Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok semmit?

Miért nem fogyok semmit?

Figyelt kérdés

168 cmhez 108 kg vagyok, tehát nagyon sokat kéne fogynom.

Sokféle diétát, "életmódváltást" próbáltam már: kalóriaszámlálást, ketogén étrendet, cukorbetegeknek való étrendet (nem vagyok diabéteszes), de egyiket sem tudtam hosszútávon tartani.

Most arra jutottam, hogy nincs értelme olyan diétáknak, amiket nem lehet élethosszig fenntartani, ezért ehelyett eljárok heti 2-3-szor edzeni és emellé reggelire eszem pl tojásrántottát/fehérje palacsintát kávéval, tízóraira almát, vagy epret, ebédre egy rendelős oldalról fittnes ételt, uzsonnára szendvicset/teljes kiőrlésű ropit, vacsorára meg pl purpur kenyeret, tojássalátát light majonézből.

Régebben volt, hogy rengeteg édességet, meg egészségtelen ételt ettem, most ugyan nem számolom már a kalóriát, de nem eszem semmiből nagy adagot és odafigyelek, hogy ha szénhidrátot eszem, az lassan felszívódó legyen.

Mégsem fogyok semmit...

Voltam már orvosnál, nem vavyok cukorbeteg és elvileg nincs hormonális problémám. Fogamzásgátlót szedek, de nem a szedés óta alakult ki ez a túlsúly.

Nagyon elkeserítőnek érzem, hogy hiába igyekszem hosszútávon máshogy élni, nem látok változást magamon, miközben a barátaim simán esznek amit megkívánnak és mégis vékonyak.


2018. márc. 2. 09:10
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
29: 1200 kcal egy ágyban fekvő átlagos ember alap energia felhasználása, ha semmit nem mozog. Szerinted én 108 kilósan az egyetemi hajtás és az edzés mellett hány nap alatt esnék össze 1300 kcallal? Irreális dolgokat ne írjunk már... pont erre írtam, hogy ez egy fenntarthatatlan dolog.
2018. márc. 2. 13:59
 32/41 anonim ***** válasza:

Valami nagyon nem oké akkor.

Én a helyedben azt csinálnám,hogy lecsökkenteném a kalóriát 1600-ra és 2 hétig tényleg betartanám és minden egyes falatot felírnék.

Ha akkor sem mozdul meg a mérleg akkor 100 %,hogy valamilyen hormonális bajod van.

Az egy dolog ,hogy az orvos nem talált semmit....nekem is az ötödik tudta megmondani (aki tényleg értett a szakmájához és nem gyógyereket írogatott fel minden szarra) , hogy mi a bajom.

2018. márc. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Nem gond, hogy eszel szénhidrátot, amiket írtál, azok meg jók, de nem mindegy, hogy mikor.

Mivel reggel is tojást eszel, azt este már felejtsd el, (egy nap max két tojás legyen, ha többet ennél, akkor csak fehérje) a majonézt meg aztán pláne. Egyél helyette túrót, cottage-t. A szendvicset is inkább tízóraira, délután-este kerüld a szénhidrátot. Pl ha szereted a halat, a tonhalkonzerv (nem olajos!) salival vagy párolt zöldséggel, hatalmas adagot megehetsz belőle.

Gyümölcsből az eper meg az egyéb bogyósgyümölcs mehet, almát ne minden nap. És este már az se nagyon legyen.

2018. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Az egyetemen azt tanítják, hogy testsúlykilogrammonként 20-25 kcal fogyókúra esetén,ebből 1,2-1,5 g fehérje, 0,3-0,8 g zsír és 2-4g szénhidrát testsúlykilogrammonként,továbbá napi 40-45 g rost, és 2-3 l folyadék. Mindez ideális testsúlyra számítva.Ennek értelmében, ha pl. 60kg szeretnél lenni: 1200-1500 kcal,72-90g fehérje,120-240g szénhidrát. Ha emellett sportolsz, lehet több.
2018. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Bocs lemaradt a zsír :)36-48
2018. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idő alatt nem fogytál semmit? Ténylegesen nulla volt a változás? (Válaszoltam már korábban olyan kérdésre, ahol a semmi fogyás havi 2-3kg-ot takart.) Testzsírszázalékod sem változott?

Az életmódváltásaid min buktak meg? Mi volt az, amit nem tudtál tartani? Biztos működésképtelen lenne az az életmód, ha kicsit lazítanál a szabályokon, hogy tartani tudd hosszútávon?


Mennyire tartja vissza a szervezeted a vizet? A vizesedés is úgy néz ki, mint a túlsúly, pedig nem az.

2018. márc. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Amikor Candida-diétát csináltam, a dietetikus azt mondta, MINDEN mesterséges anyagot ki kell vennem a táplálkozásomból, mert a tartósítószer és minden, ami ehhez járul köti a vizet, gyártja a cukrot a szervezetbe, rakja a zsírt a testre. Szóval nekem ez az egyetlen, ami eszembe jutott. Lehet, extrémen érzékeny vagy erre.

Vagy nem vagy esetleg inzulinrezisztens? Csináltak már terheléses cukorvizsgálatot?

2018. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyed volt már nézve? Alulműködéskor szokott így belassulni az anyagcsere.
2018. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Fhu, baromi rossz ilyeneket olvasni, anyukám is így van ezzel. 15 éven át minden lehetséges dolgot kipróbált, de amíg 3 hónap alatt együtt fogyott egy munkatársával, a munkatársa leadott 18kg-ot, anyukám 2-t. Hol itt az igazság? Nekünk az egész családunk olyan, hogy mindenki messzebb visszamenőleg is kövérebb alkat volt. Most 17 vagyok és én is a semmitől elkezdtem hízni. Ugyanúgy eszem, mint eddig, ugyanannyit mozgok, mint eddig, mindent ugyanúgy csinálok, nem változott semmi, fogamzás gátlót nem szedek, nincs rá szükségem. Tudom, hogy a hormonok is, de a havibajom 12 éves korom óta megvan, anno mégsem kezdtem hízni, hanem most. Már előre félek, de ha most elkezdem csökkenteni, akkor ez a korral csak egyre kevesebb lesz, s a végén fényevők leszünk. Nagyon sajnállak kérdező és ne haragudj, hogy nem tudtam válaszolni, nem tudom a megoldást, nekem is kéne:/
2018. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
66%

Őszintén kivancsi lennék, hogy ti valójában mit és mennyit esztek, mondjuk úgy egy 3 het alatt.


Tudom miről beszéltek mert olyan családból jövök ahol mindenki túlsúlyos ( magamnak köszönhetően én már nem tartozom bele).

Édesapám mióta az eszemet tudom állandóan fogyókúrázik.... hol lefogy 10-15 kilot majd visszahizza és ez így megy folyamatosan.

A kulonbseg hogy en mar latom miert nem fogy le valojaban es az nem a genetika.

A genetika tud neheziteni a helyzeten, de olyan nincs, hogy valaki keptelen tole fogyni, mikozben “alig eszik” ahogy szoktak mondani.

A munkataborokba sem maradt egy kover ember sem...

Lehet ezzel amitani magunkat de ez nem igy mukodik.

2018. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!