Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg anorexiás lennék?

Tényleg anorexiás lennék?

Figyelt kérdés

Egyre többször megkapom itthon, hogy anorexiás vagyok és teljesen meghülyültem. Szeretném megkérdezni, hogy valóban olyan súlyos az állapotom mint ahogyan azt a külvilág érzékeli?

- Napi maximum 200 kcalt eszek (pl:joghurt, leves, zöldségek)

- Minden nap pontosan leedzem azt amit megeszek

- Minden nap többször állok mérlegre megnézni a súlyomat. Ha megiszok egy pohár vizet és látom, hogy felment a súlyom elkezdek ugrálni mert úgy érzem zsír rakódott rám. Így nem iszok túl sokat mostanában.

- Mindig másokhoz hasonlítom magamat. Látom mennyire vékonyak és én is olyan akarok lenni. Ha meglátok valakit aki eszik magamban mindig elmondom, hogy mennyire hízlaló az az étel és pontosan mennyi kalória.

- Nem jár más a fejemben csak a fogyás és a súlyom. A célom a 45 kiló lenne. (170 cm vagyok). 1,5 hónap alatt leadtam 10 kilót. (Viszont mivel túlsúlyos voltam nagyon így már összesen 40-et fogytam. - 2 év alatt mert akkor még annyira nem fogyóztam.) Még mindig kövérnek látom magam nagyon. Jelenleg 65 kg vagyok. Viszont mivel sportolok minden nap így mondhatni feszes.

- Félek az utcán, boltban lenni. Attól félek, hogy az emberek kigúnyolnak, kinevetnek amiért kövér vagyok.

- Ha érzem, hogy üres a gyomrom és korog, vagy fáradt vagyok, mindig boldog vagyok mert akkor érzem, hogy fogyok és jól csinálom.

- Nem érzem azt, hogy annyira nagy gond lenne, én úgy veszem, hogy egészségesen étkezem.

- Nem tudom mennyire fontos, de ebben a hónapban nem jött meg a havim. (ez volt az 1. alkalom, hogy kimaradt.)


17/L



2017. aug. 17. 00:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem akarlak elszomorítani, de ez valóban anorexia. Én is anorexiás vagyok, így biztosan tudom állítani. 200 kalória az semmi, megeszel 2 banánt és már az majdnem annyi. Ne tedd ezt magaddal! Még most kéne tényleg kijutnod valahogy ebből, mert nem jó buli ebben a betegségben mélyen benne lenni, tapasztalatból mondom. Valóban próbáld meg az evésben az örömöt megtalálni. És legalább tényleg az alapanyagcseréd alatt ne egyél. Még azzal is tudsz fogyni, bár szerintme már ez is gyönyörű amit elértél, és egyáltalán nem lehetsz kövér, sőt!!! Tényleg fent áll a veszélye, hogy rosszul legyél ilyen kevés beviteltől, és a belső szerveid se fogják ezt sokáig tolerálni (a szíved se!). Tudom, hogy ebből az ember nem èrez semmit, ezért is veszélyes! És a sport se fog ugyanúgy menni, mint eddig. Kérlek, próbálj meg magadon erőt venni. Az étkezés nem ellenség, sőt! Az étel az egyik fő lételem. A folyadékról nem is beszélve. A víztől nem lehet hízni. Lehet, hogy miután megittad hirtelen több a súlyod, de az csak átmeneti állapot. A testünk 75%-a kb vízből áll, ne vond meg tőle, főleg ebben a melegben. Kiszáradáshoz vezethet, ami megint más téma.
2017. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
A jó hír az, hogy ha most még 45 kg fölött vagy, akkor egyelőre nem vagy közvetlen életveszélyben. Ha most lépsz, talán még nem túl késő. Igaza van a környezetednek, hallgass rájuk, és fordulj orvoshoz, keress segítséget. Ez nagyon veszélyes betegség, de meg lehet úszni, ha tudatosítod magadban.
2017. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Szia, én nem vagyok anorexiás, de egy hónapja én is bekattantam, és 64-ről levittem a súlyom 3 nap alatt 60, később 60-ról 56-ra szintén 3 nap alatt... De amikor észrevettem, hogy a melleim is lementek, gyorsan elkezdtem enni oreotól elkezdve gumicukorig mindent... És még így is csak 60-ra sikerült visszajönnöm XD

