Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra vagy életmódváltás?

Fogyókúra vagy életmódváltás?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 58 kg. Nyáron fogytam diétával és sporttal 58-ről 50-re, kicsit több, mint egy hónap alatt. Sajnos szeptemberben ész nélkül koplaltam, így visszaszedtem szépen lassan mind az összes leadott kilót. Elhatároztam, hogy sokkal reálisabb célt tűzök ki, méghozzá az 51-52 kilót, az az ideális súly számomra és amikor még sportoltam, akkor is annyi voltam. Újra el fogok kezdeni futni, vagy bármilyen más mozgásformát művelni, 2 hónap múlva egy harcművészetbe is bele szeretnék kezdeni. Diétázni viszont nem szeretnék, legalábbis a csirkemell+rizs kombót semmiképp. Nagyon régóta szeretnék vegán lenni és ez az életmód bizonyult a legélhetőbbnek számomra amikor kipróbáltam, csakhogy akkor még edzésekre jártam, és az edzőm állandóan piszkált ezzel a témával, én meg nem álltam ki magamért. Fogyhatok-e úgy is, ha életmódot váltok, egészségesen eszem, sportolok, de nem kimondottan fogyókúrázom/diétázom, de azért figyelek a mértékre?

2017. ápr. 23. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Az életmódváltás messze a legjobb. Akkor fogysz, ha kalóriadeficitben eszel.

Ne a kilókhoz ragaszkodj, jól akarj kinézni. Lehet, hogy izmosodsz egy kicsit s akkor több kiló tartozik ugyanannyi zsírmennyiséghez...


Sok jó életmód van s nem is mindenkinek ugyanaz való. Az enyémben sem csirke, sem rizs nincs s mit mondjak, nem vagyok vele egyedül. Egy jó vegán étrenddel nincs gond.

2017. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az életmódváltás a jó!

Én vegán vagyok, és leginkább én is a fogyás céljából álltam át, de már nem is akarok "normálisan" étkezni.

Ha a edződ meg ezzel piszkálna, akkor mond meg neki, hogy nem az ő ügye, ő inkább csak azt mondja meg, hogy ezd.

Nézz utána, vannak akik több tíz kilótól szabadultak meg így.

2017. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!