Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A nővérem 173 cm és 46 kiló....

A nővérem 173 cm és 46 kiló. Ez anorexia?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom mennyit eszik, nem eszik együtt a család, ő pedig keveset van otthon, mert sokat sportol és sok barátja is van. Meg szerintem nem is szeret itt lenni..

De iszonyat vékony és aggódom érte... Régebben egyáltalán nem ilyen volt és akkor többet is volt velem, meg anyuékkal, de ez megváltozott... Elkezdtem aggódni érte.. Van okom? Vagy ez normális?_ Csak mert én 169 centi vagyok és 54 kilós és durva, hogy ő magasabb és kevesebb kiló is.. De lehet, hogy én nem vagyok elég sportos, mert én csak a sulival szoktam mozogni a tesi órán.. Nem gondoltam rá, hogy ez nem elég, vagy sokat eszem... Na mindegy a nővéremről van szó, nem rólam..

Kell aggódnom érte? Ő 18 éves, én pedig 15 vagyok.



2017. febr. 17. 20:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

MINDEN választ nagyon köszönök!! A magasságát még korábbról tudom és egyszerűen az otthoni mérlegünkünk lemértük magunkat, szóval farmerben és pulcsiban volt ő is meg én is.. (Lehet, hogy nincs még 46, sem, ha ilyen cuccokban volt?De az már nem lehet, az nagyon durván sovány lenne)

És akkor le is döbbentem, meg rosszul esett, hogy 8(!) kiló különbség van köztünk és még Ő a magasabb is. Mindegy nem gond én ilyen testalkat vagyok. DE ő tuti h nem volt ilyen sovány régen! Ugye 16 éves korig mrnek a suliban, vagy valahogy így, lényeg, hogy Ő idén érettségizik és ebben az évben nincs mérés, de 2 évvel ezelőtt volt és meg is van a papír, hogy akkor 56 kiló volt, 173 centi és valami testömegindexe meg 18,7. A vérnyomás 112/74, meg ilyen információk vannak rajta és az megvan nekünk. Jövőre nekem is lesz ilyen vizsgálatom. Este megpróbálok beszélni vele.. És ha kiderül, hogy direkt fogyott le, akkor mi legyen? Mondjam meg neki, hogy nagyon vékony, meg többet kellene ennie? Vagy csináljak vacsit neki? Nem tudom, hogy lehetne segíteni.. Hogy kell ilyenkor az ember mellett állni..

2017. febr. 18. 12:32
 12/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy szólsz a szülőknek. Elsődlegesen. Bár az hogy lehetséges, hogy anyád-apád ennyire nem vette ezt észre?? A saját gyerekén? Hogy fogy a gyerek, és kórosan gizda a gyereke?
2017. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Észre vették, de igazából azért annyira nem látni, mert tél van, folyton vagy kabátban látni, vagy pulcsiban, a szobája meg magánterület, senki sem megy be, ha nem hív be minket. A kaja meg van csinálva, akkor ezsik mindenki, amikor akar, nincsen közös kajálás.. Anyuval szoktam este kakaózni és dumálgatni, kb ez a közös... Tök rossz.. De nagyon elfoglaltak és tudom, hogy szeretnek minKet... Na majd akkor ma eszek a nővéremmel vacsit, csinálok palacsintát, azt úgy is jól tudok!
2017. febr. 18. 13:10
 14/16 anonim ***** válasza:
10%

Ne haragudj, de veletek nem foglalkoznak rendesen! Ilyen egyszerűen NINCS!

Vagyis tudom, hogy bizonyos családoknál "sajnos" van, de ilyet nem lehet ráfogni arra, hogy hú, milyen elfoglaltak vagyunk, mi szülők!

Ha már megcsinálni volt kedvük, akkor foglalkozzanak is veletek egy életen át! Érdekeljék, hogy mi van veletek, ne csak egy gyenge kakaó erejéig, néha!


Ez az egész felháborító úgy, ahogy van!


"A kaja meg van csinálva, akkor ezsik mindenki, amikor akar, nincsen közös kajálás.."


