Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cukor-szenhidrat es mas...

Cukor-szenhidrat es mas szenhidrat kozti kulonbseg?!

Figyelt kérdés
Peldaul ha megyek sportolni, ezert szulsegem van szenhidratra, de annyira megse szeretnek sokat, mondjuk megeszek cukormentes kekszet, vagy cukormentes napolyit attol meg ugyanugy szenhidrat (mondjuk legyen 300) de van kulonbseg hogy nem cukrot vittem be "csak" lisztet (mint szenhidrat) ?! Ettol kevesebbet hizok. Remelem azert ertheto amit leirtam.

2018. febr. 15. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A kalóriaegyenleg alapján hízol, még az se számít, hogy a szénhidrát mennyi (már ha ugyanakkora a bevitt és felhasznált viszonya, mert más szempontból számíthat).


Az összetett cukrokat jobbnak szokták tekinteni, bár az is lehet gyors felszívódású...

Szerintem tapasztald ki. Engem a sok szénhidrát le is nyomna, a fogyásomat is erősen akadályozta régen (most már csak kicsit), úgyhogy én hanyagolom, főleg edzés előtt nem eszem. De akinek pont a sok szénhidrát kell az élethez és edzés előtt is sokra van szüksége belőle, az vigyen be sokat. S tapasztalja ki, hogy 10 dkg rizs vagy 3 banán válik be, erre nincs fix recept...

2018. febr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A cukor meg a fehérnlistből készült termékek gyorsan felszívódó szénhidrátok. Magyarán megdobják a vércukrod aztán gyorsan elhasználod az általul boztosított energiát és elfáradsz. Ha sprint futó vagy akkor remek a csoki, de ha hosszútávon sportolsz akkor a lassan felszívódó szénhidrátokat válaszd mert ezek biztosítanak hosszútávú energiát.Attól lassan felszívódóak hogy rostokat tartalmaznak amik emésztése időbe telik ezért az energiát is fokozatosan kapod nem hírtelen. Később is leszel éhes és ezek az ételek több tápanyagot vitamint is tartalmaznak így ilyen szempontból is előnyösebbek

A bélflórát is rendben tartják stb. Pl. Teljes kiőrlésű termekek, zöldségek, fehérje is fontos. A cukormentes nápolyi nem a.legjobb választás mert energia ugyan kevesebb van benne de.rendszerint.fehér lisztből meg valami noném krémből áll. Tápanyag tartalma 0. De amennyi természetes cukor van benne az gyorsan felszívódik. Ezekből is vannak teljes kiőrlésű termekek érdemesebb azt választani. Csak figyelj mekkora mennyiségben az. Néha minimális százalékben mégis ráírják megtévesztve a.vevőt.

2018. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!