Szóval szerintem gondold át mégegyszer, mert a 3 nap alatt még én is többet ettem mint 200 KCal... 168 cm, 15L

2017. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Szerintem most tök ideális a súlyod. Ráadásul sportolsz is, szóval biztos csini vagy. A gond nem a külsőddel van, hanem azzal van gond, amit belül hiszel. Ezen kell valahogy változtatni. Szóval szurkolok, hogy rendbe gyere és hogy ne fogyj tovább :)
2017. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem kérd szakember segítségét, menj el pszichológushoz mert szerintem ennek lelki okai vannak amit te jelenleg csinálsz. Szép dolog hogy fogytál, de a fogyást abba kellene hagynod, a BMI-d is teljesen normális, de ahogy te ezt a súlyt eléred az nem normális. 200 kcal az nagyon kevés, csoda, hogy nem esel össze. Én is sokat fogytam, de nem koplalással, hidd el fogyni lehet koplalás nélkül. Mindenképp kérd szakember segítségét. Nagyon sok kitartást, és gyors gyógyulást kívánok! :)

17/L

2017. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Te beteg vagy, én mérges vagyok magamra amikor 3000kcal alatt eszek, a te magasságoddal 70kg vagyok férfiként, és jól nézek ki...
2017. aug. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Senkinek nem kell bebizonyítanod, hogy beteg vagy. Hogy ELÉG beteg vagy. Végigmentem ezen, átérzem a helyzeted. Sajnálom, hogy te is ezzel a problémával kell, hogy megküzdj az életedben. A testképzavar veszélyes, mert még 0 kilósan is kövérnek látnád magad. Nem úgy tapasztalod az életedet, ahogy kívülről mások látják, és a kényszeres cselekedetek és az evészavar, a számok, a szokásaid lekorlátoznak olyan módon,hogy nem is ismered fel őket.

Meg lehet gyógyulni, és meg tudsz gyógyulni! Akarnod kell.

El kell hinned, hogy elég rosszak az életkörülményeid! Ha ezt tovább folytatod, a szervezeted teljesen feleszi a belső szöveteket, mint egyfajta kannibalizmussal felzabál mindent, ami valaha te voltál, s lehetnél. Fájni fog minden csontod és ízületed, mielőtt elérnéd a 20 éves kort. Vérszegény leszel és nem lehetnek gyermekeid, mert nem fog a szervezeted működni. Az agyad leépül, és még a gondolataid sem lesznek relevánsak, s eltörpülnek a migrénjeid és kínzó fejfájásod mellett. Ne tedd ezt a testeddel, ennél sokkal többet érdemelsz!

Képes vagy segítséget kérni, de ezt csak te tudod elhatározni! MERJ AZONNAL segítséget kérni, nem vagy egy unikornis, aki csodálatos módon csak lefogy és semmi következménnyel nem kell számolnia!

Az anorexia nem a súlyról szól, és nem kell ahhoz más külsővel bírnod, hogy a tested ugyanolyan sérült legyen, mint annak, aki már haldoklik. Minden nappal, amikor nem küzdesz ellene, egy fokkal közelebb vagy a halálhoz. Ez tartsd észben.

3000 kalória a minimum, amire szükséged lesz. Ennyire van szüksége ahhoz, hogy a tested helyrehozza, amit tönkretettél!

Ha kérdésed van, írj.

2017. aug. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Utolsó: én örülök ha nem lehetne gyerekem mert rühellem őket. Szeretnék 45 lenni. Küzdök érte és nem tudok leállni.
2017. aug. 20. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!