Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak ebédre eszek, mégis...

Csak ebédre eszek, mégis hízok - ez hogy lehet?!

Figyelt kérdés

Teljesen lecsökkentettem a kajálást és előbb bevezettem a nemvacsorázást majd a többi étkezést és reggelizést is elhagytam. Már csak ebédre eszem valami egészségeset: legtöbbször párolt zöldséges rizst, halat, húst, kis desszertet, de utána koplalás van másnap délig. Eleinte fogytam vele, de mostanában elkezdtem hízni, pedig semmin sem változtattam a korábbiakhoz képest és nem értem, hogy miért nem működik már a dolog?!


A közérzetem jobb, amióta a szervezetem nem az emésztéssel van elfoglalva egész nap, mint amikor többször ettem keveset és mintha karcsúsodtam volna (többen megjegyezték), de kilókban hízok. Elkeserítő! :(


Miért nem működik már a módszerem?!


Persze, örülök, ha csak látványa is van a dolognak, de azért felháborítanak a mérlegelésnél jelentkező plusz kilók. Még nem tudtam magam rávenni a mozgásra.


Mit csináljak? Hagyjam el az ebédet is? :XD



2018. szept. 20. 11:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként kérdező, ha csak egyszer eszel egy nap, akkor legyen meg a kellő kalória azért.

Azt mondod, hogy látványos, csak a mérleg többet mutat.

Akkor mi itt a probléma, ha egyszer egyre jobban nézel ki? :D

2018. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

#11-es: :)))))


Köszi! Hát az a probléma, hogy pl.a dokinál senkit nem érdekel, hogy hogy nézek ki a korábbihoz képest, csak ráállítják az embert a mérlegre, aztán kapom az ívet....


Mi ez az IF???


Majd rákeresek, de azért érdekel a véleményed bővebben!:)


És jól esik a megerősítés, mert én eddig már mindent kipróbáltam, de hosszú távon nem bírtam a lemondásokat meg a megszorításokat (amit lefogytam, az mindet visszahíztam és még sokkal többet is), hanem csak rövidtávon vagyok kitartó, de az a tudat, hogy holnap délben már ehetek valami finomat, az segít átvészelni a dolgot.


Esetleg van még valaki, aki a napi 1-szeri étkezéssel diétázik? Fogyott tőle kilókban? Mennyi idő alatt és mennyit?

2018. szept. 20. 16:54
 13/32 anonim ***** válasza:
58%

"Nem csinál semmi rosszat az időszakos koplalással.


Régen se jutott az ember mindig élelemhez. Ez egyáltalán nem fura és nem ördögtől való. Nagyon sok pozitív oldala van az IF-nek, csak az emberek nem veszik a fáradtságot utánaolvasni.


Az miért jó, ha egész nap fel-le ugráltatod az inzulinszintedet a napi 5-6x kis étkezéssel? (fitneszipari baromság)"


1. Jah, régen sem jutott az ember mindig élelemhez, de nem is volt normális dolog. Attól még, hogy az volt régen, nem jelenti azt, hogy az az egészséges is.


2. Az én inzulinszintem nem ugrál sehova, mivel normálisan táplálkozom. Látszik, hogy fingod sincsen az egészről. A napi többszöri étkezés kell a szervezetnek. Napi egyszeri étkezéssel és a koplalással azt éred csak el, hogy elsorvadsz, nem lesz energiád semmire, lebetegszel és kórházba kerülsz. Az az elmélet pedig már rég megdőlt, hogy 6 után ne egyél, de durva, hogy egyes emberek mennyire tévúton járnak.

2018. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
65%

"És jól esik a megerősítés, mert én eddig már mindent kipróbáltam, de hosszú távon nem bírtam a lemondásokat meg a megszorításokat (amit lefogytam, az mindet visszahíztam és még sokkal többet is), hanem csak rövidtávon vagyok kitartó, de az a tudat, hogy holnap délben már ehetek valami finomat, az segít átvészelni a dolgot."


Tessék, itt a válasz, hogy miért hízol vissza: azért mert koplalsz. Ez a jojo effektus. Komolyan, ez neked jó, hogy lefogysz koplalással, és utána meg elkezdesz normálisan enni és visszahízol? Erre mondják azt, hogy nem diétázni kell és koplalni, hanem életmódot váltani, amit életed végéig tartani tudsz, sporttal kiegészítve. Ezzel a visszahízással is folyamatosan jelez a tested, hogy valamit nem jól csinálsz, csak te nem figyelsz rá. Ne koplalj, válts életmódot, egyél napi többször normális kaját, sportolj, és máris le fogsz fogyni tartósan.

2018. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
38%

A fitneszipar az ilyenekre épít, mint Te, kedves 69%. Akik elhiszik, hogy naponta többször enni normális és szükséges. Amint egy kicsit pihenhetne a gyomrod máris jön rá az újabb adag kaja, még ha nem nagy adag is, de újra munkára bírod.

Egyébként senki nem mondta, hogy 6 után nem lehet enni. Ne keverd a szezont a fazonnal.

