Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek (genetikailag)...

Szerintetek (genetikailag) hizasra hajlamos vagyok? Ezt honnan lehet tudni?

Figyelt kérdés

Mindig szoktam enni rendesen.

-Reggelire peksutemenyeket pl.sutit (kekszet),beiglit,turos batyut vagy teljes kiorlesu kenyeret.

Nem szoktam sportolni. Iskolaban max. tesi orakon (de az igazabol semmi,amit ott csinalunk)

Nem szoktam enni chipset meg ilyeneket en a sutikert meg a csokikert vagyok oda.

Volt olyan hogy 1 nap 1 tabla Milka csokit befaltam. De most mar nem...

Mostanaban max. 4 kockat eszem/nap.

Sutit es csokit minden nap eszem.

-Ebedre rendesen eszem.

-Ebed utan mindig 2-3 gyumolcsot eszem (persze ha kicsi gyumolcsrol van szo pl.sargabarck abbol megeszek 6-7 darabot is)

-Es utana egy vagy ketto darab teljes kiorlesu kenyeret eszem 6 orakor vacsorara.

Hajlamos vagyok hizasra? Elobb-utobb meglatszik rajtam a sok csoki es suti?

14L 48kg/155 cm



2017. ápr. 22. 10:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Az én táplálkozási szokásom egy az egyben hasonlít a tiédhez, ami ahhoz vezetett hogy 23 évesen 152 centi és 63 kiló voltam, gyenge immunrendszerrel,magas koleszterinnel, nulla kondival és az arcom tele volt pattanással,munkát,iskolát nem bírtam, fáradt voltam. 23 évesen elhagytam a cukrot,lisztet, naponta sportolok, max 1500 kalóriát eszem, nem betegeskedem,jó kondiban vagyok,nincsenek pattanásaim, nőtt az önbizalmam. 40 kiló vagyok. Péksüti helyett egyél sajtot,sonkát, túrót, húst,zöldséget. Sok sikert!
2017. ápr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia! Amint írtad, a szüleid szeretnék, ha híznál egy kicsit. Ennek nem az az oka, hogy hájas gyereket akarnak, nyugodj meg. De ha te hízni nem is akarsz, az sem olyan nagy baj, csak ne fogyj, mert akkor nagyon alacsony lenne a súlyod, főleg ilyen idősen. Tehát teljesen rendben van a péksüti, csoki, ha egyébként eszel zöldséget, gyümölcsöt is (ami a te esetedben jól van így).


Ha van kérdésed egészséges életmóddal, sporttal, fogyással/hízással/súlytartással, írj rám, szívesen segítek, ha tudok.


"Elobb-utobb meglatszik rajtam a sok csoki es suti?"

Ha arra gondolsz, hogy pl 30 évesen hirtelen meghízol 10+kg-t, amiért most "többet" eszel, akkor megnyugtatlak, ez nem így működik, a fogyás-hízás egyenletes, nem egyik napról a másikra változik az ember súlya drasztikusan.

Ha elkezd meglátszani rajtad a sok csoki, süti, akkor észre fogod venni, és feltételezem nem csak akkor, amikor 90kg leszel :D (vannak ilyen emberek, de őket nem is értem, hogy nem tűnik fel nekik, hogy pl 2 hónap alatt híznak 20kg-t)

2017. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megkaptátok a zöld pacsit :)

2017. ápr. 22. 15:40
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha nem kerülsz kalóriatöbbletbe, sosem hízol meg a sütiktől. Ez így működik.


Én az egészségem miatt változtatnék, de házi sütiket elég jóra lehet készíteni. Én is szinte naponta sütizek, csokizok, de speciel cukor és liszt sosincs bennük (vagy nagyon kevés. nekem így jó, de sokak eleve sok szénhidrátot esznek s jó nekik a sok gabona) s nem akadályoznak a fogyásban, ha mértéket tartok (mondjuk 1000 kcal fehérjedús torta s még valami zöldségétel, ez-az, az egy remek fogyós nap nekem).


A szénhidráttal az a gond, hogy sok ember azon él s hanyagolja a fehérjét. Hatalmas kalóriaigénynél még könnyebben összejön, de amúgy kimaradhatnak a fontos tápanyagok, ha nem figyelsz. Én mindig odavoltam a komplett állati fehérjékért, sosem volt gond a fehérjebevitelemmel (illetve alacsony sosem volt, túl magas az lehet, hogy igen), de nem mindenki ilyen.

2017. ápr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!