Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem fogyozni. Meddig...

Elkezdtem fogyozni. Meddig csinalhatom? Folyt lent

Figyelt kérdés
92 kg vagyok es 78-ra szeretnék lemenni. A fogyokuram nem all masbol mint csirkemell, tojas, zoldseg, gyumolcs. Nem lesz bajom, ha mondjuk most 2 honapig semmi szenhidratot nem viszek be, csak ilyeneket eszek?

2016. szept. 2. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:

A szénhidrát nem esszenciális tápanyag...

Ellenben az eghagú étrendet nagyon keesen bírják.

2016. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A zöldségben és pláne a gyümölcsben nagyon is van szénhidrát, tehát ez az étrend nem szénhidrátmentes, maximum csökkentett CH-tartalmú.


Amúgy igen, a baj az, hogy nem fogod tudni tartani, mert rém egyhangú és teljesen értelmetlenül zársz ki finom ételeket, amik nyugodtan benne lehetnének egy diétában.

2016. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem ertek hozzá. Rosszul fogalmaztam. Nem szeretnék pekarut, tésztát es kristalycukrot fogyasztani. Ha ezeket elhagyom az baj?
2016. szept. 2. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem baj.
2016. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyumolcs tiszta cukor, szal ott a ch. De helyette valami komplexebb ch-t kene enned, pl egy kis rizst.
2016. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A menü jónak tűnik, bár nem tápanyagtáblázat a fejem s én dobnék be egy kis olajos magvat, de nem tudom, hogy kell-e. Nálam is ezek vannak, plusz olajos mag, mínusz hús (s egyéb is, csak nyomokban), abban benne van, ami kell, persze ez erősen múlik a zöldségek és magvak fajtáján... De az szerintem tartható évtizedeken át.


Ami magát a szénhidrátot illeti, már írták, hogy nem esszenciális tápanyag, persze egyedszinten azért érdekesebb a helyzet, főleg kezdőként.

Ha a fenti menüvel sok szénhidrátot viszel be (amit nem nehéz megtenni), akkor ugye nincs semmi érdekes (kivéve, ha eddig keveset vittél be s érzékeny vagy rá, mert akkor rosszul is lehetsz).

Ha keveset (ez persze nem kicsit sem egzakt így), akkor attól függ. A hirtelen nagyfokú szénhidrátcsökkentés okozhat problémákat. De a test elvan nélküle, hisz a glükóz annyira fontos, hogy muszáj meglennie élelmi szénhidrátbevitel nélkül, különben 2 nap koplaláskor törvényszerűen jönne az agyhalál.

Napi 5 gramm ch-n évtizedekig el lehet élni, már ha valakinek ez passzol testileg-lelkileg (nagyon szigorú, mert növényt nem ehetsz). Napi 20 gramm alatt rengetegen élnek, vegák is, az már élhetőbb. Egy masszív zöldségimádónak viszont az is tarthatatlan. S van, akinek több, esetenként jóval több kell. Ez egyéni.


A tojásban is van szénhidrát, ha nem is olyan sok. Nálam azért már az is számít valamit.

2016. szept. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ugy latom jobban is utananezhettem volna. Tudtok ajanlani jo diétát? 2 honap alatt kellene ledobnom ezt a 14 kilot. Napi 6km-t intenziven gyaloglok + 6 km kocogas.. (munka oda-vissza)
2016. szept. 2. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne bonyolitasd. Jo amit irtal csak hanyagold a gyumit. Ha nagyon megkivanod akkor ok, de ne kiloszamra edd. A zoldsegek meg kellenek(kiveve bab, kukorica, krumpli) ahoz h jobban emessz es porogjon az anyagcsered.
2016. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!