Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Veletek már volt olyan, hogy...

Veletek már volt olyan, hogy rendszeresen mozogtatok de mégsem fogytatok?

Figyelt kérdés
Én már több mint egy éve rendszeresen jógázom, de sajnos nem fogytam tőle.
2016. jún. 17. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tényleg jógától várod a fogyást?

Szálkásító diéta + aerob mozgás kell.

2016. jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Most is ez van, heti 8 órát edzem és hízok, nem rég kezdtem testépítésbe, persze itt cél a hízás, mert tömeget növelek. A sport különben se garancia a fogyásra. Volt olyan nap, hogy kb 150 km-t bicikliztem, de emellé simán megettem több mint 5000 kcalt. Egyébként a jóga nem sok kalóriát éget, ne csodálkozz.
2016. jún. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A jóga csak akkor segít, ha kiűzi az agyadból az étel utáni vágyakozást. Ezek szerint nem űzte ki.
2016. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem a jóga a megfelelő mozgás, ha fogyni akarsz.

A jóga, bár fizikai igénybevétel, de inkább a lelki oldala a lényeg. Azt nem azért szokás csinálni, mert valaki fogyni akar.

2016. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Viszont ne ilyen kis tingli-tangli mozgást képzeljetek el, mindenféle megterhelő ászanát szoktam gyakorolni, szék póz, plank, oldalsó plank, csónak póz, napüdvözletek, stb. Aki ismeri ezeket a pózokat az tudja, hogy mindegyik kivitelezéséhez erőt kell kifejteni.

2016. jún. 17. 20:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy kell hozzá az izomerő, de annyi tápanyag nem, hogy a tartalékokhoz kelljen nyúlni. Becsapós a dolog, mert a kifáradás még nem jelenti, hogy nagyon sok energiát használtál hozzá fel.
2016. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jártam jógázni. Az oktató mindenkinek elmondta, amikor először jött, hogy ha fogyókúrázni szeretne, akkor rossz helyen jár.

Tényleg nehéz, olyan helyeken volt izomlázam, ahol nem is tudtam, hogy vannak izmok :) De ettől még nem fogyaszt.

2016. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mellette fuss és/vagy ússz. Az hatásosabb.
2016. jún. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A fentiek helytálló magyarázatai mellé azt is hozzátenném, hogy fogyókuránál 80%-ot számít az étrend és 20%-ot a mozgás. Fontos az egészséges étkezés a sport mellett.
2016. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szerintem rossz sportnemet választasz. Fogyáshoz a kardio-edzés a legjobb. Futás, biciklizés, ugrókötél, úszás, vagy aerobic, spinning, nem tudom mik vannak még. A lényeg, hogy aerob mozgást végezz, tartson 30 percnél tovább egy alkalom, és több izomcsoportot is vegyen igénybe. Attól be fog indulni a fogyás. :) És ha fogytál, utána már mehet a jóga, mert az izomzatod attól a fajta edzéstől szép tónusos lesz majd. :)
2016. jún. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!