Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 44 vagyok es szeretnek meg...

44 vagyok es szeretnek meg fogyni mi az ami segitene nekem?

Figyelt kérdés

95kg voltam a 164 cm magassagomhoz kepest egy eve.

Most 85kg vagyok, az etrendvaltoztatas megvolt kevesebbet eszem, sok zoldseg gyumolcs, sokat iszom is.

Kenyeret lisztes dolgokat cukros dolgokat szamuztem amennyire csak lehetett.


Mozgasra keves a lehetosegem sajnos, terembe vagy ilyen helyre eljarni nincs penzem. Mondjuk idom sincsen ra.

Hogyan tudnek plusz mozgast beiktatni meg a napirendenbe? Olyat ami nem kerul penzbe es plusz idobe se?

Lassan szeretnek fogyni (havi max 2kg) mert a borom nem olyan rugalmas mint fiatalon es nem szeretnem ha logna rajtam :-D

A penz es ido dolog azert nincs mert 3 kisgyereket nevelek egyedul. Az sem baj ha veluk egyutt kene csinalni. 7,10,13, evesek a gyerekek.


2018. jún. 28. 06:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami mindenképpen belefér, ha lehetöleg gyalog közlekedsz, méghozzá olyan gyorsan, ahogy csak birod. Emellett otthon is tudsz erösíteni, sportolni, itt egy jó link, olyan fajta mozgást válassz, ami neked is tetszik:


[link]

2018. jún. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Menjetek rendszeresen sétálni, itt a jó idő, a gyerekeknek is jót tesz a friss levegő, mozgás, esetleg hétvégente egy nagyobb kirándulás is belefér, a gyaloglás nagyon jó kiegészítő mozgás lehet, nincs pénzbe, és a gyerkőcökkel is lehetsz közben. Ha van egy fél órád naponta valahol, reggel, délben, este tök mindegy, akkor azt már kitöltheted otthon edzéssel, nem kerül pénzbe, nem kell elmenni sehova, pont annyi időt vesz igénybe amennyit rá akarsz fordítani, tőled függ csak hogy mennyire változatos.


Ha beiktatsz szépen fokozatosan egy kis mozgást is, feszetsiti a bőröd, segít hogy ne lógjon fogyás után.

A gyümölcsre figyelj oda, egészséges, és nem kell száműzni semmiképp, de nagyon becsapós, mivel ugye a kenyeret is azért hagyjuk el, vagy csökkentjük, meg a tésztát stb., mert szénhidrát bombák. Na a gyümölcsökben un. Fruktóz van, másnéven gyümölcscukor, ami szintén szénhidrát! Ettől édesek, és ez gyorsan megnyomja a napi kalória beviteled, mert hajlamosak vagyunk a napi ételhez nasi gyanánt is benyammogni egy kis cseresznyét,egy kis banánt, egy kis epret még, mert "ugyanmar ez csak gyümölcs az egészséges úgyis nem?!" Nem is vitatom, csak nem feltétlenül a legbölcsebb túlzásba vinni ha fogyni akar az ember. Azt ajánlom amit eszel is, délelőtt edd, és estére már hanyagold őket. :)

2018. jún. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Keress rá a Youtube-on Péntek Enikő videókra!
2018. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

44 évesen fiatal vagy. Ez egy.

Kettő: menj mindenhová gyalog!

Szállj le egy megállóval korábban!

Például napi egy óra tempós gyaloglás, tollasozás, labdázás,biciklizés a gyerekekkel is mehet, sőt.

Hétvégente mehettek kirándulni heti egy nap, egy ekkora gyerekkel egy 15 km-es túra simán belefér a hegyekben. Szendvics-víz a hátizsákba és hajrá!


A sok gyümölcsöt mellőzd a cukortartalmuk miatta, egyél zöldségeket, mindez most könnyű, hiszen sok dolog terem.


Érdemes továbbá a tejtermékeket lecsökkenteni, és maximum túrót meg joghurtot enni, minden egyéb nagyon hízlal.


Köretként egyél mindig zöldséget, rizs, krumpli, kenyér és tészta helyett. Bármit.


Tésztából a durumot válaszd és soha ne edd tejtermékkel együtt, rengeteget számít.


