Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire az alkat...

Tényleg ennyire az alkat határozza meg a kilók eloszlását?

Figyelt kérdés

Húgom 169 cm és 70 kiló, alma alkat, és jelenleg szó szerint akkora hasa van, mint egy 8 hónapos terhes nőnek. Ami azért nem szép látvány.


Én a 163 cm-hez vagyok 70 kiló most, de nekem homokóra alkatom van, tökéletesen eloszlik a súlyom és a 40-es ruháimban is nagyon szexinek érzem magam.


Viszont tudom, hogy ez a súly számomra már egészségtelen, úgyhogy egészségügyi okokból szeretnék 65 kilóra lefogyni.


A húgom BMI-je rendben van, mégis ráférne a fogyókúra. Nekem soha senki nem tett megjegyzéseket arra, hogy most már ideje lenne fogynom, ha szükségét éreztem, magamtól próbáltam változtatni. Húgom viszont újabban csak szénhidrátot zabál szénhidráttal. Nem tudom, hogy miért csodálkodik azon, ha 90 cm felett van a derékmérete.


Az enyém még túlsúllyal is csak 76 cm, tehát az egészséges 80 cm-es határ alatt van.



2019. febr. 25. 23:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Azt is viccesnek találtam, mikor egyik exem 8 kilóval kevesebbnek saccolta az épp aktuális súlyom. XD Mondtam neki, hogy inkább nem vallom be, mennyi vagyok valójában. :D


A széles csontokhoz szélesebb izmok is társulnak, szóval biztos vagyok benne, hogy egy Kim Kardashian alkatnak nehezebb az alapváza zsír nélkül is, mint mondjuk egy Emma Wattson típusnak, aki egyértelműen banán alkat.

2019. febr. 25. 23:55
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdés célját. Onfenyezed magad és tőlünk vársz megerősítést? Amúgy én nem tudom elképzelni a húgidról írtakat... Sztem erósen túlzol. 70 kilósan 169 centivel akkora a hasa, mint egy 8 hónaposnak... Oké a kapcsolatotok?
2019. febr. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen rendben van a kapcsolatunk, a szüleim is ki vannak akadva, hogy mennyire elhízott mostanság.


Persze a 70 kilót azt csak ő mondja, én hiszek neki, csak az alapján, ahogy most fest, elég nehéz.


Amúgy anyukám is alma alkat, 168 cm-hez 72 kiló, és bizony rajta sem oszlik el szépen.


Lakótársam 173 cm és 60 kiló, panaszkodik, hogy csak hasra hízik, és ha több lenne, mint amennyi most, nem lenne olyan arányos, mint én. Szóval neki külön oda kell figyelnie a kajára.


Van akinek jól állnak a plusz kilók, van akinek nem. Arra akarok kilyukadni, hogy nekem szerencsém van, és semmi baj azzal, ha ennek örülök. Az amolyan tipikus magyar hozzáállás, hogy ha valaki elégedett magával, akkor csakis önző meg önelégült lehet. Még mindig jobb, mintha non-stop nyafognék, szerintem.


És csak szeretném, ha a húgom észrevenné, hogy most már jócskán nem egészséges nála ez az állapot. De az ő élete, ő döntése.

2019. febr. 26. 07:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha a hugod tényleg 169 cm es 70 kg, akkor bőven az egészséges kategóriában van. Ha tetszik magának úgy ahogy van, akkor hagyd őt békén, mert nincs rajta 30 kg súlyfelesleg amivel tényleg az egészségi állapotát veszélyezteti. Nem neked kell megfelelnie.
2019. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha örülsz a szerencsédnek, akkor miért akarsz fogyni?


Amúgy a húgod vagy hazudik a súlyával kapcsolatban, vagy Te túlzol erőteljesen...

2019. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki hasra hízik, az nyilván kevésbé esztétikus és jobban látszanak a plusz kilók, mint aki megtartja a homokóra alkatát vastagabban is, ld. plus size modellek. Én is nagyon előnytelenül hízom, főleg a derekam köré, plusz a karomra és a fenekem hátsó részére, még a nyakamon, arcomon is látszik, de a lábam viszonylag vékony marad. Amikor 163 cm mellé 65 kg voltam, 42-es nadrágot hordtam, ami beérte a derekam, és nem mertem felvenni egy szűkebb felsőt, ruhát. 50-55 kg között nézek ki legjobban, de így sincs darázsderekam.

Volt egy barátnőm, aki kb. ugyanezzel a magassággal 65 kg körül volt, és vékonyabb volt a dereka az enyémnél. Nagyon csinos, nőies alakja van a mai napig, mindig irigykedtem rá.

2019. febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

A te magasságodhoz akármilyen alakod is van, nagyon sok a 70,de még a 65kg is.

Szóval ne ájulj el magadtól...

Az egy dolog, hogy szexinek érzed magad, de elég hájas lehetsz.

Örülj neki, hogy jól érzed magad a bőrödbe, én + 15kg-val nem érezném.

2019. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
csatolj ide egy fotót,ha tényleg úgy nézel ki...
2019. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom minek kéne képeket küldenem olyanoknak, akik szerint a teltkarcsú alkat nem lehet szexi, és nem is fogadják el. Nem vagyok egy hájas disznó, kikérem magamnak. :D És igen, 60 kiló lenne az ideális súlyom, legalábbis 20 éves korom előtt annyi voltam. 55 kilósan rémesen éreztem magam, 15 évesen voltam utoljára annyi, akkor 161 cm voltam. Meg a másik, hogy a kamaszkorban átalakul a test, felnőttként máshova mennek a pluszok, és máshonnan is mennek le. Tény, hogy 30 alatt gyorsabb az anyagcsere, de én 20 éves korom óta tapasztalok nehézségeket.



Stresszhízó vagyok, egyetemre járok, 2017-2018-ban felkúszott rám 15 kiló. 3 hónap alatt 75 kilóról lementem 70-re mostanában. Ami nagy szó, hiszen tél van, ilyenkor nehezebb fogyni. A 65 kilós cél pedig bőven benne van már az egészséges BMI-ben 163 centihez.


És az életem felnőttként már sosem lesz annyira stresszmentes, mint kamaszkoromban. Szóval valahol meg kell békélnem ezzel és én meg is teszem. Ilyen az alkatom, más akármennyit eszik 50 kiló marad. Ez van.

2019. febr. 27. 21:23
 10/11 A kérdező kommentje:
És utolsó előttem, ha szerinted 70 kiló a 163 centihez +15 kiló felesleg, elég nagy tévedésben vagy. Nézz utána a BMI-nek, kérlek, hogy az én magasságomhoz mennyi a 15 kiló túlsúly.
2019. febr. 27. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!