Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 136 kilósan holnaptól életmódo...

136 kilósan holnaptól életmódot váltok, legalább 30 kilótól megszeretnék szabadulni. Akik hasonlóan elhízottak voltak, mi motivált Titeket abban, hogy lefogyjatok?

Figyelt kérdés

Sajnos jelenleg még a séta is nehezemre esik, pedig csak 21 esztendős vagyok. Ez így már nem élet. Én nem mackó vagyok, hanem egy kórosan elhízott disznó. A 177 cm-es magasságomhoz egy 90 kilóval volnék mackós. Ez az igazság.


Nehéz lesz neki kezdeni? Vagy ebből a súlyból megfelelő étrenddel és mozgással olvadnak eleinte a kilók?



2018. szept. 23. 23:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A 6 utáni nem evést tényleg nem kell erőltetni, persze ha neked ez jó és még 2-kor lefeküdve is jóllakott vagy egy rendes korai vacsora után, akkor nincs baj ezzel sem. Csak éppen nem garantál semmit és nem is szükséges, sokaknak pedig igen rossz ötlet lenne.


Nos, ilyen nagy felesleggel általában eleinte valamivel könnyebb fogyni, de nem kell azt hinni, hogy minimális odafigyeléssel majd tuti gyorsan fogysz. Van, aki deficitben éhes, illetve hiányzik is neki a sok megszokott étel. Van, aki sokkal kevesebbet eszik, de még mindig nincs deficit, mert addig bőven túlzabálta magát...


Egy jó étrend azért kisebb csodákra képes :) Életmódváltást ajánlok s minimum sétát vagy hasonlókat (úszni, biciklizni is lehet nagy felesleggel is), mozogni kell azért.

A bőr miatt ne aggódj, az semmire se jó, esetleg csak vesztesz a motivációdból s tovább maradsz egészségtelenül kövér. Mindenképpen fogynod kell, ha jót akarsz, de tényleg van ez a tb-dolog, már hallottam róla, de engem nem érintett soha, majd nézz utána.


Ami fontos: nehogy elkezdj ilyen 1500 kcalokat enni, mint egyesek a te szinteden (bár aki tudja, mit csinál, hát jó, ő dolga). Neked még sok kalória kell a rendes tempójú fogyáshoz, később majd csökkentheted, ha kell (a kalóriaigényed csökkenni fog a fogyással, kivéve, ha egyre többet mozogsz, ami nem is tűnik rossz ötletnek, főleg hogy az én jóllakottságomat sem érdekelte soha a kalóriaigényem, nem tudok keveset enni, többet mozogni viszont igen. s a mai emberre ráfér, te pedig bizonyára szeretnél több izmot, erőt, állóképességet, fogyás után tömegelnék egy jó ideig a helyedben, akkor is, ha totál nem akarod magad kigyúrni. némi plusz izom azért jól jön, még a bőr lazaságán is segít kicsit, jobban is néz ki s ehhez azért idő kell).


Súlyzós edzést máris nyomhatsz, csak futós, ugrálós dolgokat ne, az nem jó az ízületeknek nagy feleslegnél.

2018. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a kedves, biztató sorokat! ❤


Nagyon nehéz mindennap ezzel a kinézettel felkelni, utcára menni, életet élni.


Az este 6 utános dolgok, a narancsdiéták meg egyéb Norbi termékek hosszútávon NEM tarthatóak... Tudom jól, voltam én 80 kg is nem olyan régen olyan életmóddal.

2018. szept. 24. 18:11
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás! Sok sikert, jó egészséget!
2018. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 120 kilóról (156 cmes magassághoz!) indultam. Sok diétát/életmódváltást kipróbáltam előtte de csak jojóztam aminek eredménye képpen még több jött föl mint le. Az én tanácsom az, hogy ne add fel, és keress olyan életmódváltást ami számodra nem teher, és bármeddig tudnád csinálni.

