Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalás vagy életmódváltás?

Koplalás vagy életmódváltás?

Figyelt kérdés
Számomra a kettő egy és ugyanaz. Én vagyok vele így egyedül? Lefogytam már jó ideje, de a saját tervem alapján. Nekem sose jött össze ez a "ne koplalj, hanem válts életmódot". Mit? Hogy életem végéig csirkén, brokkolin, meg rizsen éljek? És akkor nem leszek éhes? elárulom megettem a szokásos 1000 akárhány előírt kalóriát ezekből, de attól még ugyanúgy kívántam pl a rántott csirkét ami ugye az olaj, zsemlemorzsa stb. miatt tabu. Tehát más is talált saját utat a fogyáshoz?
2017. ápr. 5. 23:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
77%
Én próbáltam mind kettőt.Koplalással éhes voltam folyton és izomból is sokat vesztettem.Igaz ,hogy nagyon vékony lettem de az már nem jó.Az életmód váltás nem csak a kajára hanem a mozgásra is vonatkozik.Sokkal többet ehettem mellete mozogtam és jobban is éreztem magam.A csirke+rízs-től énis hülyét kapok de ha utánna nézel a neten nem csak ez létezik.Változatosan kell kajálni és akkor nincs gond.Én csináltam diétás pizzát és sütit is.Az életmód váltás nem azt jelenti ,hogy ne együnk semmi finomat hanem azt ,hogy váltsuk le a sok szennyet és egészséges hozzávalókból csináljuk kaját.Ha utánna nézel szinte mindennek van egy egészséges/diétás változata :D
2017. ápr. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Én koplalok és sportolok. Így fogytam 48 kg-ot, hozzáteszem 198 cm vagyok, tehát én még ilyen plusszal sem voltam extrém elhízott, spontán csak elhízott :D


Nekem is kamus ez a kiegyensúlyozott táplálkozás duma, mert akkor 48 kg-ot 10 év múlvára se adom le, ha mindennap 1800 kcalt eszek :D Nekem általában a hétköznapokon megy/ment jól a fogyás, amikor van elfoglaltság: ilyenkor van, hogy 2 napig nem ettem, csak gyümölcsleveket meg proteinshakeket ittam, nem voltam fáradt, nem kerülgetett ájulás, jártam futni napi 4-6 km-t. Viszonylag jól peregtek a kilók, mert a 48 kg-t 7 hónap alatt sikerült leadnom. Volt, hogyha már untam a leveket, akkor este ettem csirkét, salátát... Ilyen tipikus ehetetlen fogyis kajákat, de nem úgy, hogy jóllaktam, tehát koplaltam.

VISZONT sosem betervezetten, de általában véve heti 1, max 2. alkalommal elcsábultam és ettem mindenfélét vagy azért, mert buli volt, vagy azért, mert családi banzáj, összejövetel.... Úgy mentem ezekre is, hogy tartóztatom magam, de ha ott a húsleves, a töltött káposzta meg a 6 féle sütemény, akkor nem igen jön össze. :D


Senki ne riadjon vissza ettől. Akik itt írnak szerintem várják a csodát, hogy fogyjanak, de semmi esélyük nincs, amíg napi 5x étkeznek, ráadásul ilyeneket, hogy rizs, meg pirítós :D

2017. ápr. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Ez az első kommentem a topikba, de néha beleolvasok mi folyik itt és azok akik sohasem rendelkeztek jelentősebb fölöslegeggel - ha egyáltalán rendelkeztek bármilyennel - úgy osztják az észt, hogy mit, hogy tegyél. Szeirntem hitelesebbek az olyan források, mint én. :D
2017. ápr. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Akkor én elárulom,hogy a kettő nem egy és ugyanaz.

Az életmód váltás az amit tudsz tartani egy életen át és még szereted is. Ha azt gondolod,hogy ez a brokkoli,csirke,rizs párosítást jelenti akkor még van minek utána nézned.

Én 3 éve váltottam életmódot,amennyire csak lehet kerülöm a feldolgozott ételeket ,megtaláltam a nekem megfelelő márkákat amiket tudom,hogy fogyaszthatok.

Fehérliszt már évek óta nincs itthon,cserébe van zabliszt,kókuszliszt stb..

