Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás lennék? (18/L)

Anorexiás lennék? (18/L)

Figyelt kérdés

Néha nem tudom eldönteni, hogy ez már az-e. Vékonynak egész vékony vagyok, de nem valami formás és én még mindig kövérnek tartom magam. Persze nem olyan nagyon ducinak, de kicsit sem olyannak, akire azt mondanák, hogy "anorexiásan vékony". 170 cm vagyok, ehhez társult még 3 éve olyan 77-76 kg, 2 éve 69-64 kg, 1 éve 59-57-54 kg és most 52-51 kg, de ez egyre megy lefele és szerintem hamarosan leszek 50 alatt is (már majdnem voltam). Egészséges életmóddal értem ezt el, meg amúgy se volt számomra nagy látszatja, ezért sem aggódtam. Viszont utána olvastam és több tünet is utal rá, pl. legutóbb 78 napos volt a ciklusom. Gondolkoztam, hogy lehet sérült a hipotalamuszom, de ehhez se értek. Az evés az változó nálam, általában az ízük miatt eszem a kaját, és van, amikor semmi sem ízlik. Amikor meg vágyok egy-két dologra, akkor abból akármennyit képes vagyok befalni. Mostanában eszek két szelet vajaskenyeret, de többet nem is bír befogadni a gyomrom. Nem szeretek enni, nem szeretnék elhízni. Ezt is csak azért nyomom le, mert nem akarom éheztetni magam, de egyébként sokkal kellemesebb, ha teljesen üresnek érzem magam belül. A mozgáshoz már nem nagyon van energiám, de próbálkozom vele. Nem bírok sokat állni vagy sétálni, mert szédülök, elmegy a látásom. Igazából senkit sem érdekel. Akárkit megkérdezek, csak dicsérik az alakomat, ezzel is arra ösztönözve, hogy még többet fogyjak. Van még sok egyéb problémám is, szóval csak ennyi miatt nem fordulok pszichológushoz. Szerintetek ez gáz? Anorexiásnak számítok vagy mégsem? Tennem kéne ellene valamit? Milyen baj lenne, ha ezt tovább folytatnám? Van valaki hasonló helyzetben, tapasztalatok?


Előre is köszi a válaszokat!


2015. aug. 7. 01:55
1 2
 1/15 anonim válasza:
Mostmár valószínű, hogy nagyon sovány vagy.. Menj szakemberhez:)
2015. aug. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pedig nem! Teljesen átlagosak a körméreteim. Szakemberhez nem szeretnék fordulni, mert ez az én esetemben, mint mondtam, bonyolult és egyelőre nem megoldhatatlan.
2015. aug. 7. 02:17
 3/15 fersk válasza:

"egyelőre nem megoldhatatlan"

Akkor rajta, oldd meg...

2015. aug. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja, oké, köszi. Ezért imádom ezt az oldalt. :D
2015. aug. 7. 03:10
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, az vagy.
2015. aug. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem normális az állapotod és az se, hogy napi két vajas kenyeret eszel(ami minden csak nem tápláló). Az,hogy ez anorexia -e, nem tudni ezekből, ahhoz tényleg szakember kéne, de valami pszichés zavar tuti,hogy van nálad, valamint ilyen táplálkozás mellett valószínűleg már hiánybetegség lépett fel a szervezetedben. Gondolj bele, ezzel hosszútávon magaddal c.szel ki, senki mással, tönkremegy a hormonháztartásod, az emésztésed, csontritkulásod, hajhullásod lehet, a fogaid is tönkremennek,meddő is lehetsz, és még sok minden más. A legnagyobb bajod, ahogy levettem az,hogy nem kapsz a környezetedtől elég figyelmet, törődést. Tudom milyen érzés 17 évesen én is ezzel próbáltam tudat alatt magamra vonni a környezetem figyelmét,mert senkit se érdekeltem. Mai fejjel azt mondom,hogy nem érte meg, ha ennyire nem foglalkoznak az emberrel inkább új távlatok felé kell nyitni, új városba menni tanulni,dolgozni, új embereket megismerni, de senki se ér annyit,hogy miatta tönkre tedd magad. Ők élik az életüket tovább nyugodtan, de neked még jó esetbe kb. 50 évig vagy még tovább ebbe a testbe kell élned, nem érdemes tönkre tenni. Tehát szerintem lelkileg kéne magad kicsit összeszedni elsőnek ami feloldja azt a blokkot ami miatt tudat alatt elutasítod a "kaját", az életet. Viszont legalább vegyél addig is valami multivitamint, és itt a nyár egyél inkább gyümölcsöt, zöldséget. Valamint tényleg nem ártana egy pszichológus aki lelkileg rendbe tesz, mert ez így hosszútávon nem vezet jóra. :s
2015. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Talan ha normalisan ennel, lenne erod sportolni is, es nem esnel ossze egy setatol, es meg formasabb is lennel. Hiaba vagy vekony, valoszinuleg zsiros vagy, nulla izomzattal.
2015. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Izomhiány miatt rossz az alakod, nem is lesz jó, amíg nem lesz formát adó izom hozzá.


