Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miután lefogytál, hogyan...

Miután lefogytál, hogyan tudtad megtartani a testsúlyodat?

Figyelt kérdés

Már elegem van, hogy az egész életem a fogyókúrákról szól.

Nagy nehezen lefogyok, aztán visszahízok. Ez ismétlődik állandóan. Még akkor is, ha hetente csak fél kilót fogyok.

Volt olyan diètám, ami egy évig tartott. 15 kilót fogytam, nagy nehezen. Nagyon kitartó voltam, nehéz volt megállnom, hogy ne egyek finom dolgokat, de valahogy kibírtam. Kicsit lazítottam a gyeplőn, de még úgyis kevesebbet ettem mint egy átlagember, és 1 év alatt visszajött minden.

Most megint kellene fogynom, de nem bírok belekezdeni, mert tudom, hogy a sok sanyargatásnak (mert én így élem meg) az eredményét csak rövid ideig élvezhetem.



2017. máj. 25. 10:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Alig emeltem a kcalt es lassacskan.
2017. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A négyes válaszoló már nagyon jól leírta. Ahogy látom a kalória fogalmával nem igazán vagy tisztában, nem is számolod mennyit eszel egy nap. Ezt így ránézésre sajnos nem lehet csinálni. Amit leírtál diétás napot eleve 1700-on felül van, nem csodálom hogy lassan fogysz, meg azt sem hogy ilyen könnyen visszahízod. Hiába hiszed azt hogy kevesebbet eszel mint kéne, nagyon gyorsan összeadódnak a kalóriák, főleg ha eleve nem is vagy vele tisztában h miben mennyi van, mi az amit megengedhetsz magadnak. Én is 15 kilót fogytam 3 éve, azóta sem szedtem vissza. 1-2 kilót persze ingazodik menstruáció meg egyebek miatt de nagyon egyszerűen lehet tartani, ha tudod hogy mennyi az az annyi. Én miután elértem a súlyt amit akartam, növeltem a kalóriabevitelem annyira amennyivel már nem fogyok de nem is több mint amit elégetek egy nap. Egy ideig még számoltam, aztán 1-2 hónap múlva már magamtól is tudtam h mennyit ehetek hogy ne legyen kalória többlet. Persze nagyon ritkán van hogy túllövök a célon, de nem rendszeresen. Sajnos máshogy nem lehet, számolgatni kell, mert nagyon könnyen át lehet esni a ló túlsó oldalára.
2017. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Azzal pont ne törődj, más mennyivel tart súlyt, a te szervezetednek nincs sok köze másokéhoz. Igen, unfair, üdv a világban! :) Van, akinek ellentétes problémája van, pl. ifjú srác nem érti, miért nem jön a tömeg, ha jól edz s annyit eszik, amivel az apja kicsit kövéren súlyt tart. Lehet, hogy neki sokkal többet kell enni, van ilyen. Másnak pedig keveset, de bármikor lehet többet mozogni s így növelni a keretet.


Hm. Én is túlsúlyos voltam évtizedekig, de nekem sem bűntudatom nincs soha az evés miatt,sem az nem jutott eszembe, hogy akár 1 hétig önsanyargassak. Jókat eszem, a saját stílusomban (zsírosan :) szerencsére ez fogyáshoz pont jó, már ha azért nem viszem túlzásba)... Neked sem kell önsanyargatnod. Ha nem működik mások diétája, keress másikat. Sok múlik a hozzáálláson. Én mint hedonista, inkább vagyok kreatív, mint hogy az első vagy a második, tizedik vagy az emberek 90%-a által preferált fogyózást elfogadjam, ha az nekem szenvedés. Másoknak is ezt ajánlom.

2017. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

1400 kcal körül ettem, számoltam. Egyáltalán nem ettem sokat. Nem az volt a baj. Ezt a teóriát jobban el tudom képzelni (bár nehezen fogadom el), hogy ha már egyszer túlsúlyos volt valaki, akkor egész életében könnyebben hízik. A családomban kétszer annyit esznek mint én, mégsem híznak. Én meg...

Hát ez szívás. Az lenne jó, ha nem lenne étvágyam, akkor nem érezném ekkora problémának, hogy nem ehetek. Viszont így állandó lemondásból áll az életem. Én pont a húst nem szeretem, amivel könnyen lehet fogyni. A diéta alatt is csak magamba erőltettem.


Köszi a válaszokat mindenkinek.

2017. máj. 25. 18:23
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Sajnos a betegséged önmagában is hízást okoz.

