Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem fognak kinevetni az...

Nem fognak kinevetni az edzőteremben?

Figyelt kérdés
Sziasztok!18 éves lány vagyok,és sajnos rettenetesen kövér,ezen nincs mit szépíteni.Két hónapja elkezdtem diétázni,étrendet váltottam,és most,hogy már legalább egy minimálisan vállalhatóbb a külsőm,szeretnék elmenni konditerembe. Nagyon rossz kondiban vagyok,nagyon kezdő. Olyan helyre mennék,ahol csak nők vannak (hála égnek). Szerintetek ki fognak nézni? Holnap telefonálok,mert előzetes bejelentkezés szükséges hozzájuk,de már most nagyon félek. Ti kinéznétek egy embert? Esetleg maradjak még csak az étrendváltoztatásnél,hogy lemenjen még pár kiló és azután próbálkozzak? (81 kiló vagyok)

2018. szept. 2. 16:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es! Én nagyon nagyon örülnék és megköszönnék, ha azt a kezdeti edzéstervet esetleg megtudnád osztani velem!


A kérdésre pedig én azt mondom, hogy mindenki elkezdte valahogy. Az első egy-két alkalom kínkeserves lesz és baromira lélekromboló. Látni a többieket, az alakjukat, azt amire ők már képesek. Ekkor nem jut el az ember tudatáig, hogy ők sem így kezdték. Rájössz, hogy nem te érdekled őket, hanem te foglalkozol velük! Aztán minél többször mész, annál jobban érzed magad a bőrödben és már szívesebben csinálod. Megfertőz, beszippant.

Én csak két hónapja járok, de ez idő alatt is rengeteg típusú emberrel találkoztam a konditeremben. Én a csendes ember vagyok, aki végigcsinálja a programját, amit aznapra tervezett, majd hazamegy. Más elbeszélget közben egy órát, járkál, nézelődik, ordítva emeli a súlyokat, stb. Sokan vagyunk, sokfélék, még is megférünk egymás mellett. Senkinek nem tudom a nevét, még is köszönünk egymásnak, ha összefutunk a boltban és ez szerintem tök jó dolog.


Az is tök jó dolog, hogy érzed, hogy változtatni kell és teszel azért, hogy jobb legyen! Ez nem elítélendő dolog, sokkal inkább becsülendő. Ha tudnád hányszor fogom vissza magamat a teremben, hogy odamenjek egy jelentős túlsúllyal küzdő egyénhez és gratuláljak neki a döntéséhez!!! A legjobb, amit magával tehet az, hogy ott van és bármit is csinál, de csinálja. Ha egynap csak 15 percet sétálna a futógépen is megveregetném a vállát, hogy ne adja fel, mert jó irányba halad. Legközelebb majd lesz az 17, aztán meg 20 és a végén le sem lehet szedni a padról...


Arra viszont figyelj, hogy az ízületeidet ne tedd tönkre. Ízület kímélő mozgásokat csinálj első körben. Inkább bicaj, elipszis, saját testsúlyos dolgok és a gépeket, súlyokat csak akkor, ha ezzel nincs baj.

Én pl. a 172 centimhez 72 kg vagyok (68 lenne az ideál) és nem szégyellem, hogy a bal térdem sok gyakorlatot nem bír (gugolások, kitörések, súlyos gépek, sokszor még a futást sem, stb.). Meg kell találni azon formákat, amik a te szervezetednek jól esnek és utána érezni fogod mikor mit szabad és mit nem.

2018. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!