Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vélemény erről az étrendről?

Vélemény erről az étrendről?

Figyelt kérdés

No, gyorsan összefoglalom, abbahagytam egy gyógyszert ami brutálisan hizlal és felszedtem miatta jó adag pluszt, így hogy nem szedem, nincs már ilyen abnormális farkaséhségem, bele is vágtam egy diétába, kb két hete, sok fehérje, normál zsír, alacsony szénhidrát, a kalóriákat nem irkálom, de odafigyelek azért. Már most látszik is az eredmény, de érdekelne a véleményetek.


Zömmel hús/hal (csirke, nyúl, sonka, hering, tonhal, surimi, ilyesmik), főtt tojás, némi tejtermék és proteinkiegészítők adják a lényeget, ezek mellé savanyúságok (savanyú káposzta, saviuborka, gyöngyhagyma), némi nyers vagy párolt zöldség (egyáltalán nem szeretem őket de gondolom muszáj, szóval letolom), egy ideig gyümölcsöt is ettem kb kétnaponta de azt végleg ki akarom iktatni, nagyon esetleg heti egy alma vagy narancs (belefér?).



Ez a mai kaja eddig (délben keltem és fenn leszek reggelig, szóval kicsit el vagyok csúszva):



I. egy grill csirkecomb (bőr nélkül), kb 15 deka nyers zöldség (paprika, uborka, káposzta)

+ egy biotech zero bar proteinszelet


II. a másik grill csirkecomb a maradék zöldséggel

+ egy cukormentes joghurt (75 kcal)


III. 85g füstölt sonka (100 kcal)



Egyáltalán nem vagyok éhes, de később lehet, hogy bedobok még egy tojást vagy pár szelet ruszlit, esetleg egy kis savanyú káposztával. Vagy egy proteinturmixot. Vagy gőzöm sincs, de gyanítom a mai még kevés szóval majd kell még valami, nehogy 1200 kcal alatt legyek.


Ilyesmiket tervezek a jövőben is, észrevételek, javaslatok, mit hanyagoljak vagy esetleg adjak az étrendhez?


Vitaminokat, rosttablettát szedek amúgy.



2019. febr. 27. 23:42
1 2
 11/16 berryshake ***** válasza:

A fehérjével több okból sem szerencsés túlzásba esni, az egyik az, hogy bár vércukorszint-emelkedést nem okoz, de inzulinválaszt kivált, ami pedig a raktározásért felelős hormonunk. A másik pedig, hogy ilyen mértékben megterheli a vesédet. Ha nem vagy testépítő, akkor felesleges napi 1-1,2 g/testtömegkg felé menni.

Zsíros tejtermékek, sajtok, avokádó, vaj, tojás, ilyesmik menjenek bőven és jóllakottan, egészségesen fogsz fogyni.

2019. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

@ Berryshake


Köszönöm!

Valamiért a husi esik a legjobban (mindig húsos voltam nagyon, a vesefunkcióim kiválóak, szerintem genetikailag ilyen ragadozó alkat lehetek) és iszonyat laktat is (már kétszer ettem ma a sült nyúlból de még mindig maradt bőven, szóval a jóllakás rész megvan bőven), de akkor próbálok több sajtot beépíteni és tojás is meglesz napi szinten, az avokádó hmm, nem a kedvencem, de belefér néha.


Melyik sajtok a legjobbak, legegészségesebbek ilyen téren? Szerencsére sajtból mindenevő vagyok :)

2019. febr. 28. 20:02
 13/16 anonim ***** válasza:
Én mozzarellát szoktam paradicsommal vagy brie sajtot.
2019. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

No bevásároltam, most már zsírosabb lesz az étrend. A mai eddig:

- két főtt tojás, három karika lókolbász, egy kevés savanyú káposzta

- 2x 2,5 deci házitej (rendes "nyers" tej)


Lesz még grill csirkecomb, házisajt is ma, meg nem tudom még mi, talán túró.


Avokádót mivel érdemes enni?

Zabpehelyből mennyi a max. egy szigorúan szénhidrátszegény diétánál?

2019. márc. 1. 14:38
 15/16 anonim ***** válasza:
én 20g zabpelyhet szoktam belekeverni natúr joghurtba, avokádót rakhatod saliba, vagy készíts szendvicskrémet belőle
2019. márc. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha még olvasod a kérdésed.... olajos magvak
2019. márc. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!