Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriabázis szerint 55g...

Kalóriabázis szerint 55g fehérjét kell naponta bevigyek, az nem kevés egy kicsit?

Figyelt kérdés
100kg fölött vagyok és fogyni szeretnék
2018. aug. 19. 04:05
 1/6 A kérdező kommentje:

heti 1kg-os fogyást állítottam be 1471kcalt írt

de valahogy a fehérjét kevésnek találom, tényleg az?

Ti hány g fehérjét visztek be?

2018. aug. 19. 04:06
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
A fehérjebevitelt túlpromózták a fehérjeporos marketingesek. Nem kell túlaggódni a dolgot, bőven elég ez a mennyiség.
2018. aug. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 1700 kcal-al 64, úgyhogy nem sok. De ha fogyni szeretnél, akkor a normál keretről (55 % szh - 15 % f.) átállíthatod fogyókúrásra (50 % sz - 20 % f). Nem sok különbségnek tűnik, de ha jól csinálod, akkor jobban beindítja a fogyást. Aztán majd súlytartáskor visszaállhatsz a normál makrókra.
2018. aug. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
A beállításaid rosszak, mert a heti 1 kg túl sok. Neked minimum 1700-2000 kcal közti érték lenne reális! (Mèg akkor is, ha ezt soknak találod, de nagy testsúlyhoz több kalória szükséges, ha túlságosan alacsonyra állítod, ahkkor egyrészt éhezik a szervezeted, másrészt nem fogod sokáig bírni!)
2018. aug. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekem kb. 80-100 gramm kell 163 centire (a súly nem sokat számít, a hájnak nem kell fehérje). A kalóriabázis makrói kicsit sem érdekelnek, a 1,5-2 g/nettó ttkg számomra alap, a százalékozás butaság (a test igényei nem százalékban vannak, ha alig eszel, nem csökken le a fehérjeigényed, ha extrém aktív vagy, nem nő meg drasztikusan), a ch pedig merőben egyéni. Úgyhogy az egyéni makrókat választottam, kellemes számokkal.


55g fehérje annyira kevés, hogy növényi étrenden is folyton messze túlmennék vele, az eleve megvalósíthatatlan számomra (a 100 grammot sem tudom tartani folyamatosan, de igyekszem ritkán s nem nagyon fölémenni), de persze nem ezért eszem rendesebben fehérjét, hanem az izmaim miatt, amik bomlanának kevés fehérje bevitele mellett. Az 55 g akár jó is lehet súlytartáskor és nem aktív életnél, de szálkásításkor és rendes aktivitással más, ráadásul a fehérje a legtöbbek számára a leglaktatóbb makrotápanyag, hasznos a minimális fölé menni. Persze nem sokkal, a felesleges fehérjeterhelés se jó.

2018. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A százalékolás akkora butaság, hogy egyetemen is így tanítják, ahol mellesleg másképp megadva 0,8-1 g/ttkg/nap a napi fehérje szükséglet.

[link]

2018. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!