Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen reggeliket tudnátok...

Milyen reggeliket tudnátok ajánlani fogyókúrába?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A fogyókúrámba keresnék pár reggelit, amik elég finomak és laktatóak ahhoz, hogy ne akarjak félre kajálni. Sajnos eléggé rá vagyok függve a péksütemény/császárzsemlére és hiába kajálnék később jól (csirke-rizs-zöldség, sovány túró-natúr joghurt, stb) a reggelimet mindig elcseszem, mert nem bírom megállni, hogy ne azt egyek.

Próbáltam már a zabpehely+fehérje+víz/tej kombót, nem rossz az se, de nem elég finom, ahhoz, hogy hónapokig kibírjam, hogy ezt egyem, más reggelit nem is nagyon ismerek ami szóba jöhet, max light joghur + zabpehely (ami nem elég laktató) vagy a tojás kenyér nélkül.

Kíváncsi lennék miket tudnátok ajánlani vagy tanácsolni. Sajnos ezzel cseszem el legtöbbször a fogyókúráim, hogy rögtön reggelinél félre kajálok és utána már úgy érzem az egész napom elcsesztem, így nem is figyelek tovább arra a napra, tolom a következőre, de ott ugyanígy járok és a hónapok/évek szépen lassan telnek, úgy hogy állandóan fogyókúrázni akarok. Köszönöm a válaszokat előre is.



2017. aug. 15. 06:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljes kiőrlésű kenyér/zsemle + sovány felvágott, sajt, sok zöldség.

Szoktam enni felvágott helyett tojást, füstölt halat is. Szoktam egészben sütőzacskóban megsütni karajt, vagy pulykamellet, felvágott helyett az is nagyon finom.

Lehet enni mindenféle krémeket: körözött, padlizsánkrém, hummusz, húskrém, tonhalkrém, különböző zöldségkrémek, tojáskrém


Zabpehely + mandulatej + fehérjepor is nagyszerű reggeli

2017. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Reggeli péksütivel is fogyhatsz, de ha tudod, hogy akadályoz vagy az egészségednek nem jó (illetve ahogy írod, lelkileg tör le, bár ez butaság, akármilyen reggelivel fogyhatsz, hacsak nem rengeteg kalóriát tömsz be), akkor persze hagyd el.


Bármit ehetsz reggel, ami a diétádba fér s neked megfelel, de komolyan. Nem tudhatod, téged mi laktat, mi ad energiát vagy mi nyom le.

A csirke és a túró reggelire is ugyanúgy jó, az is egy étkezés, nem kell "reggeli típusú ételeket" enned.

Sokan sütifélét esznek reggel (palacsinta, gofri vagy mikrós süti), az se rossz, ha jó az összetétele, bár van, akinek veszélyes édességgel indítani (bár a fentiek mind lehetnek sósak is). Sokan zabkását, de van, akinek kifejezetten fehérje kell zöldséggel s esetleg zsírral, hogy kalória is elég legyen benne.

Sokféle tojásétel van. Ha nem tud megenni a rántottát kenyér nélkül, próbálj pl. zabpelyhet tenni bele, az szerintem igen finom. Egyébként gofri is készíthető zabból, nem is tűnik rossz kenyérpótléknak. Zabkenyér is van, nem igazi, kelt kenyér, de a szerepkört tudja hozni.

2017. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Zabkása az egyik legjobb :) Nagyon sokáig eltelít

Esetleg görög joghurt, müzli, vagy keksz.

Egy pici palacsinta is beleférhet, mert nem annyira vészes a kalóriatartalma :)

2017. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!