Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire hatékony a HIIT...

Mennyire hatékony a HIIT edzesforma?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam hogy hatásosabb mint a sima kardio de nem tudom bele fogjak-e. Fogyokurazom már egy ideje de eddig nem mozogtam mostmár hogy elég jelentőset fogytam szeretnék formálódni és persze tovább fogyni és nem tudom hogy ez a mozgás forma mennyire megfelelő ha tudtok ajánlhattok valami mást is ( szívesen mozgok szóval bármi jöhet) 16/L 170/66

2018. okt. 21. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

kinek mi válik be jobban, van akinek a HIIT, van akinek a kario, van akinek csak az egyszerű aerob edzés forma

elsőkörbe biztos nem ezzel kézzel kezdened, ha eddig ilyet nem csináltál, mert ez nagyon kemény, állóképességet nagyon igényli

2018. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem mozogtál, szerintem se vágj bele HIIT edzésbe. Ennek épp az a lényeg, hogy teljes intenzitással kell végezni a gyakorlatokat, hogy úgy érezd, majd meg szakadsz. Ez egyelőre, ha eddig mozgásszegény életet éltél, HIIT nélkül is menni fog. ;) Először juss el arra a szintre, hogy végig tudsz tornázni/futni/sportolni legalább 30 percet kifulladás és totál kipurcanás nélkül. Utána játszhatsz az intenzitással.
2018. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked az tetszik és bírod hajrá!

De ha nem sportoltál kezdj sima erősítèssel, kardióval inkább.

2018. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb olyasmit sportolni, amihez tényleg van kedved és szívesen csinálod, és akkor nem fogsz ellustulni, nem hagyod abba, stb.


Ha mindegy mi, akkor az erősítés + kardiózás kombinációt ajánlom én is előszörre, az erősítéssel jól fogsz formálódni, a kardióval pedig az állóképességedet javítod. Ha bírod, mehet a HIIT is mellette, de elsőre tényleg intenzív lehet.


(Ez már csak személyes vélemény és tapasztalat, és csak azért írom, mert írtad, hogy szeretsz mozogni: sztem egy nem tökkezdő szinten érdemes többféle sportot is csinálni, hogy többféle terhelést kapjon a tested. Pl. erősítés és kardió mellett úszás, küzdősportok, jógázás, túrázás bármelyike hasznos lehet még.)

2018. okt. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a véleményem, hogy több sportfajtát kell végezni. Csak futással foglalkozzam, és azt hittem, tök jó vagyok, míg el nem mentem rollerezni (lábbal hajtós). Teljesen más izmokat mozgatott meg, így olyan volt, mintha először sportoltam volna, izomláz, meg minden. :)
2018. okt. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!