Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudtok így élni?

Hogy tudtok így élni?

Figyelt kérdés

Se egy jó péksüti,se cukor se semmi finomság,kényeztetés a gyomornak

Kalóriaszámolgatás minden falat után hogy még véletlenül se essen jól az az étel

Azok a liszt cukor és zsírmentes ételek pótlékai..hát senki ne mondja nekem hogy a puffasztott rizs meg extrudalt kenyér,az édesítőszerek tényleg finomak!


2019. márc. 15. 11:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%

Nem számlálom a kalóriát, csak egyszerűen nem zabálok kétpofára cukrot meg szénhidrátot. Az üdítőből mesterséges édesítőset eszem, sütit meg csokit nem nyomok az arcomba, minek? Joghurtból a legfinomabb a natúr, nassolni egy szelet sajtot szoktam, kenyeret, péksüteményt nem eszem, ja és nem zabálom magam az étkezésnél pukkadásig, mert az teljesen felesleges.


Puffasztott rizst meg extrudált kenyeret szintén nem eszem, mi az istennek? Tényleg nem finom és az is szénhidrát. A mesterséges édesítőnek meg pontosan olyan íze van mint a cukornak, ha nem tudod hogy melyik melyik, meg sem tudnád különböztetni, egyszer leteszteltem egy ismerősömön aki állandóan hőzöngött hogy mennyire más az íze a cukros meg a light kólának, észre sem vette. Szóval ez csak hiszti.

2019. márc. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

Nekem régen azt mondták hogy ne az evésbe keressük az örömöt. Ez csak táplálék bevitel ami az életben maradáshoz kell és azt kell enni ami kell egy szervezetnek az életben maradáshoz meg persze ha egészségesen akarok élni. Gondoljak arra hogy egészségesen akarok élni és ne az evésben, a finomságokba keressem az örömömet hanem az életben. Ha az életben lesz örömöm akkor úgysem az evéssel fogom megkeresni az örömömet, és nyilván ha van örömöm az életem miatt akkor eleve azon leszek hogy minél tovább, minél egészségesebben élhessek és ennek megfelelően fogok táplálkozni is.

Nekem anno ezt mondták hogy rajtam áll mit akarok. Persze nem kell édesítőkön meg ilyen puffasztott vackokon élni, mert igaz hogy a kalória tartalmuk nem olyan sok, de más-más olyan anyagok vannak benne amik szintén nem egészségesek, csak itt nem elhízásról van szó, hanem másról például. De nekem mondták hogy a teljes kiörlésű kenyerek, grillezett ételek is pont ugyanolyan finomak tudnak lenni ha jól meg is csináljuk őket. Ebben igazuk is van. Meg persze mértékkel lehet enni egyéb finomságokat mert nincs megtiltva csak ne marékszám tömjük magunkat naponta mindennel.

Ennyi az egész.

Simán lehet így élni mert másban kell az örömöt megtalálni, és nem az evésben. Aki meg az evésben találja az örömét az nyilván nem találja meg az életben és ez depresszióra utal.

Nekem pszichológus mondta ezt és igazat adok neki mert amikor kövér voltam, meg jóformán semmi életem nem volt akkor tényleg minden finomságot ettem mert ebben találtam meg az örömömet csak az evésben és erre a pszichológus nyitotta fel a szemem.

2019. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1# a zabálás és az ilyen önmegvonás között azért van néhán szint,de ha neked egy szelet sajt az kimeríti a nassolás fogalmát hát egészségedre,de ne mondd nekem hogy nem érezni a cukor és az édesítő közt a különbséget,mert lehidalok


2# az evés az ÉLET része!

Pont abban ne keresse az ember az örömöt,az olyan mintha szexelni csak gyereknemzés céljából szexelnél


Persze nem az egyetlen örömnek kell lenni az életben,de én pl semmilyen depresszióval nem küzdök,és szeretek jókat enni.

2019. márc. 15. 12:39
 4/21 anonim ***** válasza:
56%

Jól, kösz a kérdést. Nem kívánom a péksütitek, agyoncukrozott ételek nélkül is lehet finomakat enni.


Jól esik így is az étel, hogy előtte kiszámolom mennyi kalóriát viszek be. Nem hiszem hogy a tudatlanság sokkal jobb lenne.