Igazán REMEK, jó család! Lehet, hogy neked ez a természetes, de nem az! Egy rendes anya, normális NŐ, összetartja a családját, és mikor van együtt leginkább a család? Közös vacsoránál, hétvégén pedig KÖZÖS ebédnél, vacsoránál. Az, hogy anyád még erre se képes, hogy megadja az otthon, a tűzhely melegét, és hogy NŐ, és anya legyen, az enyhén szólva is bicskanyitogató!

Hogy még ilyen ALAP dolgokra se képes NŐ létére!

Ilyenkor, gyerek korban kellene megtanítani a család egységét, a közös beszélgetéseket, étkezéseket, nem pedig megengedni azt, hogy mindenki szaladjon és zabáljon a szél rózsa különböző irányába ki merre lát és ki mit talál!!

Nekem EZ nem család!


És anyádat és apádat teszem felelőssé, mert, ha így tettek volna, akkor az ELŐ SE FORDULHATOTT VOLNA, hogy NEM VESZIK ÉSZRE, mert "tél van, és nagy kabátban van"!


Mi vvan??? A szüleig csak nagy kabátban, meg pulóverben látják? Ez szégyen! Hogy nem veszik észre, hogy 18 éves a gyerekük, de CSONT sovány, és a húgánál, aki 15 éves, és 3 évvvel fiatalabb, és pár centivel kisebb is, közel 10 kilóval kevesebb az elmúlt évekhez képest!!


Azt is nagyon furcsának tartom, hogy: "Ó, nem zavarjuk a gyereket, hadd ténykedjen csak a szobájában, nem szabad ŐT zavarni.."

Hát tudod mikor..! Amikor piros hó esik, akkor!

Van magánélet, de olyan nincs, hogy ó, alig merek belépni, mert nem akarom őt zavarni az év 365 napjában soha!

Közben pedig NINCS közös étkezés, nincs megbeszélés, egy nagy kerek nulla az egész úgy, ahogy van!


Nem is csodálkozom, ha a nővéred nem óhajt enni, ezzel is "lázadva" az ellen, hogy messzire lesz*rják a szülők, bármit is csinálhat!

Még akár el is tűnhet, el is fogyhatja magát a Föld színéről, akkor sem veszik észre a szülei!


Mert emögött ez lehet. Undorító ez az egész...

Anyáddal egy picit szívesen elbeszélgetnék az az igazság!

Majd én felhomályosítanám, hogy mit kellene tennie NŐ, és ANYA létére! Ha már apádnak se fontos ez az egész így ahogy van.......

Igazából NAGYON szomorú ez az egész, hogy ilyen "családok" léteznek, amiben csak a nevében az, egységében és tartalmában meg sem közelíti azt!


Egy anyának már rég észre kellett volna vennie, hogy "változás" állt be!

És mondom, a közös étkezés is fontos! Az, hogy EGYÜTT vagytok, és közben megbeszélitek utána ezt-azt.

Egy NŐNEK kellene lennie az összetartó erőnek a családban!

Gratulálok szép új világ nektek! Ahol a feminista, és elférfiasodott "nők" világát éljük!

Éljen-éljen-éljen!


"Észre vették, de igazából azért annyira nem látni, mert tél van, folyton vagy kabátban látni, vagy pulcsiban, a szobája meg magánterület, senki sem megy be, ha nem hív be minket. Anyuval szoktam este kakaózni és dumálgatni, kb ez a közös... Tök rossz.. De nagyon elfoglaltak és tudom, hogy szeretnek minKet... "

2017. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha ruhában, napközben (ivás, evés után) volt 46kg, akkor 44-45kg között van. Azóta lehet hogy fogyott, de erről nem írtál...
2017. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egy 18 éves, 173 centis, 44-45 kilós "gyerek" nehogy már ne tűnjön fel a szülőknek!


Egy 160 centis 8. osztályos (14 éves) gyerek súlya szokott ennyi lenni közepes, alsó hangon! Azért ez döbbenet nem?

2017. febr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!