkább csak víz, de némelyikben elég fontos ásványi anyagok vannak, amikből egyes étrendek mellett könnyen hiányt szenvedhetünk. én pl. a magnéziumra megyek rá).

Az olajos magvak is hasznosak lehetnek. Kevésbé zsíros és általában kevésbé finom, de tápanyaggal jobban ellátott testvéreik a maglisztek. Megint csak bizonyos étrendeken jól jöhetnek.


Ami a kávét illeti, én rengeteget iszom, de nem édesítem. Pontosabban de, mikroszkópikus mennyiségű házi kókusztejet kap, ami nagyon édes. De inkább tojássárgája és zsír van benne, igen tuti, évek óta nem tudok leállni vele :D Persze kinek mi jön be. Van, aki a mandulatejre esküszik (nekem feleslegesen drága, max. a kókusztejemet mandulázom, diózom finoman), szerintem a máktej is jó hozzá, illetve leginkább a mákos kókusztej, ami édes is, mákos is :)


De ez már messzire vezet. Sokféleképpen lehet egészségesen fogyni, az a nagy helyzet. Én a zsíros, kicsit vagy nagyon szénhidrátszegény utat követem, mert nekem csak ez a jó, fogyásra főleg, de általában élni is. De nem vagyunk egyformák, finoman szólva.

2016. máj. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Nem igazán szeretem a zsíros húsokat, mindig is csirkemell párti voltam:D


Az edzőtermet hogy javasoljátok? Hányszor kéne mennem egy héten?


És valószínűleg hülye kérdés, de azért megkérdezem. Lehet kapni ezeket a fagyasztott mindenféle husikat, ezek teljesen rosszak? Olyanokra gondolok, amiket sütőben is ki lehet sütni, nem kell hozzá olaj.


Ha az ember rá van kényszerítve, hogy "gyorskaját" egyen (pl. nyaraláskor vagy szokott nálunk olyan lenni, hogy elemegyünk vásárolni egy másik városba, ami egy bő fél nap és akkor kebabot eszünk egy ilyen bódénál), hogy lehet a legjobban kijönni belőle?


Köszi az eddigi válaszokat, el se hinnétek mennyire motiváló;)

2016. máj. 26. 07:11
 26/32 A kérdező kommentje:

Egy még talán fontos infó: a testzsírszázalékom 40 :(


Kérdés:

Vízen kívül mit lehetne még inni?

Mivel jön a nyár: Mi a véleményetek a görögdinnyéről?

2016. máj. 26. 07:38
 27/32 anonim ***** válasza:

Gorogdinnye: Ehetsz belole boven nyaron, nagy a viztartalma, nasinak kivalo vagy akar pl reggelihez.


Kebabosnal, gyrososnalj kerj gyros talat sultrumpli es pita nelkul, csak salataval. Szerintem az ugy meg boven belefer.

Nyaralas alatt ha naplozben lecsuszik valami egeszsegtelen dolog, a vacsorad akkor is legyen kaloria es szenhidratszegeny + legyel mozgasban, amennyir csak tudsz :D

2016. máj. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Hat vizen kivul max neha cukormentes italokat, de azok eleg karosak hosszutavon, amit ajanlok, az a Power Fruit - sokfele izben van, egy uveg 45 kaloria.


Gyumolcslevet ne nagyon igyal, sok cukor es kaloria van a 100%-osban is. Neha csinalhatsz magadnak otthon turmixot, friss gyumolcsokbol, az nyaron jo tud lenni.


Illetve veganoknal lattam, hogy divatos a "bananfagyi" - osszeturmixolsz annyi banant, amekkora mennyiseger szeretnel es berakod fagyasztoba egy kis idore. Elvileg nagyon jo, iden kiprobalom :D

2016. máj. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
És az edzés időben mikor a legjobb? Délelőtt vagy délután? Evés előtt/után?
2016. máj. 26. 17:42
 30/32 anonim ***** válasza:
reggel ébredés után éhgyomorra, vagy este, és utána már csak főleg fehérjét enni (soványtúró,cottage cheese, zldség+hús)
2016. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!