Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem hízok? Egyek többet?

Miért nem hízok? Egyek többet?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok,jelenleg 51 kg bár 45-ről indultam,még pár kilót szeretnék felszedni,ugyanis izmot szeretnék építeni,azt hiszem jól haladok..Egyébként 167-168 cm körüli a magasságom.2300 kalória körül étkeztem,ezzel sikeresen híztam is a jó irányba,minőségi ételek mellett edzettem is súlyzókkal,viszont már egy hete 2500+ kalóriától sem hízok,sőt inkább lejjebb mennek a számok..Most akkor hogyan tovább?

2017. máj. 9. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Tbbet kell enni.
2017. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Normális-e viszont,hogy kb.2800 kalóriával is szinte fogyok,amikor ez egy felnőtt férfi igénye?
2017. máj. 9. 14:26
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
ne ma mennyiség a lényeg, hanem a minőség. Fehérjét pl. mennyit fogyasztasz? az izomépítéshez az kell.
2017. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egy fejlődésben lévő tininek nagyobb a kalóriaigénye, mint egy átlagos felnőtt férfinek.


Éppen ezért olyan könnyű elhízni a kor előrehaladtával, és így lesz a "bármit ehetek nem hízok"-ból, "miért hízok, amikor nem is eszek többet".

2017. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Fehérjét 100g körül eszem van hogy jóval többet is,ami sokak szerint nem jó,de mint mondtam figyelek a minőségre,tehát a makrotapanyagokra is.Viszont én régen túlsúlyos voltam,majd túl sovány..Az életmódváltásnak és az anyagcsere gyorsulásnak köszönhetem ezt?
2017. máj. 9. 14:42
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

14 évesen NEM KELL több kilónak lenned, akkor sem, ha 168 cm magas vagy. Semmi gond nincs a súlyoddal. Majd amikor nőiesedsz, leszel több kiló. Ha most elkezdesz zabálni, 16 évesen komoly súlyproblémáid lesznek!

Egyél annyit, amennyi jólesik, és ne méregesd a kilóidat.

2017. máj. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyors az anyagcseréd és még fiatal is vagy. Egyél mogyorót pl ha szereted, sok benne a kcal és finom/egészséges.
2017. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Anorexiából gyógyultam(azt hiszem még 100%osan nem tekinthetőek magam gyógyultnak) ezért szügségem volt a hívásra mivel egészségtelenül alacsony volt a súlyom,a menstruációm még mindig nem "kaptam vissza"..Csak gondoltam a visszaszedett súlyt ne mond zsírban szednem vissza,ám már nem is igazán szeretnék hízni,de ha bízom az sem baj sőt,csak nem értem,hogy tartom a súlyom ennyi mennyiségű kaja mellett..
2017. máj. 9. 17:13
 9/11 A kérdező kommentje:
A válaszokat egyébként köszönöm:)
2017. máj. 9. 17:14
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

$6: Ha izmosodni akar s nem veszteni zsírt, muszáj kilókat felszednie, ez elkerülhetetlen.


Kérdező, egy hét... Egy hét alatt nem mutatja meg a mérleg, hogy mi történik a testeddel. Hipp-hopp fel lehet szedni 2 kiló plusz vizet vagy fordítva...

Ha korábban 2300 kcallal minden rendben ment, akkor most a párszáz kcallal többel is mennie kell, hasonló aktivitás mellett. Várnék még pár hetet.


S roppant változó, kinek mennyire gyors az anyagcseréje. Semmi különös nincs abban, ha egy karcsú tinilánynak annyi kell, mint egy felnőtt férfinak (persze egy felnőtt férfi kalóriaigénye is alaposan szór).

2017. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!