Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem kell a rinya, de most...

Nem kell a rinya, de most komolyan. Kövér vagyok?

Figyelt kérdés
Csak egy önismerettséggel nem rendelkező tinédzser, aki arra kíváncsi, hogy kövér-e, ha 168 cm és 51 kg.

2019. jan. 22. 22:58
1 2
 11/20 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
52%
Ahogy első írta, a számok alapján inkább sovány vagy, de pl. ha olyan a tesalkatod vagy az étrended, akkor tűnhetsz kerekebbnek annál, mint amit a számok mutatnak, szóval jó lenne egy kép is :)
2019. jan. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igen, nem tagadom, tizenöt múltam fél évvel, de őszintén nem mondanám magamat olyannak, aki idedugja a képét, hogy egóskodjon, de talán ez nem mondható el a komment írójáról (azt hiszem hetes volt), aki azt hiszi mindent tud, és úgy általánosít a következővel, mintha olyan normális lenne a megítélése, hogy a "mai lányok" csak is ilyenek lehetnek. Lehet hogy vannak ilyenek (és tavaly én is beleestem a hibába, hogy ugyanezt állítottam, csak a sminkelésük kapcsán), de léteznek, igen, LÉTEZNEK egyedi emberek is képzeld. Egyediek, akik nem akarnak a középpontba kerülni, vagy teljességgel kiosztani másokat. Egyszerűen próbálkoztam, hogy a súlyom és a magasságom alapján mit állapítanak meg. Persze odaírtam a kérdés legelejére, hogy nem kell a rinya, de csak azért is jöttek egy-ketten. Oké, elfogadtam, mert örökké lesznek ékezet nélkül írok, akik kioktatnak minden ilyen kérdezőt, mert ez egy olyan téma, amiben a szólásszabadság tiltott, vagy mi? Az internet azért van, hogy legyenek vélemények és tájékozódjunk, és mindenki itt komolyan azt csinál, amit akar, mert ismeretlen, névtelen, persze ez egy nagyon jó érzés. Aztán ott vannak a hazugságok, mint az álhírek, és ki nem hagyom az "én is átéltem"-et, mert na! Ez a legnagyobb félrebeszélés mindközül, mert az embereknek saját érzései vannak, nem lehet őket összehasonlítani őket, mint a betegségek tüneteit. Gyűlölöm ezt az általánosítást. Magamat olyannak tartom, aki az "egyedi kategóriába" sorolandó. Ha valaki ezt megcáfolja, akkor tegye, pedig nem is ismer.

Rendben, viseltem odáig a hetest, hogy csak jöttem és kényeskedek, de a nem műveltnél mégis megálltam. Miért ne lehetnék értelmiségi? Én sem tartalak olyannak, aki biztos közmunkás, mert nem tudja használni valószínűleg a telefonról bepötyögött betűk ékezeteit, meg persze a vesszőket. Nem tartalak egy köcsögnek, csak mert leírtad a véleményedet, én is éppen azt teszem, köszönöm. Az utána következővel egyedül csak az a problémám, amit egyszer már leírtam, ne általánosíts, mert az én is átéltem szöveg csak egy kitérés, hogy nem tudsz írni semmit azon kívül. Legalábbis nekem ez tűnik ki. Bocsánat, ha nem. Nem tudhatom. Ahogy te sem az én gondolataimat.

Azt hiszem, hogy ennyit akartam. Amúgy ha zavar valakit a kérdésem a rengeteg másik idióta mellett, én szívesen letörlöm. De mások nem fogják, szóval szerintom oly mindegy. Igen, mielőtt valaki leírja ezeket, leírom én: "mit oktatsz ki? mehetnél orvoshoz! azt hiszi, mindent jobban tud."

Csak hogy legyen egy esélyed a leszólásomra - bárki is legyél -, igen, voltam orvosnál. Pár nappal ezelőtt. Azt mondta, ez csak egy sima nátha. ("Jaj, de vicces volt...")


Ha ebből valakinek csak az jött le, hogy "egóskodok", annak gratulálok. Csak megpróbáltam kiegyenlíteni a helyzetet, és eloltani az oldalamról a szótlanságot. Meg persze leírni, mit gondolok a helyzetről, és az én tudom mit érzel-ről. Nem vagyok sem beteg, sem tiniribi. Köszi a sztereotípiát.

2019. jan. 23. 09:55
 13/20 A kérdező kommentje:

Khm, ja, visszaolvasva még nem válaszoltam azokra a dolgokra, amit írtak teljesen. Nem tudom, hogy honnan veszi a "drága válaszoló", hogy bamba lennék. Nem értem, hogy az miért vagány. Azt sem értem, hogy miért lenne AZ vagány, hogy hülyének tettessem magamat. Én nem akarok az lenni, nem tudom, ki hogy van vele, a legtöbben inkább egyetemre akarnak járni vagy főiskolára, nem pedig egy pénzes hapsival lelépni például Spanyolországba, vagy csak ide rövidtávra, Budapestre. És miért baj, hogy leírtam, kövér vagyok-e a súlyom és a magasságom alapján? Miért téveszt meg az a csalogató cím, hm? Olyan, mintha egy tiniribi nyávogná, mi? Gondolom. Amúgy köszönöm, nem akarom fényezni az egómat. Eszem meg remélem van, miért gondolod, hogy ne lenne? Egybeveszel a többi olyan emberrel, akinek itt már válaszoltál hasonló kérdésére? Ők ott nyávogtak? Akkor már én is azt fogom?

Nem, még sosem volt pasim, egyelőre nem is szeretnék, és ki mondta, hogy én majd pont egy olyannal kötném össze az életemet, aki gazdag vagy izmos? Sőt, azok a kidurranó izompacsirták nemhogy csúnyák, még undorítóak is.

Nem vagyok anorexiás, azt is köszi.

Vannak terveim, mint a tanulás, és vannak kérdéseim, mint ez. Gyűlölöm a sztereotípiákat, ezt a témát pedig már nagyon körbelengte, úgy látom a hozzászólásokból. Nem tudom, rólam hogyan feltételeztek ilyet-olyat, de most megint kérdezek: honnan veszitek ezeket a marhaságokat? De nagyon, nagyon, nagyon kíváncsian kérdezem. Honnan szeditek ezeket? De komolyan! Érdekel!

2019. jan. 23. 10:19
 14/20 anonim ***** válasza:
6%
Egy 15 éves nem így beszél/ír.
2019. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Csak a kérdésedre válaszolnék. Ilyen adatokkal nem lehetsz kövér, inkább soványnak gondolnálak.
2019. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ne flegmujjá' teeee, elhízott kanári !
2019. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kikérem magamnak elhízott Kanári Nessajék hajója XD
2019. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#14

Miért ne beszélhetne? Törvény tiltja? Nem hiszem, hogy mindenkinek meg van adva, korától függően, hogyan beszélhet. Mindenki más.

2019. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

nem vagy kövér, nyugi :)

Inkább vékony vagy.

2019. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én 170-hez vagyok 75 kg és nem mondanám magam kövérnek és mások sem.Szerintem te nagyon sovány vagy.Ilyen magassághoz legalább 60kg-nak kéne lenned.
2019. jan. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!