Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi venné el az étvágyamat?

Mi venné el az étvágyamat?

Figyelt kérdés
Fogynom kell. Diétázok, sportolok, de olyan étvágyam van, mint egy farkas falkának, és így nehéz. Próbáltam joghurtot, almát vízzel, de ezektől még éhesebb leszek.

2019. ápr. 15. 20:53
 1/5 anonim válasza:
77%
Evés elött igyál fél liter vizet v 1 pohár vizet. Amúgy inkább kevesebbet egyél többször. És ha nagyon éhes vagy és végképp nembirod akkor salit v valamilyen zöldséget nyugodtan egyél.
2019. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár hét önkontroll és összeszűkül a gyomrod, tehát megoldódik a dolog. (tapasztalat) Illetve ha gyakran vagy éhes, az azt is jelenheti, hogy nem viszel be elég minőségi tápanyagot. Vagy keveset eszel, vagy rosszul.
2019. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, mentek a zöldek. De 2., azt írod, hogy keveset eszek, vagy rosszul. Ezt nem értem. Szerintem pont, hogy sokat eszek, és kevesebbet kéne.
2019. ápr. 16. 00:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokszor érzel éhséget, akkor valami nem oké a tápanyagbevitellel. (azt pl ne vegyük ide amikor az ember lánya-vagy fia pl unalmában eszik, mert az nem éhség:)

Példa: Több szénhidráttal 160g, kevés kalóriával 1400-1500 és kevés zsírral 60-70g körül nem hogy nem fogytam, szarul is éreztem magam és gyakran voltak falási rohamaim.

Mióta váltottam kevesebb szénhidrátra 70-95g közt átlagosan, több zsírbevitelre 115-120g, és ezáltal több kalóriára, 1800-2000 között, piszok jól érzem magam, napi 3 étkezés mellett nincsenek zabarohamok se semmi gáz, végre energikus vagyok, nem érzem magam fáradtnak álmosnak egész nap, és emellé még fogyok is ami elsődleges célom. Fehérjét csak azért nem említem meg, mert azt lényegében ugyanannyit eszem mint régen, egyedül a szénhidrát-zsír aránya, mennyisége változott meg, és ugye a kalória, de az ésszerű keretek között nem is igazán lényeges.


Ha leírnád miket eszel pl egy átlagos nap, könnyebb lenne kibogarászni mi a bibi:)

2019. ápr. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg éhes vagy, olyan ételeket egyél, amiben van fehérje, sok rost vagy zsír, és kevesebb szénhidrát. Az almában és a joghurtban nagyon kevés van ezekből. A gyümölcsök nagyon gyorsan áthaladnak az emésztőrendszeren, ezért csak rövid ideig laktatnak, ráadásul a bennük lévő cukor és sav miatt általában 1 óra múlva megint megéhezik az ember. Inkább étvágyat csinálnak, ezért én főétkezés előtt szoktam őket fogyasztani. A joghurt és a kefír nagy része víz - hasznos ételek, de ezek se valami laktatóak hosszabb távon. De ha megeszel egy marék mandulát, vagy egy főtt tojást vagy egy kis sajtot nyers zöldségekkel, sokáig ki lehet bírni kínzó éhség nélkül.
2019. ápr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!