Napraforgó olajat meg már vagy 7 éve nem használok,helyette kókuszzsír,olíva olaj és ritkán állati eredetű zsír.

Pékárut sem eszek vagy ha igen akkor azt én csinálom magamnak.

Az égvilágon mindent eszek amit csak megkívánok,csak máshogy készítem el.Rántott húst is,tucatnyi alternatívája van de elárulom,hogy még a sima rántott húst is megehetnéd néha-néha ha amúgy normálisan étkezel mellette. Múlt héten pl marlenkát csináltam a családnak.

A legelején mikor fogyni akartam akkor is ugyanígy ettem csak akkor 1500-1600 kcal volt a napi keret amivel megvolt a 0.5 kg fogyásom.

Nekem ez a tempó tökéletesen elég volt mert csak 15 kg-tól akartam megszabadulni ami kicsit több mint fél év alatt megvolt.

Csinálhattam volna úgy is,hogy heti 1 kg mennyen le de nem éreztem szükségét.

Napi minimum 5 alkalommal eszek, egy nap kg 2000 kcalt néha valószínűleg többet,már nem nagyon számolom csak saccolok (167 cm,58 kg lány) szinten tartáshoz.

Hozzáteszem,hogy ha az életmódváltásom előtt etten volna 2000-2200 kcalt 100%,hogy olyan hízásnak indultam volna mint a pinty.

Rengeteget változott a testem,az anyagcserém természetes jó irányba, senki nem mondaná meg,hogy a levegőtől is hízni tudó típus voltam....persze mert botrányosan rossz volt az étkezésem és ez által az anyagcserém is.


A koplalás az a dolog aminek az égvilágon semmi értelme maximum annyi,hogy megbetegíti az embert,tudom mert ezt is próbáltam sajnos párszor.

Tök jó,hogy lemegy hirtelen sok kiló,de mivel a nevében is benne van ez egy kúra...tehát van eleje és vége is és ha vége van akkor bizony vissza fog jönni egy jó pár kg ha nem több és még az egészséged is béka segge alatt lesz.

2017. ápr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó olvasni, hogy nem gondolom ezt egyedül. Anno nekem se indult be a fogyás, aztán én is azt mondtam elég már a sok csodamódszerből, én követem a saját utam.
2017. ápr. 6. 07:55
 6/11 A kérdező kommentje:

Persze az ilyen olyan cukros, lisztes stb. kajákat kerüli az ember, plusz valamennyi sport. De a legtöbb helyen azt írják, hogyha megszeged a szabályokat, akkor jajj neked.

Plusz a héten mondta barátom, amikor erről beszélgettünk, hogy Ő (188 cm), napjában 2× vagy 3× eszik és nem sokat. Nem bír többet enni. Más embernek ez koplalásnak számít, neki pedig ennyit kíván a szervezete. Sose akart fogyni vagy bármi.

2017. ápr. 6. 08:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Én kb. egy éve 8 kilót adtam le. Jógáztam minden nap, illetve sokkal kevesebb szénhidrátot ettem mind azelőtt. Meg ugye nem este 10-kor álltam neki zabálni, ami előtte eléggé szokásom volt :D

Sajnos elhagytam magam az utóbbi időbe, így megint van mit leadnom....

2017. ápr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy itt pedzegetik, úgy igaz.


Az életmódváltás nem egyenlő a koplalással, meg a rizs-csirkével.


Fogyni akkor fogsz, ha több energiát égetsz, mint amit megeszel/megiszol. Lehet hízni napi 1500 kalóriától, és lehet fogyni napi 4000 kalória mellett is. A lényeg, hogy mennyire aktív életet élsz, mennyit mozogsz.


Én azt a módszert követem, amit a 48 kilótól megszabaduló srác követ (mondjuk kétnapos koplalásokat nem csinálok). Eszek reggel-délben-este, reggelire müzli, vagy szendvics, ebédre egy éttermi adag, vacsorára mértékkel, de soha nem kell éhesen lefeküdnöm - és mivel esténként sportolok, utána meg alapból nem tudok sokat enni, így könnyen marad mértékletes a vacsora.


