Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy gyors-e...

Honnan tudom, hogy gyors-e vagy lassú az anyagcserém? Lehet ezt valahogy mérni? (bocsi a hülye kérdésért de tényleg nem tudom)

Figyelt kérdés
2016. dec. 4. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Persze h lehet. Eszel, wc zel. De hogy? Napi egy,esetleg naponta kétszer is? Vagy rendszeresen 2naponta ha elmész wcre?
2016. dec. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

- Normálisnak mondható, amennyiben naponta 1x, általában ébredés után.

- Lassú, ha a napi 1x-i nincs meg, vagy csak nehezen, többszöri nekifutás, ill. ráhatás eredményeként (tea, kapszula, stb.)

- Gyors, ha pl. minden evés, étkezés után szaladni kell.

2016. dec. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már sokszor leírtuk, az ürítés gyakoriságának semmi köze az anyagcseréhez, az sejtszinten megy végbe. Kitapasztalni lehet, hogy gyors-e. Az enyém az átlagnál gyorsabb, mert a kalkulátorok súlytartó szintjével vígan fogyok. Az ürítés gyakorisága merőben az ételmennyiségtől s annak összetételétől függ. Ha keveset eszem, akkor nyilván ritka, pedig az anyagcserém nem lassul.
2016. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Épp ezért kérdeztem, mert szerintem sem kell összekeverni az emésztéssel
2016. dec. 4. 11:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet mérni. tök szubjektív.

a fogyás és az, hogy mennyit megyünk wc-re is csak egyedi érték.

sajnos lepontozta valaki a wc-vel összefüggő észrevételeket, pedig DE. a rövid távú anyagcsere igenis a produktum.... pl. eszel mákot, kukoricát (amit nem emészt meg a szervezet) és hogy mikor látod viszont - ez egy anyagcsere eredmény.

de a köröm és a haj növekedése, sőt a sebgyógyulás is ez.


ha az érdekel, hogy hogyan lehet pörgetni az anyagcserét, akkor ezt a kérdést a mozgással lehet megválaszolni. ha többet mozogsz, aktívabb vagy, akkor gyorsabb az anyagcseréd. ha lustább vagy, kevesebbet mozogsz, és az életviteled tunyább, lassabb az anyagcseréd - önmagadhoz képest.


az anyagcsere az életkorral is változik. 18-28 között a legaktívabb - szerintem. utána csak kevesebb lesz, 38 körül pedig - nagy bánatomra - lelassul. :)


ez van.


biztos lehet mérni, de szerintem az ilyen mérés baromság, mert általános alapokat vesz figyelembe. mert minden ember más.


mondanám azt, hogy ha az életed pörgős, az anyagcseréd is az, de ez annyira nem tudományos, csak szubjektív, hogy inkább csak önmagamra tartanám igaznak, és ha rád is igaz, akkor már legalább ketten vagyunk :)

2016. dec. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!