Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális étrend? Többi lent

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, lefogytam 15 kg-mot kb. 9 hónap alatt. Szeretném megtartani a jelenlegi formámat ezért nem eszek cukros dolgokat és a kenyeret és pékárukat kerülöm. Helyette abonettet eszek és ez el is telít.


Reggelire 30 g zabot eszek fél banánnal, és teszek bele néha fahéjat az íze kedvéért.


Délelőtt 2-3 szelet abonettet szoktam, viszek hozzá valamilyen alacsony kalóriatartalmú sonkát 2-3 szeletet, zöldséget ami paradicsom vagy paprika. Mégegy félét szoktam vinni, ami vagy 5 db korpovit keksz, vagy egy almát.


Amikor hazaérek úgy legáltalánosabban csirkemellet eszek rízzsel. Valamikor csinálok hozzá brokkolit is.


Este kettő variáció van általába amit szoktam:

Az 1.:

3 szelet abonett, sonkával és túróval.

A 2.:

2 főtt tojás zöldségekkel, vagy a főtt tojásra teszek egy kis majonézt.


Remélem, hogy se túl kevés se túl sok. Egyébként nem sportolok rendszeresen, mert nincs túl sok időm, a tanulás miatt.


2018. dec. 1. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha te szereted, nem találod egyhangúnak, akkor jó, de mennyiségre nagyon kevés. Értem, hogy ennyit kell enned a súlytartáshoz, de ez azért van valószínűleg, mert nem mozogsz eleget, pedig az fontos. Meg gondolom nincs rajtad lényeges zsírfelesleg, de valószínűleg izom se nagyon. Ha lenne, akkor már csak amiatt is többet kéne enned (biztos hallottad, hogy az izomszövetnek magasabb a "rezsije", mint a zsírszövetnek). Szóval az étrended összetétele nem rossz, de az életmódodon még van mit javítani valószínűleg :-)
2018. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Izmot nem is szeretnék, meg vagyok elégedve a jelenlegi alakommal, bár egy kicsit jó lenne még fogyni. Aránytalan zsír az nincs rajtam, de felesleg se. Nem tartom egyhangúnak, viszont attól aggódok hogy elgyengülök idővel, vagy esetleg a testem is majd küld jeleket mind pl. menstruációm kimarad vagy ritkul a hajam.

Ugye ilyenektől nem kell tartanom? Ha most minden rendben van az egészségemmel is, akkor ez nem változhat idővel?

2018. dec. 1. 12:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Ki kéne számolnod, ez milyen makrókat ad, ránézésre brutál kevés (persze nem tudhatom az ebéded mennyiségét, de a főtt rizs is sem valami kalóriadús s aki jóllakik még abonettel is, az valószínűleg nem kilószámra eszi).

Mindenképpen mozogj valamit, ha keveset vagy ritkán is. Én nem is tudnék tanulni rendszeres mozgás nélkül, a szervezetemnek nagyon kell, ahogy másokénak is, fura, hogy ezt nem érzi mindenki.

2018. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Túl sok a hús és a tejtermék. Kevés a saláta, zöldség, gyümölcs! Az abonett nagyságrendekkel jobb mint a kenyér. Folyadék gondolom, csak víz.
2018. dec. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a zöldség (szinte minden étkezésben van zöldség és gyümölcs, mi ezzel a baj?) és nem sok a hús, csak az ebédben van valamirevaló, a többi, gondolom, pár hártya, mert felvágott csak, nem rendes sonkaszelet... De én éppúgy nem ismerem a mennyiségeket, ugye. Ha a fehérje nem túl sok, akkor a hús is bajosan az, ehhez kellenének a makrók.
2018. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Pont azért kell mozognod, hogy ne gyengülj el. Ha nem mozogsz, ilyen kevés kaja mellett a szervezeted leépíti az izmaidat, például a hátizmaidat is, ettől elromlik a testtartásod és 15-20 év múlva az addigra kialakuló csigolyasérülések miatt borzasztó hátfájásod lesz. Persze csak akkor, ha addigra nem visz el a szívinfarktus, mert a szív- és érrendszeri betegségeknek sem a kövérség, hanem az edzetlenség a kockázati tényezője. Attól még, hogy sportolsz valamennyit, nem fog lényegesen változni az alkatod, csak nem épülnek le még jobban az izmaid, meg strapabíróbb leszel stb. Ahhoz, hogy valakinek kilógjanak a hatalmas izmai, elég sokat kell dolgoznia, csak úgy nem fog rádugrani több tíz kiló izomszövet.

2018. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!