Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon elrontottam? Gyűlölöm...

Nagyon elrontottam? Gyűlölöm magam emiatt.

Figyelt kérdés

Április 18-án kezdtem diétázni, keddi nap volt

Napi 1200 kcalt, ettem, de azon a hétvégén vasárnap elég sokat ettem, 3000 kcal körül, utána hétfőn meg még többet :/

Aztán megint szépen diétáztam, következő hétvégén vasárnap megint sokat ettem, szintén 3000 kcalt

Hétfőn és kedden be tudtam tartani a diétát, viszont szerdán megint sokat ettem, mert a névnapomat ünnepeltük (kb 5000+ kalóriát)

Tegnap betartottam a diétámat

Ma meg megint 2000 kcal körül ettem, képtelen vagyok türőztetni magam... Ilyenkor kedvem lenne öngyilkosnak lenni

Ha mostantól tényleg betartom a diétát, fogyhatok 5 kg-ot nyáriszünetig?

Összesen 1 kg-ot fogytam eddig a r*hadt bingék miatt... Elegem van már abból, hogy ilyen életképtelen nyomorék vagyok, súly tartani sem fogok majd így tudni...

Tudnátok írni valami biztatót?

Olyan kövér vagyok, hogy már gyűlölök emberek közé menni...

És hogyan ne emésszem magam, miután így bezabáltam? Hogyan küzdjem le a bűntudatot?



2017. máj. 5. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad hogy bűntudatot legyen. Ne egyél napi 1200 kcal-t hanem minimum 1300-at. Próbáld lekötni magad,ez a legrosszabb amit most csinalsz,ne rágódj mert egy idő után beleőrülsz. Nem fogsz meghízni. Egyszerűen hozz egy döntést,és amint enni készülnél,gondold el magad a fürdőruhádban,gondolj a célodra..Gondolj pozitív dolgokra amik akkor fognak érni mikor elérted a célodat.:) sok sikert,szurkolok:)
2017. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne eheztesd ki magad,mert falas lesz a vege. Egyebkent ne aggodj,nem fogsz hizni,ettöl csak stagnálni fog a súlyod.
2017. máj. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lelki problémáiddal nem tudok mit tenni, de baj, ha emiatt gyűlölöd miatt. Akkor is, ha tényleg nem jó kontrolltalan valakinek lenni...


Nos. Egy jó életmódváltást ajánlok s normális kalóriabevitelt, 1200 bizonyára rém kevés neked, én is bevadulnék 2 nap alatt ennyitől. Egy jó étrenden kegyetlenül nehéz 5000 kcalt betolnod, hacsak nem használsz nagyon sok kalóriát, sokkal hamarabb igen alaposan jóllaksz, habár ez roppant egyéni, az igaz.

Jó életmóddal egy szolid fogyás nem igényel óriási önfegyelmet...


Azért a kemény elhatározás jó dolog (jó étrenddel s épeszű kalóriamennyiséggel, persze), valamennyi fegyelmet nem kerülhetsz meg, csak éppen nem árt megkönnyítened a saját dolgod megfelelő, finom, laktató ételekkel.

Nem mindenkinek megy az önfegyelem, ha túl szigorú diétát tart s nem is kell, hogy menjen így.


A 2000 még OK (én annyival fogytam még kövéren s amúgysem vészes mennyiség), de 5000... Ez nem normális, ha a kalóriaigényed normál szinten mozog, nem egészséges túlenned magad.

2017. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az 5000 az azért nem úgy történt, hogy leültem és csak zabáltam

Aznap volt a névnapom, amire kaptam egy nagy tábla Milkát amit szinte teljesen egyedül ettem meg szünetek alatt suliban, aztán este elmentünk mekizni egyik barátnőmmel, ott ettem krumplit, chicken nuggetset, sütit, shaket és fagyit

A nagyrésze ezekből jött össze, ezenkívül rendes reggelit, ebédet, két tejeskávét és két kis csokit fogyasztottam... Ilyet nem csinálok azért gyakran, akkor sem, ha nem diétázok

2017. máj. 6. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy 5 kiló miatt kínzod magad és kövérnek tartod magad :/

Normális étrend kellene neked, nem kalóriaszámlálás és 1200 kalóriás (minőségi) éhezés.

Kezdd azzal, hogy kiszámolod, mennyi fehérjére és zsírra van szükséged naponta a testsúlyod alapján, és azt minimum meg is eszed VALÓDI ételből, pl. egy csirkecomb, pár tojás, némi sajt... Aztán olvasgatsz kicsit a vitaminokról, és megeszel 1-2 tányér zöldséget (minél többfélét, nyersen és párolva is, leves is jó), és nasiként egy kis gyümölcsöt, magokat. Ez az alap, az összes többi már csak kiegészítés, ha kevesebbet eszel belőlük, éhenhalás nélkül is szépen fogyhatsz.

A saját névnapodon (!) és családi ebédeken normális, hogy többet eszel, emiatt ne legyen bűntudatod. Nem 50 kilótól kell megszabadulnod, ilyenkor nyugodtan lazíthatsz kicsit (bár nyilván nem kell az összes sütit felenni és lehet vizet is inni üdítő helyett...).

2017. máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Üdítőt szinte sosem iszom, max Zero Colát meg néha egy kávét vagy tejet
2017. máj. 6. 16:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Tegyél a hűtő ajtódra egy régebbi képed amilyenné válni akarsz..

Nálam bevált a unatkozom eszem,tv-t nézek eszem ellen.

Odamegyek meglátom a képem, eszembe jut a miértje a dolognak és már meg is tudom állni az unatkozom eszem dolgot .)

Családnak barátoknak mond meg ne csokit vegyenek név vagy szülinapra .

Bió kölest :D blee na azt edd meg :)

Sok sikert Neked :)

2017. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm :)

De azért évente kétszer megengedem magamnak, főleg, mivel karácsonykor van a szülinapom

Inkább a többi ilyen alkalom miatt érzem magam nagyon rosszul, amikről semmi okom nincs a zabálásra

Na de legalább ma normálisan ettem, ez is valami :D

2017. máj. 6. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Már hogyne lenne okod a zabálásra ? Az 1200 kalória olyan kevés hogy nem csodálkozom. Miért nem szabsz egy normális keretet ami mellett nem éhezel és sportolsz? Ezzel csak azt éred el hogy megfogsz hízni. Egyre több lesz a zabanap míg a végén csak az lesz.
2017. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!