Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy kis esély van. Még arra...

Egy kis esély van. Még arra hogy nem kell szégyellnem a testem?

Figyelt kérdés

Sok mindent elrontottam.

167 cm vagyok 102 kg, ami viszonylag arányosan oszlik el rajta. Azért csípőtájékre meg combra, fenékre több került.

Ha kitartóan folytatom a diétát, és mozgok rendesen akkor lehet még szép alalom?


Tudom hogy nincs kifogás arra ha valaki így elhanyagolja magát, de azért a hormonjaim se fair játékot játszanak, de a pajzsmirigyem helyrejött magától :D


Most olyan 600-800 kcal étrendet csinálom 2 hete de egy dekát nem fogytam, naponta kb 3-4 l folyadékot megiszom, inkább olyan 30% víz 70 % tea kombinációban. A teát simán iszom, vagy max facsarok bele citromlevet. Sokszor pedig magamnak készítem reszeltgyömbérből. Naponta csinálok futball gyakorlatokat meg van egy 6 kg-os kettlebellem itthon és emellett majdnem minden nap ugrókötelezek kb 15-20 percet ütemes tempóban.


Tényleg változni szeretnék, amíg lehet... De lehet még szép alakom? Az itt, ott megereszkedett bőr (khm... Kötényhas) eltűnhet? sosem leszek szép sosem voltam az gyereknek sem, de valami olyan testalkata gondolok, hogy nem kell félnem lemenni a balatonra holott majdnem a házunk alatt van a strand :D


Köszönöm, annak aki segítségemre lenne ebben a dilemmában!



2018. dec. 13. 02:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

én kicsivel több kiló vagyok mint te, 4 hónapja diétázom eddig 17 kiló ment le

1500-2000kcal között eszem (néha túllépem de figyelek ,hogy 2500kcalt ne lépjem túl) emellé még napi 40 percet kardiozom.

És folyamatosan fogyok nem állt meg a fogyás 4 hónap alatt.

2018. dec. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én hasonló kg/cm vagyok, mint te, csak majdnem dupla annyi idős :) Engem a pajzsmirigy dagasztott a duplájára. Ha van kedved, motiválhatjuk egymást! :)
2018. dec. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nyilván ha nem olyan nagy a hasad, mert nem oda hízol elsősorban, akkor jobbak az esélyeid. De ez akkor is nagy felesleg, a bőröd rugalmasságán igen sok múlik, reméljük, hogy a tied extra jó ebben.


De nem lehet előre tudni, tök felesleges ezen pörögni... Nem vagyunk jósok.

2018. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Így 21 évesen elég jók az esélyeid a bőröd visszahúzódását illetően :-)


Sok jót írtak már, de én azon még mindig fenn vagyok akadva, hogy úgy érzed, szégyellned kell a tested. Te is tudod, hogy ez butaság... De persze attól még, hogy az ember az eszével tudja, hogy hülyeségeken rágódik, még ugyanúgy rosszul fogja érezni magát. Nem lenne jó, ha végén, mikor már elérted a normális, egészséges súlyt, még mindig azon rágódnál, hogy nem megfelelő a tested, még mindig valami megengedhetetlen hibát látnál magadban, mert sajnos könnyen lehet, hogy erre is lelki hajlamod van. Nézz utána a CBT nevű módszernek, szerintem segítene, hogy ne kerülj az előbb vázolt csapdába. A módszer alapötlete az, hogy leírod, milyen gondolatoktól érzed rosszul magad (pl. "Aki nagyon kövér, az nem kényszerítheti rá másokra, hogy őt nézzék a strandon, nem szabad fürdőruhában mutatkoznia"), és utána megpróbálod objektíven megvitatni magaddal, érveket gyűjteni, hogy ez igaz-e vagy nem. Jó eséllyel arra jutsz, hogy hülyeség, és az, hogy ezen a folyamaton végigmész, segít, hogy tényleg elhidd a lelkeddel is, ne csak az eszeddel, hogy tévedtél.


A fogyásban tarts ki, ha két hete megy, az azt jelenti, hogy ez nem csak egy múló ábránd, hanem komolyan is gondolod.

2018. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

Azért 2 hét elég kevés (ha igazán nekidurálnám magam, akár evés nélkül kibírnám annyi ideig, pedig nagy haspók vagyok, egy rendes fogyást nem tudok összehozni évek alatt), ez még nem mond sokat, koplalva pedig nem fogja sokáig bírni...

De... Való igaz, a leggyengébbek még ennyi ideig sem húzzák a diétát, pláne nem ilyen semmi kis evéssel. De nem értékelném túl a dolgot csak emiatt. A változás vágya, a motiváció már jobb jel.

2018. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezők jelentős része holnap fogja kezdeni a diétát, vagy legjobb esetben is tegnap kezdte, és holnap fogja feladni. A két hét már egy magasabb kategória.
2018. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A fizikai erőkifejtést nem lehet elhagyni, mert csak így fokozódik a vérkeringés a zsírraktárakban és így jut oda több oxigén a zsír elégetéséhez. A fizikai megterhelés akkor kezd el hatni a zsírégetésre, amikor megindul az izzadás.
2018. dec. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Gondoltam írok az visszajelzést:) felvittem a napi kalória mennyiséget 900-1200 kcal közé de nem nagyon akar megindulni a fogyás, inkább azt mondanám hogy így formálódok de mérlegileg nemigen mutatkozik a dolog.

:(

2019. jan. 19. 00:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!