Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megszoktátok nézni a boltban...

Megszoktátok nézni a boltban mit vesz/eszik a másik?

Figyelt kérdés

Amikor nagyon unatkozom általában az előttem/mögöttem lévő áruit szoktam elemezgetni.

Pl saláta, alma, tojás- vékony csaj- "na ez megdolgozik az alakjáért"

Péksüti, kakaó, túrórudi-vékony csaj- "basszus de lennék a helyében"


Csak mert kivételesen magamat elemeztem ki, és baromi büszke voltam hogy tk zsemle, light medvesajt, zero üdítő, görög joghurt, zöldség. Na mondom igen, így vásárol egy magára adó nő


Persze nevessetek ki, tudom hogy hülyeség de gondoltam megkérdezem nektek mi játszódik le a fejetekben vásárlásnál?


2018. nov. 20. 12:54
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.


Az nem baj, hogy nincs biokerted. De hogy a bolti zöldségeknek nincs semmi íze az is biztos. Egyszer-kétszer vettem ott répát pl. 2 nap alatt megfonnadt. A gyümölcsnek nem volt íze stb. stb.


A teljes kiörlésű meg nem egyenlő a magvassal. A magvasat én is megeszem, de a teljes kiörlésűtől meg durumbúzától és társaitól inkább menekülök (Ha egy kisgyerek pl. ilyeneket eszik minden nap, kb. 3 éves korában elkezd majd pubertálni)


Mindenre rá lehet fogni, hogy káros, valóban, de attól még nem biztos, hogy az is lesz. Nekem még nem kellett fogynom ugyan, de ha fogyókúráznék, akkor biztos, hogy nem ennék medvesajtot, mert kb. 45%-a zsír, a pedig szénhidrát nem az ördögtől való.

2018. nov. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Én is megnézem néha, ha hosszú a sor és unatkozom. De nem vonok le belőle messzemenő következtetéseket, inkább csak szörnyülködöm magamban, milyen haszontalan dolgokra költik a pénzüket egyesek. Sokan vásárolnak mások, vagy a családjuk részére (is). Én pl. élelmiszerboltban csak a gyerekeimnek veszek szalámit, zsemlét (fehéret, mert csak azt eszik meg). Persze veszek mást is, de nálam a heti bevásárlásba beletartozik a kedvenc hentesem, a zöldséges és a biobolt is, plusz nyáron a kertemből is jön zöldség, gyümölcs, ismerősöktől házi tojás, csirkehús. Ha csak az élelmiszerbolti vásárlást nézed, max. negyedét látod annak, amit eszik a családom.

A light medvesajtot, üdítőt és tk. zsemlét én sem tartom az egészséges életmód netovábbjának, még ha sokan szeretnék is ezt elhitetni velünk. De ha az ételeid zöme egészséges, ezek is beleférhetnek, csakúgy, mint a gyerekeimnél a vizes zsemle és a bolti szalámi (utóbbi elég jó minőségű, arra azért odafigyelek).

2018. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Nem, mert engem csak az érdekel, hogy én jókat egyek viszonylag egészségesen, más nem érdekel.

Tudom mi a jó és mi a rossz, és nem tökölök rajta.

2018. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam megnézni, hogy teszik fel a palackos üdítőket a szalagra, sokan nem jöttek még rá, hogy a futószalag úgy működik, hogy ha keresztbe fektetik rá az üveget, akkor visszagurul, hosszában fektetve viszont nem. :-)
2018. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Megvallom őszintén, csak akkor ha valamiért felkelti az érdeklődésem az illető.

Pl. Minap előttem ment be két duci csaj a boltba és hallottam, ahogy az egyik ráripakodik a másikra, hogy "már pedig egészség hét lesz" utána az első péksütis polcnál válogatták a mini pizzát. Teszem hozzá zacskó, minden nélkül fogdosták össze.

Szóval ilyen kirívó eseteken megakad a szemem. Amúgy nem érdekel ki mit vesz.


A magára valamit adó nő:

-ha zéró, ha nem akkor sem vesz üdítőt. Szénsavasat pláne nem. Mentes vizet, ízesítetlen teát iszik. Néha egy-egy pohár gyümölcslevet de azt is olyat, ami nincs agyon cukrozva és a gyümölcstartalma a 100%hoz van közelebb, nem a 20hoz.

- mindegy hogy light vagy nem, medve sajtot azért nem vesz, mert max. 10 gramot tud belőle megenni egy étkezéssel a maradék meg elrohad a hűtőben. A lightból sem lehet megenni egy fél tömlővel, vagy dobozzal egy étkezésre.

- tk pékáru. Szénhidrát szempontjából nem különbözik a simától. Ráadásul némelyiknél nagyobb a sima liszt aránya, mint a tk liszté.


Tehát a magára valamit adó nő tudja, hogy mit mikor és mennyit ehet. Vásárolni pedig úgy vásárol, hogy az összetevőket is megnézi és a kis kalóriatáblázatot a hátoldalán.

2018. nov. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!