Gondolkozz el azon, hogy mennyi ételt szednél ki, és szedd csak a háromnegyedét! Sokat segít pl, hogy magadnak kistányérra szeded ki az ebédet, vacsorát. Becsapod a szemed, mert egész tányér ételt ettől, de mégis keveset.


Mindezek nem kerülnek plussz időbe és pénzbe.

2018. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a lassú kocogás feszesítette a bőrömet. Én is 164 cm vagyok, 85 kg voltam, amikor vettem egy 6000 Ft-os futócipőt, és elkezdtem kocogni. Amikor nem bírtam tovább, gyaloglásra váltottam, majd kis idő múlva folytattam, és ezt hétfőtől péntekig csináltam, minden nap fél órát. Ami pozitív változás volt, hogy érezhetően feszesedett a bőröm, jobb lett a hangulatom, és a tartásom, több energiám lett. Viszont nagyon kellett vigyáznom, mert ekkora túlsúllyal a bokám néha picit megfájdult. Sajnos abbahagytam, de szeretném folytatni, csak le akarok adni előtte még pár kilót, hogy könnyebben menjen. Most 85ről 79re fogytam, ha 70 kg körülire lemennék, folytatnám. Ajánlom neked is. Az sem baj, ha gyors gyaloglással rágyúrsz kb. egy hónapig, és csak aztán kezded el a kocogást! De futócipő mindenképpen kell ha betonon futsz!
2018. jún. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az intenset.hu oldalon jó helyen leszel. Iratkozz fel a start programba és e-mailen kapod majd az ingyenes edzéstervet és étrendet. A zárt fb csoportba is ott tudsz majd belépni. Ez nem egy divatdiéta vagy ilyesmi. Én is kipróbáltam és működik és ....na, nem dícsérem tovább, az mindig gyanús. Gyere és próbáld ki. Már baromi sokan vagyunk és kanapékirályból futóbolond lettem én is, bár az agyam még nem fogta fel, így ahogy leírtam.:)
2018. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Csatlakozom a túrázást ajánlókhoz. Ekkora gyerekekkel már nem nehéz és úgyis szükségetek van mozgásra, friss levegőre...


A gyümölcs jó, de tényleg ne szállj el azzal sem. de ez nagyon egyéni,. Van, akit laktat a gyümölcs és kilószámra eheti fogyáskor, mert ügyesen mellépakol mindent, amit kell (85 kilós egészséges embernek pedig még a kalóriaigénye sem olyan pici, pláne mozgással). Van, akinek kevés fér bele s van, akinek a sok zöldség is túl sok szénhidrát és kalória, bár ez már extrém eset s nekem sem 80+ kilósan okozott problémát.


De mivel fogysz, bizonyára jól csinálod :)


Néha egy rövidke tornát is beiktatnék, a túra végülis nem mozgat meg mindent, viszont túra közben lehet kis kocogós szakaszokat is tartani, én szoktam, adjunk a keringési rendszernek is s több kalóriát is éget, mint a gyaloglás.

2018. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Illetve lehet nehéz ekkora gyerekekkel, ha NEM akarnak túrázni, úgy értettem, hogy nem kell cipelni meg szoptatni őket meg vinni a táskájukat... Túráznak emberek csecsemőkkel is, megoldható, de egy fokkal neccesebb.
2018. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, a szomszéd nő folyton együtt biciklizik a 3 kisgyerekével, ő megy leghátul, onnan figyeli a gyerekeket, és őrködik, legelöl a legidősebb gyerek, közöttük a két kicsi. Nagyon ügyesen mennek, szépen libasorban, óvatosan, mellékutcákon. Folyton hallom, hogy közben beszélgetnek, és tanítja a kicsiket közlekedni, inti őket, hogy figyeljenek, de nagyon jó hangulatban mennek mindig. Volt ilyen gyerekülés a bringáján, amíg kellett. Esetleg kipróbálhatjátok.
2018. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%
Mi a nagyanyám térde kalacsaert lettem már megint lepontozva így? Nem mondtam sem sértőt sem hülyeséget, a többiek is ugyanezeket mondták utánam. Komolyan itt megszólalsz hogy segíts és lehúznak, na ezért nem is irogattam az elmúlt fél évben szinte. Második vagyok.
2018. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!