Viszont heti 4-5 alkalommal mozgok, vagy futok 6-9 kilométert, vagy judózok. Ilyen aktivitás mellett meg bőven belefér, hogy normálisan, néha kifejezetten bőségesen kajáljak, hisz a 90-95 kiló közti súlyommal egy 9 kilométeres futás nagyságrendileg 1000 kcal, és 50 perc alatt kényelmesen lefutom.


És még egyszer, eszek mindent, iszok sört, üdítőt... ha pedig kicsit fentebb lódul a súlyom, vagy kimaradnak edzések (munka, gyerek, időjárás, saját mérhetetlen lustaságom), akkor legközelebb jobban meghajtom magam, vagy épp a fehér kenyeret teljes kiőrlésűre cserélem egy darabig.


Neked is, meg mindenkinek azt ajánlom, hogy már mindenképp kalóriát akar számolni, akkor ne a bevitt, hanem a felhasznált kalóriát számolgassa!


Ez egy nagyon fontos tudati változás, ami viszont mindent leegyszerűsít, helyére tesz.


Ha a megevett kalóriát számolod, belövöd, hogy neked márpedig napi 1500-nál nem lehet több, akkor kicsik az adagok, állandóan éhes vagy, hiányzik az agyadnak a cukor, fáradt vagy, ideges vagy... esetleg kitalálod, hogy emellett még "mostantólistenbizony" sportolsz is! Bravó, éhezés mellett még extra energiafogyasztással is sanyargatod a tested. Ez fenntarthatatlan, nem életmódváltás, hanem egy elcseszett önmegváltási kísérlet, ami addig tart, amíg bírod akaraterővel, hogy nyomorultul érzed magad. Két három ilyen kísérlet, és egy életre elkönyveled, hogy neked ilyen az alkatod, soha nem fogysz le, kár ezzel próbálkozni is, szemétvilág, egyébként is szép vagyok így kövéren, férfiember/vágósertés nincs 105 kiló alatt, kövér embert nehezebben rabolnak el, lányoknak: "legalább van rajtam mit fogni". Indokot, önfelmentést mindig talál az ember.


Ha viszont azt számolod, hogy mennyit fogyasztasz, az rajtad múlik. El lehet menni het 3 helyett négyszer, vagy ötször mozogni. Lehet negyed órával többet kocogni. Vagy 7 perces 1000 méter helyett 6:30-as tempóval futni. Ez rajtad múlik. Az olyanokat nem is említem, mint lift helyett lépcsőzni, meg munkába bicajozni, ezeknél nem biztos, hogy az elért eredmény arányban van a vállalt kényelmetlenséggel. De amikor sportolsz, akkor azt tényleg te szabod meg, hogy mennyi ideig, és milyen intenzitással edzel. A te kezedben van az irányítás. Te uralod a fogyásodat. Ezt felismerni nagyon fontos.


És akkor a szelet csoki, korsó sör nem lesz "bűn".

2017. ápr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak is köszönöm. Én nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni. 😉😊
2017. ápr. 6. 09:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Életmódot váltottam, már évek óta. Utálom a csirkét és nem szeretem a brokkolit, kb. sosem eszem őket (évi egyszer előfordulhat, de akkor finomra van készítve s annyiszor belefér), de rizst is minimálisat eszem (heti 1 dkg? gátolja a fogyásomat). Nyilván olyan életmódra válts, ami jólesik, egészséges és élvezetes is. Részvétem annak, akinek nincs ilyen, habár az ember ízlése is tud változni.


Amúgy csirkerizs mellett én éheznék, nem fogynék, ez is egyéni. Nekem zsírosan kell ennem, ha jót akarok.


A koplalás mindenképpen rossz (s persze rosszabbul esik, mint egy jó életmódváltás, azonkívül tarthatatlan, míg a jó, emberhez passzoló életmódváltás tartható egy életen át, súlytartásra és tömegelésre is megfelel), nem ecsetelem, miért. Jó, van, akinek nincs jobb ötlete, de keveseknek jön be s a befejezésekor kezdődik az igazi munka... Egyszerűbb eleve jól csinálni.


Annyira sokféle étel s életmódváltás van... Ahogy az emberek is különböznek.

2017. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!