Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hízni vagy fogyni fogok ha...

Hízni vagy fogyni fogok ha egyik nap 2000 kalória körül eszek, másik nap pedig 500 kalória körül?

Figyelt kérdés

2018. márc. 11. 11:21
 1/8 A kérdező kommentje:
18/L, 166 cm, 64 kiló, 1500kcal körül van az alap kcal szükségletem.
2018. márc. 11. 11:23
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Hogyha 1500,akkor azt szorozd be 7tel, segitek. 10500 kcal per hét. Moat ad ossze amit te eszel egy heten. Ha tobb akkor hizol, ha kevesebb, akkot fogyol. De ha lemozgid, akkot nem baj, ha tobbet eszel.

De amugy ha ugy szamolod, higy ketszer 1500 az 3ezer es te egyiknal 2ezer masiknap 500akkor az 2500tehat kevesebb, tehat fogyol.

2018. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is írta, ha minden nap 1500 kalóriát ennél az egy héten 10500 kcal bevitel. Ha egyik nap 2000, másik nap 500 kalóriát eszel, akkor mindenképpen fogyni fogsz, kérdés az, hogy mennyit.

Ha 2000 kcal-lal kezded a hetet, akkor négyszer eszel 2000-et, háromszor 500-at, ez összesen 9500 kalória, azaz mintha minden nap 1360 kcal körül ennél. Ha ötszázzal kezdesz, akkor az 4x500 + 3x2000, tehát 8000 kalória, amit ha héttel elosztunk, akkor látszik, hogy ez nagyon kevés kalória lenne számodra, mivel 1200 alattra jönne ki a kcal/nap, ami koplalás.

Emelett nem hiszem, hogy egy héten 3-4x kibírnád csupán ötszázzal, az iszonyatosan kevés, ha edzel is mellé, akkor pláne. Szóval azt javaslom, hogy inkább célozz meg egy stabil 1300-1400 kalóriát minden napra, amiket egészséges hozzávalókból, a makrotápanyagok arányára figyelve viszel be, ez sokkal egészségesebb és tarthatóbb is lenne hosszútávon.

2018. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Annyi biztos, hogy felborul az élettani ritmusod, az ürítési ritmus, éhségrohamok jönnek rád stb.Nem elegendő csupán a kalóriaszámolás, mennyiségileg (térfogatában) is megfelelőnek kell lennie, hogy a gyomor-bél rendszer normálisan működjön, legyen megfelelő teltségérzés.
2018. márc. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is az ilyesféle váltakozás vált be, mert nem lakok jól kevéssel, nem tudom úgy kiszámolni, hogy pont annyi legyen stb.

Én azt csinálom, hogy heti 2x (egyszer hétközepén egyszer hétvégén) jóllakok brutálisan(2500kcal) a többi napokon kb egy kistál (300 kcal) salátával elvagyok egész nap.

Így heti 5400 kcal minuszban vagyok, mivel nekem 1700 a kcal alapszükségletem.

2018. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja így tuti lehet fogyni,magamon vettem észre hogy néha bezabálok egy doboz pringles meg táblás csoki ilyesmi heti 2-3x aztán a többi nap bűntudatom van ezért normálisabban eszem,de keveset és folyamatosan fogyok. Először azt hittem beteg vagyok xd de rájöttem,hogy igazából alig eszek.
2018. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Csak tönkreteszed a szervezeted. Hülyeség amit csinálsz. Nem így kell lefogyni.
2018. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fogyni, 1250 kcal átlaggal szinte mindenki lefogy, még ilyen elég durva elosztásban is.

Az egészségre gyakorolt hatásairól nem tudok, nekem nem szimpatikus, de még mindig sokkal jobb, mintha egyszer ennél 10 ezer kcalt és 6 napon át szinte semmit...

Vannak diéták, amikben vannak 500 kcalos napok és valamiért sokan szeretik, de azért csak jobbnak tűnik az egyensúly, legfeljebb mondjuk heti 1 kalóriamegdobással. Pl. 6 napon át 1300 kcal, egyszer pedig 2000...


Fura, hogy sokan elvannak párszáz kcallal, nekem az masszív éhezés lenne, 0 kcal sokkal könnyebb... De hát különbözőek vagyunk. Ha én váltakoznék, 2 naponta ennék egyszer, de azt nem tartom közel sem annyira egészségesnek, mint a napi étkezést... De a kevés kalória talán még rosszabb, mint a nulla, ez nem egyértelmű (ha a párszáz kcal fehérje, akkor lehet, hogy az OK, de ha zöldség, akkor valószínűleg emberfüggő).

2018. márc. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!