Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak ebédre eszek, mégis...

Csak ebédre eszek, mégis hízok - ez hogy lehet?!

Figyelt kérdés

Teljesen lecsökkentettem a kajálást és előbb bevezettem a nemvacsorázást majd a többi étkezést és reggelizést is elhagytam. Már csak ebédre eszem valami egészségeset: legtöbbször párolt zöldséges rizst, halat, húst, kis desszertet, de utána koplalás van másnap délig. Eleinte fogytam vele, de mostanában elkezdtem hízni, pedig semmin sem változtattam a korábbiakhoz képest és nem értem, hogy miért nem működik már a dolog?!


A közérzetem jobb, amióta a szervezetem nem az emésztéssel van elfoglalva egész nap, mint amikor többször ettem keveset és mintha karcsúsodtam volna (többen megjegyezték), de kilókban hízok. Elkeserítő! :(


Miért nem működik már a módszerem?!


Persze, örülök, ha csak látványa is van a dolognak, de azért felháborítanak a mérlegelésnél jelentkező plusz kilók. Még nem tudtam magam rávenni a mozgásra.


Mit csináljak? Hagyjam el az ebédet is? :XD



2018. szept. 20. 11:44
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
#19-es: ha az élelmiszeriparban dolgozol, akkor nyilván látod annak egészségtelen voltát, valamint profitéhségét, így erre hivatkozni nem dicsőség és hát az egyetemi tananyag sem szentírás. :)
2018. szept. 20. 23:32
 22/32 anonim ***** válasza:
54%

"A fitneszipar az ilyenekre épít, mint Te, kedves 69%. Akik elhiszik, hogy naponta többször enni normális és szükséges. "


Hagyd már a hülyeségeidet. Rám nem épít semmilyen fitneszipar, egyszerűen ez az egészséges, és a szervezetemnek szüksége van a tápanyagra. Ilyen egyszerű. Hihetetlen, hogy van olyan ember, aki komolyan azt állítja, hogy naponta többször enni egészségtelen. De hát nagy az Isten állatkertje:)

2018. szept. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
39%

A 18:14-es válaszoló tipikus példája annak, hogyan ba*sszuk el a szervezetünket és hogyan hülyítsük meg a hozzá nem értőket. Ha kicsit is érteni az emberi szervezet működését, akkor nem írna ekkora marhaságokat. Engem nem zavar, hogy ilyen hülyeségeket mond, ha azzal nem hülyít be másokat, de így...

Elárulom, hogy nem azzal terhelem le a gyomromat, ha naponta többször eszek keveset, hanem azzal, ha napi egyszer zabálok, de akkor annyit, hogy egész napra elég legyen. Vicc kategória a tudatlanságod:)

2018. szept. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
65%

Nem dicsőség biológusként dolgozoni, csak mert látom az élelmiszeripar profitéhségét? :D Ezt komolyan gondoltad? Kit érdekel a profitéhség, én laborban dolgozom. Az egyetemen kutatók dolgoznak, nem szent írás az ő szavuk, de egy csöppet jobban értenek a dolgokhoz, mint te, vagy mint bárki, nem véletlenül dolgoznak ők ott. De gyakorlatilag te kérdést írsz ki, hogy a te módszereddel nem sikerül sehogy se fogyni, erre odakommentel egy másik vadb.rom, aki erre a béna módszerre esküszik, és neki adsz igazat, aki meg ért hozzá és elmondja, hogy mit nem csinálsz jól, annak meg nem? :)

Hm ez aztán a logika

2018. szept. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem elég fontos kérdés, ami itt nem lett még tisztázva, hogy mióta csinálod ezt?


Elképzelhető, hogy az időszakos, néhány napig tartó böjtnek vannak jó hatásai, de ezt fogyókúraként használni és csodát várni tőle szükségtelen és felesleges.

Én mindent eszek, csak tudatosan és kevesebbet. Napi 3-5 alkalommal. Mellette mozgok, kiválóan érzem magam és folyamatosan fogyok már hónapok óta.


Ezzel szerintem pont azt éred el, hogy a napi egy étkezésnél olyan mértékben sokkolod a szervezetedet, hogy nem tér magához.

2018. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó, jogos a válaszod és teljes mértékben igaz. Hagyjuk a kérdezőt és a napi többszöri evés káros válaszolót, értelmetlen nekik elmagyarázni a dolgokat, éljenek csak a boldog tudatlanságban. Az ilyen embereken mindig jót nevetek:)
2018. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
27%

Én is csináltam a 23/1 diétát egy darabig és én is azt tapasztaltam, hogy egyre szálkásabb, tónusosabb vagyok annak ellenére, hogy a mérleg többet mutat.

Ezt a jelenséget azzal magyarázzák a hozzáértők, hogy hosszabb koplalás alatt drasztikusan megnő a HGH (növekedési hormon) szintje a szervezetben, hogy védje a test "hasznos" részeit (izmok, csontok, egészséges szövetek stb.) a lebomlástól, mialatt az immunrendszer felkutatja és megjelöli a "haszontalan" részeket (elöregedett vagy meghibásodott sejtek, túlszaporodott baktériumok, gombák, ciszták, zsírfelesleg, stb) amiket lebontva energiát és aminosavakat nyer.

A megnövekedett HGH szint pedig tömörebb izmokat, csontokat eredményez, ezért mutat többet a mérleg.

2018. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
#27-es: Nagyon szépen köszönöm az érdemi választ!!! :)
2018. szept. 22. 19:58
 29/32 anonim ***** válasza:
51%
13:45 Jézusom, ezt honnan vetted? Akkora baromságot írtál, hogy már-már gondolkozóba estem, hogy direkt szivatod-e a kérdezőt.... jó ég
2018. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
#22 és Kérdező! Olvassatok/nézzetek dolgokat dr Jason Fung, dr Yoshinori Ohsumi, dr Eric Berg és Thomas Delauer-től, ha tágítani szeretnétek az ismereteiteket.
2018. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!