Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi lenne az ideális kcal...

Mennyi lenne az ideális kcal bevitel?

Figyelt kérdés

162 cm 90kg és 18 éves lány vagyok.

Youtubeom találtam egy képletet amivel kiszámoltam mennyi lenne az ideális kcal bevitel diéta esetén.

Kb 2100-at számoltam.

Ez nem sok?

3-5 napi edzéssel.Bicikliznék több km-t.

[link]



2018. júl. 24. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Nőknek általában napi 1200-at szoktak javasolni fogyáshoz. Mivel te igen méretes vagy, inkább 1500-at mondanék. Kezdd ennyivel, és figyeld, mennyi megy le egy hónap alatt! Az első hetet ne számítsd, akkor valószínűleg hirtelen lecsúszik majd 1-2 kiló. Tehát azt nézd, mennyit fogysz a 2. hét eleje, és a 6. hét eleje között. Ha 2-3 kilót, akkor jó lesz a kalória. Ha többet, vagy kevesebbet, akkor módosíts a napi adagon!
2018. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Esélyes, hogy fogysz a 2100-zal, hisz ez elég kevés kalória a te súlyodhoz, de ha nem elég tempósan és képes vagy kevesebbet enni, leviheted egy kicsit. 1800 alá én tuti nem mennék, fogyás közben sokat fog csökkenni az alap kalóriaigényed, persze egyre több mozgás vagy lassuló fogyás segíthet, de jobb, ha van honnan csökkenteni a kalóriabevitelt.
2018. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen képletek átlagos testösszetétellel számolnak, ezért közelítő értéket adnak csak meg. Zsír fenntartásához kevesebb energia kell, mint az izomszövethez vagy egyéb szervhez. A genetika is számít, ahogy az anyagcserét befolyásoló életmód, korábbi történések is.
2018. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!