Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnek ugy lefogyni,...

Hogyan tudnek ugy lefogyni, hogy azt eszem amit szeretek?

Figyelt kérdés

Tudom, van szaffi de marha draga, van zabpehelybunda rantott husra, ugyanannyi benne a kaloria.

Apropo, dietaztam mar 2 evig le is fogytam, jott 2 betegseg es mind vissza is jott.

Kozbe elmentem taplalkozasi suliba is de kb ugyanazt tanitottak amit mar tudtam, ami a neten fenn van, igy nem lettem okosabb.

Elegem van a csirke, rizs, sonka, natur zoldseg, ivoviz, neha egy kis szaffibol.

Utalom a hust, a natur izeket, a mentes kajakat, az ontet nelkuli salikat, es mindent amivel dietazni lehet. Ilyenkor mi van?

Mit tegyek?

Ne mondjatok, hogy eroszakoljam magamba a dietas kajat, 2 evig ezt tettem, most mar nem megy.

Szazfele keppen keszitettem el a dietas alapanyagokat, mind ugyanolyan gusztustalan mar szamomra.

Ellenben imadom a pizzat, az edeset, a szenhidratot, langos palacsinta minden ami finom es izletes.

Nos?


2018. júl. 13. 10:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Viszont imadom a sajtokat, tejtermeket, na jo a tejfolt nem annyira.

Szoval igy nem lehetek vegan.

2018. júl. 13. 14:06
 12/21 anonim ***** válasza:

Azt megkérdezhetem, hogy hány kiló vagy és milyen magas?

Amúgy nem muszáj fogyóznod, lefogynod. Ha te inkább ennél, akkor tedd azt. Inkább legyél duci és boldog, mint vékony és depressziós.:D (Persze a ducit nem elhízottnak értem, csak egy kis feleslegnek)

2018. júl. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: nem baj, ha nem lehetsz vegán, én sem vagyok vérvegán, és ha nem akarsz az lenni, hát ne legyél. :)

Ha nem szereted a húst, ajánlom helyette a zöldségpogácsákat. Szinte bármilyet tudsz csinálni főtt zöldség és csicseri liszt keverékéből, még olaj sem kell hozzá. Rántottát szintén lehet csicserilisztből. Valószínűleg nagyobb a kalóriatartalma, de szerintem egészségesebb. Pörköltet is tudsz zöldségekből, rizs helyett bulgur (imádom, olyan, mint a tarhonya), hajdina, stb. Salátákra is tudsz öntetet, nekem a kedvencem a szójajoghurtos, igazából csak összekeverem a joghurtot borssal meg sóval, és mehet is. Szerintem a joghurtból kicsi is elég nagy adag salihoz is. Aztán szójaszósz, valami akár citromlé, igazából rengeteg szósz van. Fagyi helyett csinálhatsz banánfagyit, lefagyasztasz egy banánt felkarikázva, valami más gyümit, ha csokisat akarsz, kakaót, kevés tejjel összeturmixolod. Van olyan finom, mint a kamufagyi, és sokkal jobb. Főzelékekből gyakorlatilag bármennyit ehetsz.

Szerintem a vegánságnak az is a lényege, hogy sokat ehetsz, mert a zöldségekből és gyümölcsökből tényleg mindent hasznosít a szervezeted. Annyira nem értek hozzá, de mondjuk egy szelet kenyérből kb csak a cukrot. Azért írtam a vegán recepteket, mert sok növénnyel dolgozik, de ha szereted a tejet, hát helyettesítsd a növényit tehén tejjel.

De sütiket is lehet teljes kiörlésű lisztből, kevesebb cukorral, helyette datolyával sütni, finom, és mégis többet ehetsz belőle, mint a cukrászdai fehérlisztes, vajas-cukros kikevert krémes sütiből. Szerintem kutakodj kicsit, vagy ha kedvet kaptál, nekem is van pár finom receptem, nyugodtan írj. :)

2018. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ja, és nem vicc: fűszerekkel tényleg gyakorlatilag megváltoztathatod az ételek ízét. Mondjuk csinálsz gombapörit, azt mondod, meg, gomba, de ha raksz hozzá kakukkfüvet, akkor az már g o m b a lesz. :D A szervezetre gyakorolt hatásukról nem is beszélve. :)
2018. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Kedves 13as, ez nagyon jol hangzik, irok 😊
2018. júl. 13. 14:50
 16/21 anonim ***** válasza:

Probald ki az idoszakos bojtot, nekem nagyon bejott.


