Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek nagyon elkeseredett...

Mit tegyek nagyon elkeseredett vagyok?

Figyelt kérdés
Mindig is vékony voltam. 22 éves vagyok, az elmúlt egy évben feljött 17 kiló ebből csak 2 kilót sikerült lefogynom, mert midnig visszahizom, PCOS betegségem van sose volt ilyn problémám, teljesen elkeseredtem, mitévő legyek ????? :'(
2019. ápr. 5. 01:34
 1/6 anonim ***** válasza:

IR diétát próbáld ki.

[link]

2019. ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keress fel egy endokrinológust! Legtöbbször ez az állapot együtt jár az IR-rel, valószínűleg magas az inzulinszinted, viszont a magas inzulinszint gátolja a zsírbontást. Jaj, de nagyon összetett ez a probléma!

Sőt, valószínűleg még pajzsmirigy problémád is lehet.

Szóval keress fel egy endokrinológust!

2019. ápr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, mert ez a betegség életmóddal javítható, sőt meg is lehet gyógyulni. Fiatal vagy, és még nem késő változtatni a szokásaidon, és kialakítani egy olyan életmódot, ami meggyógyít téged.

Menj el endokrinológushoz, ha teheted akkor inkább magánba, és nézess egy terheléses vércukrot, inzulinszintekkel. Ebből megállapítják, hogy van-e inzulinrezisztenciád (valószínűleg van), és beállítják a gyógyszeredet, előírnak diétát, sportot. Addig is tájékozódhatsz a 160 gr CH diétáról, abból bajod nem lesz, ha már most elkezded - tele van az internet a témával, sajnos sokan rászorulnak. Szóval fel a fejjel, nincs olyan nagy baj.

2019. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Orvos nekem is javasolta a 160 grammos szénhidrátdiétát. Szinte mindenkinek ezt nyomják... Kár volt. Egy milimétert se fogytam vele 3 hónap alatt, a gyógyszereket viszont tukmálta rám amik megkeserítették az életem. Ki is vágtam őket a kukába.

Én találtam egy másik étrendet ami jó hatással van PCOSre és Inzulinrezisztenciára is (LCHF, ami annyit tesz alacsony szénhidrát és magas zsírtartalmú étrend) Nagyon megtetszett, és ezt csinálom március eleje óta. Levittem a szénhidrátot 70-90 gramm között mozog általában, és a maximum 100 gramm heti 1-2 alkalommal viszem addig. Nem éhezek, nem koplalok, jól érzem magam, rengeteg energiám van és azonnal elkezdtem fogyni vele hála istennek.

Nekem a 160 gramm szénhidrát nagyok sok volt. Nem csoda, hogy nem tudtam vele fogyni.

PCOSes, Pajzsmirigy alulműködéses vagyok és Inzulinrezisztenciám van. Gondold meg.

2019. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem nem baj, ha elkezdi valaki a 160 grammosat, sok embernek már ez is elég drasztikus csökkentés, és van is eredménye. Ha nem válik be (mint nálad), lehet tovább csökkenteni a ch-t és/vagy áttérni az általad javasolt low carb-ra.
2019. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mondtam hogy ne próbàlja ki. Csak annyit, hogy kb mindenkinek ezt ajànljàk és nem biztos hogy elég lesz fogyàshoz. Inzulintezisztenciànàl meg pont nem valami jó ha 5-6 alkalommal eszik az ember, mert annyiszor ugràl fel le a vércukor, ami fokozott inzulintermeléssel jàr, ami meg hízàssal. Ezt nem én talàltam ki. Az a dietetikus akit neten talàltam jól elmagyaràzza. Az ő videói hatàsàra csökkentettem 100 maxra de főleg alà a szénhidràtot és bejött.
2019. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!