Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen %-ban vagy milyen...

Milyen %-ban vagy milyen arányban kell a makrotápanyagokat bevinni a szervezetbe?

Figyelt kérdés
Szóval ha van egy 2500-as kalória bevitelem ebből mennyi a zsír fehérje és szénhidrát?

2018. jún. 3. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Célfüggő. Állati eredetű fehérje kell az izmok megőrzéséhez szálkásításkor/fogyáskor. Ha valaki izmot akar felszedni akkor kevesebb kell, de akkor is kell. Zsír nem kell olyan sok, szénhidrát több kell általában a fehérjénél. Szerintem kalórialimitnél érdemesebb meghatározni inkább egy fehérjemennyiséget, (pl 2 gramm testtömeg kilogrammonként). a szénhidrátot meg kikísérletezni, a zsírt meg nem számolni.
2018. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A százalék nem számít, a grammok már igen.

1-2 g/ttkg fehérje, egy kevés zsír (0,5g/ttkg-mal szokott lenni a tipikus szálkásító étrendben, az úgy kb. megüti a minimumot) kell. A többi elég szabadon választható, bár a legtöbbünk akármennyire nem tudja levinni a szénhidrátot, nekem már napi 30 gramm is enyhe kihívás tud lenni, 20 alatt esélytelen. Más kérdés, hogy tipikusan jóval fölötte vagyok. Egyéni, ki mennyivel érzi magát jól s tud edzeni, bevinni a tápanyagokat.


Mindenesetre vannak emberek 90% fölötti szénhidrátbevitellel s hasonló zsírbevitellel is, számukra jó és egészséges étrenden. Persze ilyen nagy számoknál elég szép kalóriabevitel kell, különben kevés lesz a fehérje. Annak grammban jónak kell lennie, ahogy a zsírnak is.


2500 kcalhoz nekem minimum 75% zsír kell, de van, akinek inkább 20%. S van, akinek eléggé mindegy. Ki kell tapasztalni, neked mi a jó, a testünk maga energiát merít ebből is, abból is, nincsenek általános ideális százalékok, grammok, megközelítőleg sem.

2018. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1: Ez nem igaz, fehérje kell, mindegy, hogy állati vagy sem. A test először is aminosavakra bontja, ezen a szinten pedig identikus a növényi és az állati. Az esszenciális aminosavak megfelelő mennyisége persze fontos, de ehhez sem kell állati fehérje.
2018. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az általános a 15% fehérje, 55 % szh, és 30 % zsír, de fogyásnál 20% fehérjével és 50 % szh-val jobban fogytam.
2018. jún. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam 55% a Fehérje, 8% a Zsír és 37% a szénhidrát. Én tömegnöveléskor is maximum 50% szénhidrátot viszek be.
2018. jún. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat:)
2018. jún. 5. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!