Vérnyomásgondjaid tuti vannak, izmok ezen is segítenek, valójában megoldják a teljes problémát. Tapasztaltam.


Az étkezésed szörnyű, tényleg kellene hozzá szakember.

2015. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Nem vagy anorexiás! :)

Én már ezen túlestem. Életemben nem voltam több 56 kg-nál a 170 cm magasságomhoz. Mindig csak fogyni akartam, sikerült is. Lementem 49 kg-ra és hiába voltam már halál vékony, még mindig csak azt láttam, hogy itt zsír, ott lötyög. Az erőnlétem nagy 0 volt, olyan mint a tiéd. Mindenki azt mondogatta, hogy úristen milyen vékony vagy én meg mindig azt mondtam, hogy dehogy vagyok! nézd itt is van hájam meg ott is.

Igazából annyira egyértlemű volt és mégsem fogtam fel ésszel és a legtöbb nő is így van ezzel. Azért nincsenek a vékonyak sem megelégedve magukkal mert ők is zsírosak. Csak csont és zsír van rajtuk semmi más. Szemetet esznek mint én ettem és semmit nem mozognak, mint ahogy én sem tettem. Az a szép, az a csinos akinek vannak izmai és szép feszes a teste. De ehhez megfelelő étrend és megfelelő mozgás kell.

Neked is tömegnövelő étrend kellene. Keress rá erre. Rengeteg cikk van róla. Nagyon sok cikkben egy az egyben magamra ismertem. Nagyon örülök, hogy rátaláltam a megoldásra és nem a csoffadt kis testemen kesergek a tükör előtt még mindig :D

Kezzd először a kaja rendbetételével. Én már napok alatt éreztem, hogy ezazz végre van energiám és most már jöhet a sport ;)

2015. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, megoszlanak a vélemények, ezért is tettem föl ezt a kérdést, mert nekem se egyértelmű. Köszönöm a sok választ!

Azt hozzá kell tennem, hogy bizonyos gyógyszerek hatására borult fel a hormonháztartásom és attól híztam meg ilyen csúnyán, mert egyébként előtte én sem voltam több 54-55 kg-nál. Azt hiszem az 57 kg lehet a rendes súlyom, mert onnantól ment nagyon nehezen a fogyás. De sose mondta senki, hogy vékony lennék (ellenben azt, hogy "kövér" meg társai, nagyon sokszor megkaptam)...

Van egy kis izomzatom, szóval nem csak zsír és csont vagyok (azt én se bírnám elviselni), de akkor sem sikerült jobban építeni, amikor több felesleggel rendelkeztem. Ahol nagyon meglátszik, hogy kevés, az a szokásos tricepsz-comb-fenék, de a többi helyen egész rendben vagyok. Persze attól még nem formás... A sok hízás-fogyás megviselte a testem, nehéz edzeni rá.

Igen, a vérnyomásom alacsony, vérszegény is vagyok. Vitamint néha szoktam beszedni, amikor pl. elkezdenek ropogni, kiakadni a csontjaim. A meddőségtől nagyon félek, mert mindenképp szeretnék gyerekeket... :(

Nem mondtam, hogy nem eszek egészségesen, nem mozgok. Ezeket csak mostanában hagytam el, mert nincs étvágyam, se energiám. Be kell valljam: pénzem se (előbbihez mindenképp kell). Előtte jártam konditerembe (2 éve), edzettem otthon saját testsúllyal is, számoltam a kalóriát, ettem salátákat, meg minden ilyesmi.

#6-os rátapintott a lényegre. Sajnos pszichológus nem megoldás, ezt nekem kell rendbe raknom magamtól. Majd egyszer sikerül biztos. Mostanában tervezek összeköltözni a barátommal (aki egyébként folyton tele akar tömni kajával, amikor találkozunk, ezt nem tudom még, hogy fogom kezelni)...

2015. aug. 7. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!