Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » El vagyok keseredve. Valaki...

El vagyok keseredve. Valaki járt már hasonló cipőben? Pár tippet, ha kérhetnék.

Figyelt kérdés

Üdv! 20 éves egyetemista lány vagyok. Sajnos elég komoly súlyproblémával küzdök 90kg fölött vagyok és már nagyon zavar. Megpróbálkoztam egy fogyókúrás tervvel, két hét 2kg lement, viszont közbejött a diákmunka és miután este 9-re érek haza mindennap nem tudom tartani a napi 1-2 órás mozgásomat.


Az a baj, hogy amint abbahagyom, a leadott kilók duplája jön fel. Alig eszek, mégis csak hízok. Orvosnál, laborban voltam, semmi olyat nem találtak ami szervileg, hormonálisan ezt okozná, értetlenül állok a dolog előtt.


A tervem a következő:

- igyekszem egészségesebben enni, vagy ha nem olyan az étel akkor kevesebbet (így se eszek sokat, de ha egyszer 9kor érek haza naponta csak akkor tudok vacsorázni)

- elhagyom a kenyeret

- igyekszem több vizet inni (sajnos nem tudok napi 1 liternél többet meginni, ha akarok is hányingerem lesz a sok víztől a gyomromban)

- próbálok legalább heti 3 órát mozogni (úszás vagy biciklizés - futás, ugrálós sportok a térdsérüléseim miatt kilőve) vagy még többet, időfüggő

- próbálok eleget aludni (6-7 órákat szoktam, egyszerűen felébredek, nem tudok tovább)


Van még valami? Vagy így van esélyem fogyni? Le szeretném nagyon adni és nem akarom hogy visszajön. Szerintetek?



2016. júl. 18. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Kis olvasnivaló :


[link]


Inzulinrezisztenciád nincs?

Az egy liter víz nagyon kevés. Veszélyesen. Min. Háromszor annyi kéne.

2016. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondom mindent néztek semmi nincs. A vízzel nem tudok mit kezdeni, hónapokba telt feltornászni napi fél literről... fejem nem fáj semmi. Mondjuk szüleim is túlsúlyosak. Anyum úgy tudott fogyni valamennyit hogy mindenféle tablettákat szed, szaunázni járt meg alig eszek... Én meg nem akarok bogyókat enni amiknek kétes az eredetük meg a tartalmuk is.
2016. júl. 18. 12:06
 3/9 anonim ***** válasza:

A te súlyproblémád független a szüleidétől, nincs olyan, hogy öröklöd az elhízást. Max hajlamosabb vagy rá, de az étrendedért, életmódodért te vagy felelős.

Az, hogy egészségesebben enni, meg kevesebbet, nagyon tág fogalom.

A mennyiségre figyelj oda, mert ha sokat eszel, egészséges kajáktól is hízol. Számold ki, mennyi kalóriára van szükséged egy nap, és azt ne lépd túl. Egyszerű. :)

2016. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elolvastad, amit belinkeltem kérdező?
2016. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, el, még régebben. Fel is vagyok iratkozva és rendszeresen olvasom.
2016. júl. 21. 08:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor mi a gond? Ott az iránymutatás,csak követni kell.
2016. júl. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jelenlegi életvitelemből kifolyólag nincs időm 3 óránként keveset enni, max napi 3 alkalommal ha tudok és az egyik sajnos este 9-re esik, és mindennapi sport se megoldható jelenleg. Amikor ezeket betartottam fogytam elég szépen, viszont ebben az átmeneti helyzetben kéne valami, ami kicsit is de megállítja ezt a folyamatot.


Ételből nem tehetem meg hogy mindennap csirkemellet, tengeri halakat táplálékkiegészítőket, egyek - részben nincs rá keret, részben nem én főzök, mert ha igen, jellemzően ezeket használom és megy rajta a cirkusz hogy "csak ezt találom a hűtűben" és társaik.

2016. júl. 21. 09:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Napi három étkezés is jó lehet. Kipróbálhatod a ketogén is!


[link]

2016. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez a ketózis elég érdekesen hangzik. Mindenképp megpróbálom :)
2016. júl. 21. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!