Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy néha képes...

Miért van az, hogy néha képes vagyok 3 napig nem enni, máskor meg 2 óránként éhes vagyok?

Figyelt kérdés
Volt már olyan, hogy 3-4 napig nem ettem. Nem vagyok büszke rá. Nem akarok megint ilyet, sőt, olyat sem hogy 1 napig nem eszek. Csak érdekelne hogy ez miért van. Most teljesen elégedett vagyok az alakommal, de kezdek hízni. Nem napokig nem akarok enni, csak a zabálást akarom minimalizálni.
2017. máj. 12. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Csuda tudja, de az ember ilyen, úgy látszik. Gyermekkoromban voltak spontán böjtnapjaim és egyszer simán nem ettem 4 és fél napig. Ma már egyet is nehéz lenne kihagyni... Van, aki ilyen furán eszik, de ha ez ritka (pl. több évente egy, mint nálam volt), akkor szerintem ne zavartasd magad, illetve ha zavar, hogy kihagysz egy napot (valahol megértem), akkor egyél mindennap, szerintem nem nehéz, illetve ha az, akkor beteg vagy és lehet, hogy jobb tényleg nem enned aznap. Ha tartósabb, akkor már baj van.

Ugyanez van a folyton evésre. Vannak ilyen napok. De ha ez gyakori, akkor bizonyára az étrendeddel van gond - vagy te ilyen vagy, akinek sokszor kell kicsit enni, az is létezik.

Jó életmóddal s némi odafigyeléssel ritkán hízik az ember.


Írod a zabálást. Ezek szerint a 2 órásevéssel sokat is eszel? Mert, ugye, ez nem törvényszerű, az étkezések száma és a kalóriabevitel között nem kell, hogy különösebb összefüggés legyen. Ha túl sokat eszel, az természetesen gond, életmódváltás, odafigyelés ajánlatos.


Bizonyos ételek veszélyesek lehetnek, nekem is van egypár, amivel szinte garantáltan elszállok. Azokat ritkán eszem vagy extramód odafigyelek a mennyiségre.

2017. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
En is ilyen voltam gyereknek is.
2017. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!