Számomra a keto vált be. Pont tegnap volt 1 éve 11 hónapja hogy belekezdtem. Az első fél évben 0 + mozgással lement rólam 35 kg, aztán mivel sokkal könnyebb volt magamat cipelni, elkezdtem jógázni és edzőterembe járni. Most 58kg vagyok. Még egy 4-5 kgtól mindig meg szeretnék szabadulni, ami már sokkal lassabban megy mint régen, viszont sokkal könnyebben, mert az egészséges életmód teljesen a napjaim részévé vált. 23 évesen magas volt a kolsezterinszintem, antidepresszánst és vérnyomás csökkentőt szedtem, és hajszálnyira voltam a 2es tipusu diabetesztől. Ma már bogyómenges vagyok, mivel tökéletes a vérképem/vérnyomásom.

Úgyhogy csak ösztönözni tudlak, minden téren hatalmasat javult az életem, nagy elhatározás és erő kell hozzá, és ha el is buksz néha, és eszel valamit amit nem kellett volna, ne add fel. Holnap új nap van, és onnan folytasd, ahol abbahagytad. Próbáld ki, hogy neked mi válik be, a keto egy elég szigorú diéta, semmiképp sem ajánlom mindenkinek, neked kell ismerni a tested, és a jelenlegi táplálkozásod, hogy mi az, amiról úgy érzed nem tudnál lemondani.

2018. szept. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
76%

Engem most az kezdett motivalni, hogy nyaron meglatogatott egy egyetemi baratom. Es lattam hogy jatszik o a kislanyaval. Hogy futkarozik vele, ugral ahogy o, felmaszik a maszokara stb. En meg az enyeimet csak a padon ulve nezni tudom :(

Na ez inditotta be hogy fogyni akarok, meghozza most, amig meg nem jelentek meg az egeszsegugyi komplikaciok. Mert mar faj a labam, es kezd magas lenni a vernyomasom... aztan ha par ev alatt tonkremegy a szivem is, akkor utana mar cseszhetem, szivbetegen mar nem lehet normalisan sportolni.

34 eves vagyok, van harom gyerekem akiknek apa kell, akiknek majd az unokaiknak nagyapa kell, nem az hogy 50 evesen elvigyen egy infarktus.

Mert en meg egy kover embert se lattam aki sokaig (80 folott) elt volna, altalaban 60-70 korul max elmennek. A 80-90 koruli oregek valahogy mind szikarak, nem veletlenul.


Nekialltam augusztusban, csinaltam masfel hetig Atkinst, 125-rol lementem 117-re, de ezt nem lehet tul gyakran ismetelni, most figyelek az etkezesre, probalok rendesen reggelizni es szegenyen vacsorazni, meg teljesen kihagytam a sort es a chipset. Ebbol azelott sok fogyott, estenkent 3-4 doboz sor, egy doboz chips, kiszamoltam ez igy mar vagy ezer kaloria magaban, most abban bizom hogy ha ezt elhagyom az mar onmagaban is hozhat valtozast. Most 114kg-nal tartok.

Sajnos fogyni sokkal nehezebb es lassabb folyamat mint hizni...

2018. szept. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

Mondok neked egy jó tanácsot.

Követed ,lefogysz!

- egyél zöldséget ( répa, brokkoli, karfiol, kelbimbo, csicseriborso....)

- egyél tonhalat

- igyál 4 liter vizet

- komoly multivitamin ( megadaylioneplus....)

- ne egyél semmi cukrosat

- semmi tésztát

- ne egyél cukrosat

- ne egyél édességeket. Semmit.

Kezdj el finoman sportolni. A sulyzos edzés jó. Olvass utána. Ússz. Ne egyél cukrot.

Szar lessz hidd el. De csak az elején, aztán élvezni fogod. Az, hogy lefogysz az csak egy dolog.... Az könnyű..... Viszont ha formás is leszel, izmos, na az már valami!!!! A lányoknál sikered lessz, meg tudod őket dolgozni rendesen. Plussz látni fogod a lécedet.

Az összes nagy fogyókúra guru aki, valóban sikereket ér el az emberekkel, ezekre támaszkodik.

Sok víz, zöldségek, vitaminok, no hozzáadott cukor, finoman sport. Had égjen a zsír. A sportot ne vidd túlzásba!

2018. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!