Liszt, cukor, zsírmentes pótlékokat nem eszek, normálisan főzök csak állati zsiradék helyett kókuszzsírt használok vagy kevés olívaolajat, fehér liszt helyett teljes kiőrlésűt, fehér cukor helyett meg barnacukrot vagy mézet az ételtől függően. Édesítőszert nem használok, nem tartom egészségesnek. A puffasztott rizsben meg extrudált kenyérben meg gyakran több a kcal, mint egy szelet graham vagy teljes kiőrlésű toast kenyérben, úgyhogy csak nagyon ritkán veszek. Habár a puffasztott búzát vagy kukoricát én tényleg szeretem egy kevés sajtkrémmel, csirkemell sonkával és zöldséggel, üresen nyilván nem olyan jók.


Lehet simán fogyókúrázni úgy, hogy normálisan, egészségesen étkezik mellette az ember. Kicsit lépj már tovább a sztereotípiákon, hogy aki fogyózik csak ilyen vackokat eszik meg mániákusan számolgatja a kcalt.


Én is szeretek jókat enni, de inkább teszem egészségesen és mértékkel. Az se lenne jobb, ha azért rövidebb az életem meg nyomorúságos a vége, mert a sok egészségtelen vacakkal hazavágom a testem. Nem szeretném hogy 30-40 évesen odalegyenek a lábaim a túlsúlytól vagy éppen cukorbeteg legyek, sajnos a családom alapján elég jó eséllyel alakulna ki nálam. Sokkal jobban élek amióta odafigyelek arra mennyit és mit eszek.

2019. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Sehogy.

Ezért tartok csalónapot, olyankor mindent eszek és sokat.

Egy nagy zabagép vagyok, ha nem számolnám a kalóriát már 150kg lennék.

Tehát nem mondok le semmiről, de nem napi szinten eszem a "bűnös" kajákat.

Persze belefér két kocka csoki a napomba, de nekem az nem elég. Úgyhogy kivárom a csalónapot és megeszek egy táblát.

Soha nem fogok tudni a "jó" kajákról, édességekről lemondani, nem is fogok.

Nekem ez így jó, működik.

2019. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Én nem szeretem se a péksütit, a nasikat se, édesszájú se vagyok, zsíros kajáktól pedig felfordul a gyomrom. Ha szeretném se enném kétpofára, de így elég könnyű. Nem az evésben keresem az örömöt, mozogni pedig imádok.
2019. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Megszokás kérdése.

A héten nem jutottam hozzá az utóbbi időben megszokott étrendemhez, tényleg maradt a péksütemény stb., és tudod mi van? Már nem esik jól! - Nem azt mondom, az első nap még jól esett egy szelet pizza, de napról-napra a szénhidrátos cuccok! Nem érzem jól magam! (Pedig régen kb. ezeken éltem)

2019. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Mozogni én is nagyon szeretek

Úszok,biciklizek,ezeket nagyon szeretem,de a diéta sose ment

Nem vagyok zabagép,a napi 3-4étkezés teljesen elég,de nem bírtam sokáig,hogy figyelgessem,hogy miből mennyit

És egyszerűen kívánom a jó kajákat

Egy szelet pizzát,egy finom hambit,szendvicseket

Kívánja a szervezetem és úgy vagyok vele

Egy életem van

2019. márc. 15. 14:01
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező amiért te gyenge jellem vagy, miért gondolod hogy a többi embernek is szenvedés a diéta? Én kifejezetten élvezem hogy nem nehezedek el a tömény ételektől, nem ugrál a vércukrom a péksütemények miatt. Mióta diétázom(gondosan felépített étrend) azóta jobban érzem magam mint valaha. És nem, nem éhezem.


Mai étrendem: reggeli: zöld turmix, kávé cukor nélkül, fél szelet szénhidrát csökkentett kenyér csirkemell sonkával, egy natúr joghurt csipetnyi fahéjjal és bogyós gyümölcsökkel (210 kcl)


Ebéd:1 tányér zöldségleves, 1 adag cukkinis csirke barnarizzsel, egy szelet házi almás pite csökkentett szénhidráttartalmú liszttel és nádcukorral (640kcl)


uzsonna: 1 gombóc vaníliafagyi házi gyümölcsöntettel és fagyasztott bogyós gyümikkel(110kcl)


vacsora: 1 fehérje turmix (270kcl)



Emellett minden nap mozgok másfél órát, kétnaponta edzőteremben, plusz futok, úszom és biciklizem. Már 21 kilót fogytam. Köszönöm jól vagyok, nem éhezem, sőt éhes se szoktam lenni, és az édességről sem mondok le.

2019. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
60%
Szerintem élvezzük az életet, kinek hogy esik jól, ki mitől és hogyan érzi jól magát.
2019. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!