2018. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
75%

Az IF az intermittent fasting, időszakos böjt, kérdező. Te az időszakos böjt egy kemény formáját követed, 23/1-nek is nevezik, mivel úgy 1 órás evési ablak van 23 órás böjttel.

Utána lehet olvasni az egészségügyi s egyéb előnyeinek, sokan így fogynak le elég könnyen és jóllakottan. DE természetesen van, akinek nagyon rossz és az is fontos, hogy tudsz egyszerre elég sokat enni. Én csak sokat tudok enni egyszerre, viszonylag kis kalóriaigénnyel, szóval nekem ez lenne az ideális, ha lelkileg tolerálnám a vacsora hiányát :D Néha megy, néha nem, de sebaj, van az a mozgásmennyiség, hogy fogyhassak kevésbé szigorú időszakos böjttel is.


Nos, koplalással csak fogyni lehet, a természeti törvények igazak az emberi szervezetre. A test önmagát bontja, TEHÁT természetesen fogy. Nem tudom, miért hisznek oly sokan a fényevésben, de a tapasztalatok nem ezt mutatják.


Szóval így is, úgy is fura, de ha tényleg koplaltál, az azért be tud kavarni. Így sem hízhatsz, annyira azért nem tudja az emberi test behúzni a vészféket és annyiból meglenni, mint egy hüllő, de vannak érdekes esetek s lehet, hogy a súlyod nőtt pont most, de nem híztál. Nem írtad, mióta s mennyi súlynövekedést tapasztaltál, mennyi evéssel.


A mozgásra pedig igenis vedd rá magad. Nem kell elgondolkodni, hogy van-e kedved, minimum indulj neki és gyalogolj!


Nem, az ebéd elhagyása nem lenne jó ötlet, bár tuti fogynál. Nullkalóriával mindenki lefogy.

Ha nagyon sokat ennél napi egyszer s nem tudnál kevesebbet sehogysem, mert úgy éheznél, akkor beiktathatnál 1-2 böjtnapot, de én inkább a mozgást ajánlanám akkor is. Az kell és segít is.

2018. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
58%

"Esetleg van még valaki, aki a napi 1-szeri étkezéssel diétázik? Fogyott tőle kilókban? Mennyi idő alatt és mennyit?"


Saját tartósabb tapasztalatom még nincs (de én simán stagnálok mindennel, napi egy evéssel is), de sokat jártam ilyen fórumokon s ismerek tapasztalatokat s persze néha így eszem, csak nem sok héten át zsinórban. S tudom, hogy ez a kalóriadeficiten múlik ekkor is... A napi egy evés a kalóriadeficit elérésében hivatott segíteni, plusz kényelmesebbé, olcsóbbá tudja tenni az életet, egészségesebbé az erre alkalmas embert, autofágia, több-kevesebb eséllyel ketózis és hasonló finomságok. A vércukorszint nincs mindig megdobva, jó esetben az egyszem evéskor sem jobban, mint másnak egy kicsi étkezésnél, mivel nem kötelező nagy inzulinválaszú ételeket enni nagy tömegben.

Van, aki 4000 kcalt eszik az egyetlen étkezésében és nem fogy, hanem izmosodik. S van, aki nem tud 1000 kcal fölött enni így és koplal. Nem az étkezések elosztása határozza meg a fogyási ütemet.

Nálam étrendfüggő, hogy mi történik a kalóriabevitel terén s erősen mozgásfüggő, hogy mi történik a deficittel. 0 és 1500 kcal is lehet a deficit egy adott napon, ez nem azon múlik, hogy hányszor eszem. Ez másoknál is így van, főleg a mozgást nézve, mert van, akinek teljesen mindegy az étrend jóllakás szempontjából.

2018. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Köszi #15,#16,#17 mentek a zöld kezek!


Közben én is rákerestem és egész jó cikkeket találtam az IF-témában - nem is tudtam, hogy valójában ez egy létező program, de ezek szerint lehet, hogy inkább a 16/8-ast kellene követnem mozgással kombinálva?!


Vagy előbb meg kellene próbálnom a jelenlegi, keményebb formához mozogni heti 3x.


Végülis heti kb. 1 kiló fogyást ír ezzel a módszerrel, lehet havi szinten kellene csak mérni az eredményt, de centiben mindenképp biztató a dolog.


[link]


Az tuti, hogy az időszakos böjtnek a szervezetre jó hatása van és valóban, mintha lenne ideje regenerálódni a kajamentes időben pl. szebb lett az arcbőröm és tisztábbnak érzem a gondolkodásom, szóval köszi a megerősítést és az irodalmi támogatást! Megnyugodtam! :)

2018. szept. 20. 21:56
 19/32 anonim ***** válasza:
80%
18:14 Nem olvastam végig az összes választ, mert meguntam, de a tiéden megakadt a szemem. Amit írsz, az úgy baromság, ahogy van. És ezt úgy mondom neked, hogy biológus vagyok és az élelmiszeriparban dolgozom
2018. szept. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Most azon gondolkodom, hogy mi lenne, ha az IF-et ötvözném Joe Cross léböjtjével, azaz az evős időszakot ivásra váltanám?! :)
2018. szept. 20. 23:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!