Kezdetben napi 16 ora bojttel kezdtem, es 8 oraban ettem, mostanra 18-20 ora bojt naponta, 4-6 ora eves.


Tobb jo dolog is van ebben: napi 4-6 oraban nehez annyit enni, hogy ne legyek kaloriadeficitben, pedig azt eszem, amit szeretek. Masreszt javitja az inzulin rezisztenciat, es hagy eleg idot a testnek, hogy ne a bevitt kajat hasznalja energiaforraskent, hanem az energiatartalekokat.


En a reggelit szoktam kihagyni, es keson ebedelek, utana meg egy jo nagy vacsi. Sosem tudtam keveset enni, nekem konnyebben megy, ha semmit nem eszem, aztan meg sokat. Es lam, fogyok, nagyon szepen. Kb. mar kockas a hasam, no letemre.


Ha nem hiszel nekem, olvass utana, nezz youtube videokat, sok okossagot tudhatsz meg. A legjobb szakirodalom angolul van, keress ra az intermittent fasting-ra.

2018. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Keresztanyum igy lett cukros 🤔
2018. júl. 13. 15:29
 18/21 anonim ***** válasza:

Sok jó kis ötletet kapsz itt, kérdező. Nyilván nincs tipp, ami mindenkinek bejön. A vegánság nekem kizárt, amíg nem fogytam le, de később se lenne könnyű. Viszont az nem mindig probléma, ha letiltod némely kedves ételedet. Van, amit szeret az ember, mégis vígan elél nélküle évtizedekig. De nyugodtan hagyd meg a kedvenceidet, annyi más lehetőség van, mint pl. a veganizmus.


Az időszakos böjt sem való mindenkinek. S persze nem is fogy vele mindenki, de sokaknak azért bejön, a többség viszont eleinte éhezik a böjtös időszakban s nem mindenki hajlandó erre. De neked érdemes lehet kipróbálni, ha egyszerre sok ételt eszel. Bár lehet, hogy elég a ritka étkezés. Vannak, akik 12 óránként esznek. Aki kvázi képtelen olyan kicsi étkezést tartani, mint a kalóriakeretének a fele, az inkább kis evési ablakos időszakos böjtöt alkalmazzon.


De ez már fogyás téma, az eredeti gond pedig az volt, hogy hogyan egyél számodra finom ételeket megfelelő tápanyagbevitellel. Nos, nyilván fókuszálj a tápanyagdúsabb ételeidre, illetve sokszor egy alternatív recept sem ízlik kevésbé, sőt. Az én palacsintáim ízben sokat javultak, amióta elhagytam belőlük az eleve nem valami sok vizet... Most sokkal fehérjedúsabbak és szénhidrátszegényebbek :D De persze egy másik ember étrendjébe bőven beleférhet a sok liszt is, néha én is beszuszakolom, a tápanyagbevitelemnek nagyon jót tesz, más szempontból nem jó.


Sok szempontot kell összehangolnod, de ha igyekszel, keresgélsz, menni fog. Igazán nem kell feladnod a fogyást.


A szaffis lisztek amúgy nekem pont a sivár diétás szintet képviselik, kivéve, amikor szénhidrátbombák, de akkor ugyanott vagyok egy halom olcsó liszttel is. Vagy nem tudom, milyen szaffis dologra gondolsz. Én főleg zsírt szoktam venni szaffisat, az olyan, mint a többi :D

2018. júl. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A vegános válaszoló vagyok: amúgy a Szaffis cuccok nem gluténmentesek? Vagy nem mindegyik? Mert ha mindegyik az, azzal vigyázzatok ha alapvetően nem vagytok gluténérzékenyek. Ha elhagyjátok a glutént, akkor könnyen kialakul magától.
2018. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Amit oktatnak edzos dietat, szalkasito dietat az mind glutenmentes es ugye akkor olyan lisztekkel csalhatsz ami glutenmentes. Rost mix egyebek. Hat en nem ennem meg, csupa rost es ennyi. Egy rakas penzert.
2018. júl. 13. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!