Viszont amit leírtál, szerintem több szempontból rossz:

1. ha valaki huzamosabb ideig kerüli a szénhidrátot, az általában viszonylag gyors fogyást eredményez, viszont ha után nő a szénhidrát mennyisége, akkor pont olyan gyorsan lehet tőle visszahízni

2. a szénhidrátcsökkentett cuccokban jóval több a zsír, mint a normál társaikban, a zsírban pedig rengeteg a kalória

Ezek alapján szerintem érdemesebb normális kaját enni, viszont abból inkább kevesebbet.

3. Nagyon rossz ötlet másokhoz hasonlítani magad, egyrészt más a kalóriaszükséglet, más a szervezet működése (neked gond van a pajzsmirigyeddel, másoknak meg nincs), ráadásul a vékony ismerőseid még nem tették tönkre az anyagcseréjüket 1400 kalóriás koplalással.

4. Mert az 1400 kalória konkrétan éhezés. Ha valakinek mondjuk 2000 kcal a kalóriaigénye, és helyette 1900-at eszik, lassan, de biztosan fogyni fog. (Ha fogyás a cél, akkor mondjuk érdemes 1800-at enni, de már 1900-zal is működik, csak lassan.) Ha lemegy 1400-ra, akkor szintén fogyni fog, de ha utána felemelei 1700-ra, ahogy te tedded, az hízni fog. Pedig az 1700 kevesebb, mint az 1800-1900. Csak te koplaltál, az 1800-as meg nem...


Ami menüt egyébként leírtál, nem lenne rossz, és szerintem simán beleférne az is, hogy néha finomakat egyél, ahogy szeretnél. Hacsak nem mértéktelenül szeretnél édességet enni.

2017. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Krisz85 ***** válasza:

na azért álljunk itt megy egy szóra:


"1400 kcal körül ettem, számoltam. Egyáltalán nem ettem sokat. Nem az volt a baj. Ezt a teóriát jobban el tudom képzelni (bár nehezen fogadom el), hogy ha már egyszer túlsúlyos volt valaki, akkor egész életében könnyebben hízik. A családomban kétszer annyit esznek mint én, mégsem híznak. Én meg...

Hát ez szívás. Az lenne jó, ha nem lenne étvágyam, akkor nem érezném ekkora problémának, hogy nem ehetek. Viszont így állandó lemondásból áll az életem. Én pont a húst nem szeretem, amivel könnyen lehet fogyni. A diéta alatt is csak magamba erőltettem. "


Van aki meg nyitott gerinccel születik, hozzá képest is úgy érzed, hogy Neked hújjj de jajj de rossz?!


szóval ha nem szereted a húst az gáz, de meg lehet olvani máképp is a diétát ám, tojás, sovány túró, sójafehérje tofu és társaik?!

A diétás kaja nem finom, pontosabban annyira elszoktatott a mai megbetegítő táplálkozás a sok édesítővel és mindenféle adalékkal, hogy nem ízlik egy paradicsom vagy uborga nyersen holott ha rááálsz egy idő után szeretni fogod őket, de ami még jobb közérzetre - én sem hittem el anno- olyan szinten ég és föld a különbség a tiszta és jó kajálás és a szemét kaja között, hogy leírhatatlan, a többi mellékhatásról nem is beszélve amit a tiszta kaja után egy egy kóbor szemét kaja okoz, pl puffadás és rosszulét meg társaik...


a tanácsom nagyon egyszerű


vagy olvass utána dolgoknak, pl www.sargakapszula.hu letölthető ingyenes pdf,

vagy készülj egy edzővel és vedd rá magad a normális diétára ahol a kaját mérni kell, minden tápanyag a rendelkezésre áll és természetesen a súlyzós edzésre is olyan álomalakod lehet amiről most még álmodni sem mersz

itt egy kép csak hogy kellőképpen szélsőségesek és mégis normálisak legyünk:


[link]


felhívnám a figyelmed nem csak a comb és a fenék, de a lapocka és a vállon található változásokra is, és ezt normálisan betartott étrenddel és edzéssel 2 hónap alatt el lehet érni, persze ha a kiinduló állapot is hasonló, de a mértéket jól mutatja.


soha ne add fel!

2017. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#16

Köszönöm! Igazad van.

Amúgy a zöldségeket szeretem, de lehet, hogy manapság már az sem túl egészséges. Hát igen ez a legidegesítőbb, hogy amit ma élelmiszer néven árusítanak, annak a nagy része ehetetlen szemét. Eléd teszik, finom, de ha jót akarsz magadnak, akkor nem eszel belőle.


Elgondolkodtatott amit írtál. Utána fogok olvasni.

2017. máj. 26. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!