Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Puffasztott rizs vs kenyér?!

Puffasztott rizs vs kenyér?!

Figyelt kérdés

Nemrég fogyókúrába kezdtem és hát mindenhol halottam, hogy a kenyeret/zsemlét el kéne hagynom az étrendemből. Helyette puffasztott rizst/búzát vagy abonett kenyeret fogyasztottam.

Viszont ma észrevettem, hogy a puffasztott vackok 100g-jába 380cal van míg egy szeletelt zacskós toast kenyérbe csak 268. Most akkor mi van ezzel?? Feleslegesen gyötörtem magam eddig a puffasztott cuccokkal? Vagy nem csak a kalória számít?(pl. esetleg jobban laktat, máshogy rakódik le??)


2010. máj. 20. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
felejtsd el a kcal számolgatást. a ch-t kell figyelni, és azt h miből van ez a ch. pufirizs az elérhető egyik legjobb, úgyhogy nem csináltad rosszul
2010. máj. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van! Nem mindegy, hogy milyen minőségű a szénhidrát, hogy milyen hamar kerül a véráramba. Ajánlanám neked a zabpelyhet és a teljes kiőrlésű cuccokat!
2010. máj. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a "puffasztott vacak" sokkal kevesebb kalóriát jelent, hidd el!

3 szelet pufirízs elég reggelire.

(ez 33g.) kenyérből ennek 4-5 -szörösét ennéd meg.

Az egész azon alapul, hogy a "puffasztott vacak"-nak nagyobb a térfogata, míg a kenyér tömör, nehéz és nem laktat annyira.

Nem véletlenül TILOS a kenyér ha fogyni akarsz.

(a teljes kiőrlésűt sem ajánlom, az is csak kenyér)

2010. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
a teljes kiőrlésűvel nincs baj. A kenyérrel nem az a gond hogy tömör, meg hogy laktat vagy nem laktat. Az hogy jól vagy-e lakva sokadrangú kérdés egyébként is. A kenyérrel az a gond hogy a sz*rrá őrölt lisztből készül, ami egy olyan szinten feldolgozott alapanyag hogy a szervezeted nem tud vele mit csinálni már. Viszont a teljes kiőrlésű pont ezt a hátrányt küszöböli ki.
2010. máj. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a választ!

azt hiszem akkor még egy darabig kibírom ezeken a puffancsokon :)

2010. máj. 22. 00:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor en is irtoztam ezektol a puffasztott cuccoktol...de idovel..kiderult hogy a sos nem is olyan rossz es ha nasizhatnekom volt akkor sos puffasztott rizset ettem kb 3 darabot es nem vol sok mert le is fogytam ....
2010. máj. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!