Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg anorexiás lennék?

Tényleg anorexiás lennék?

Figyelt kérdés

Egyre többször megkapom itthon, hogy anorexiás vagyok és teljesen meghülyültem. Szeretném megkérdezni, hogy valóban olyan súlyos az állapotom mint ahogyan azt a külvilág érzékeli?

- Napi maximum 200 kcalt eszek (pl:joghurt, leves, zöldségek)

- Minden nap pontosan leedzem azt amit megeszek

- Minden nap többször állok mérlegre megnézni a súlyomat. Ha megiszok egy pohár vizet és látom, hogy felment a súlyom elkezdek ugrálni mert úgy érzem zsír rakódott rám. Így nem iszok túl sokat mostanában.

- Mindig másokhoz hasonlítom magamat. Látom mennyire vékonyak és én is olyan akarok lenni. Ha meglátok valakit aki eszik magamban mindig elmondom, hogy mennyire hízlaló az az étel és pontosan mennyi kalória.

- Nem jár más a fejemben csak a fogyás és a súlyom. A célom a 45 kiló lenne. (170 cm vagyok). 1,5 hónap alatt leadtam 10 kilót. (Viszont mivel túlsúlyos voltam nagyon így már összesen 40-et fogytam. - 2 év alatt mert akkor még annyira nem fogyóztam.) Még mindig kövérnek látom magam nagyon. Jelenleg 65 kg vagyok. Viszont mivel sportolok minden nap így mondhatni feszes.

- Félek az utcán, boltban lenni. Attól félek, hogy az emberek kigúnyolnak, kinevetnek amiért kövér vagyok.

- Ha érzem, hogy üres a gyomrom és korog, vagy fáradt vagyok, mindig boldog vagyok mert akkor érzem, hogy fogyok és jól csinálom.

- Nem érzem azt, hogy annyira nagy gond lenne, én úgy veszem, hogy egészségesen étkezem.

- Nem tudom mennyire fontos, de ebben a hónapban nem jött meg a havim. (ez volt az 1. alkalom, hogy kimaradt.)


17/L



2017. aug. 17. 00:26
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem még hozzáírni, hogy hashajtókat is szedek be a héten néhány alkalommal. Járok pszichiáterhez, de valahogyan nem érzem, hogy segíteni mert mindig tereli a témát.
2017. aug. 17. 00:28
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de az első sorból látszik, hogy nagy zűr van nálad. Napi 200 kalória? ha tényleg annyit eszel, néhány napon belül biztosan összeesel majd valahol. A napi többszöri mérés is beteges. Fordulj orvoshoz, mielőtt nagy baj lesz!
2017. aug. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, számos jellemző anorexiás dolgot írtál és olyan szinten vagy, mint a haladó anorexiások, az egészségedet roncsolod szabad akaratból, ez iszonyú.

Nagyon komoly problémáid vannak az evéssel, ez látszik, hiszen nem eszel (s az a kis semmi sem rendes étel, nehogy már valami fontos tápanyagot kapj, pl. fehérje). S nagyon buta dolgokat hiszel. Miért jönne fel zsír, ha kegyetlenül koplalsz? A tested nagy erőkkel bontja önmagát...


Neked segítség kellene.

2017. aug. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg nem erre a valaszra szamitottal, de igen te anorexias vagy. Es most nem kezdem el leirni hogy mi az amit nem jol csinalsz mert ugysem erdekelne. De z igy nem jo. Orvost kellene felkeresni minnel gyorabban. Es csak hogy tudd attol hogy nem vallod beagadnak meg anorexias vagy.
2017. aug. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Annyira pontosan leírtad az anorexia összes jellemzőjét, hogy ez tuti kamu kérdés.

De ha mégsem...

Szívem szerint azt mondanám, hogy mivel teljesen hülye vagy, ezért nem lesz majd kár érted, amikor belehalsz.

De ez csúnya dolog lenne. Nem vagy te rossz ember, csak nagyon ostoba.

Röviden annyi, hogy neked pszichológus kéne és nem pszichiáter. A szüleidnek és a barátaidnak pedig oda kéne rád figyelni.

De alapvetően tiéd a döntés. Megpusztulhatsz vagy észhez térsz. Amit most csinálsz, az beteges. Hülye vagy és hülyeségeket hiszel. És nagyon csúnya leszel. Aztán halott. Senkit nem fog érdekelni az összeaszott tested, mert hulla leszel.

Tényleg ez kell neked?

2017. aug. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
0%
nincs olyan hogy anorexia,az egy fa**ság te fogyatékos vagy és nem tudsz enni !!!! és szolj a szüleidnek hoyg tanitsanak meg enni mert éhen fogsz halni. és voltam 11évesen 51kg.
2017. aug. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Agyilag komoly baj van nálad.
2017. aug. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Elso sor utan el sem olvastam,200kcal?Annyibol van meg a reggelim fele:D Jolvan kislany,azerr remelem sokan lesznek a temeteseden.Gratulalok,17evesen igy elrontani az eletedet,sanyargatni magad,ahelyett hogy a barataiddal uszkalnatok a Balatonban es jarnal erre arra,elvezned az elet izeit a kajakban.De neem te inkabb anorexias ostoba ember vagy.Orvoshoz meg mar ma menj el.
2017. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kamu kérdés, mi értelme lenne? Így is van pár dolog amit kifelejtettem. Tudom, hogy 17 évesen önpusztítást végzek, de egyáltalán úgy érzem nem tudok leállni. Egy hang a fejemben mindig mond valamit, mindig ócsárol, így folytatom. De köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. aug. 17. 09:10
 10/18 anonim válasza:
100%
Szerintem fordulj diabetikushoz mert igy nagyon nagy baj lesz, nem rosszindulatbol mondom mert én is fogyok és teljesen átérzem, de ez már durva... oké hogy 200 kcal al fogysz de ne gondold hogy az zsir volt, viz és izom volt amit vesztettél, mert joval BMR alatt, vagy. Vesztettél zsirbol is valamennyit mert a szervezetet nem jut elég energiához, de ez hosszutávon, ( vagy már röviden is) komoly problémát fog okozni, hogy a szervezetednek még azt a minimális energiát sem adod meg ami arra kell hogy a szerveid rendesen működjenek, ...Ha csak egész nap alszol is ez neked min. 1450kcal kellene legyen :( ssajnálom az ilyen gondolkodású embereket. Hogy lehet úgy élni, hogy folyton másokhoz igazodszt azt nem tudom. Most nyugodtan leértékelhetsz, de ez az igazság ... Nem ez a megoldás hidd ell, előre elmondom hogy ha az igaz amit leirtál, abbol vagy korház lesz vagy jojozás (vagy mindkettő). És igen ez anorexia a javából... még csak a bolimia hiányzik de nem akarok ötleteket adni...
2017. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!