Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le egy év...

Hogyan fogyjak le egy év alatt egészséges életmóddal?

Figyelt kérdés

18 éves 176 cm magas lány vagyok, és sajnos 70-72 kg a súlyom. Fél éve még csak 63 kg voltam, és már akkor akartam fogyni 57 kg-ra, de így, hogy már híztam vagy 8 kg-ot, végleg elhatároztam magam, hogy lefogyok. (A BMI szerint a súlyom normális, de ez rajtam nem mondható el, nagy a hasamon a felesleg)

Sokféle módszert olvastam már, de mindegyikről lebeszéltek, sajnos igazuk is van. Annyit tudok, hogy ha fogyni szeretnék, ahhoz az anyagcserémet fel kell gyorsítanom. Meg sportolnom kell. A futás nem jöhet szóba, nincs pénzem futócipőre, és a lábam is rosszul viseli, volt már bokaszalag szakadásom, három perc kocogástól sajog a lábam. Eddig fél órákat futottam, de a nővérem kioktatott, hogy nekem nem szabadna így futnom, főleg futócipő nélkül. Felvilágosított, hogy hiába futok fél órát, mert a zsírégetés negyven perc múlva indul csak be, addig csak a vizet vesztem, plusz ásványi anyagokat. Ezek szerint nekem fel kéne odáig fejlődnöm...egy huzamban max negyed óra megy. Többet sajnos nem tudok a sportról. A kardió edzések végén szinte már mindig csillagokat láttam, olyan rosszul voltam, pedig nem is a nehéz feladatokat próbáltam csinálni, egyszerűen még ez is sok a szervezetem. Viszont akkor honnan kezdjem? Lényegében ezt is fel kell építeni valahogy, mert ha nincs meg hozzá az alap, akkor nem fog sikerülni. Meg jól kell csinálni, ahhoz, hogy ne okozzak a testemben kárt. Így is görbe a hátam, meg lúdtalpam is van. Valahogyan fel kéne készítenem a testemet a nagyobb fizikai terhelhetőségre.

Ezen kívűl tartanom kell egy bizonyos diétát. Van pár ötletem: lisztmentes vagy lisztszegény diéta, gluténmentes diéta, cukorszegény diéta, anyagcsere gyorsítás gyömbérrel vagy zöld teával, éhség ellen rostos élelmiszerek, kalória fokozatos csökkentése.

Annyi probléma van a diétával, hogy nem igazán van pénzem mindenre, ami annyit jelent, hogy hetente kapok egy ötszázast a szüleimtől, mert kollégista vagyok. Azért ennyit, mert van a menzán ebédem és vacsorám, ezért csak reggelit kell vennem. Ebből alles zusammen nem lehet egészséges életet folytatni, igaz? :(

(Nem várok magamtól túl sok mindent, aránytalan a testem, hiszen a lábaim nagyon vékonyak, de a törzsemen nagy a felesleg. Főleg a hasamon, a bordáim alatt, a derekamon, és a hátamon. Kár hogy nem lehet egy helyre koncentráltan fogyni. Annyi még, hogy a testalkatom is furcsa, mert a bordáim nagyon kint vannak, ki is látszik, a lapockáim kiállnak, míg a hasamon lóg a nagy háj, de mellem az alig van és míg a csípőm nem széles, addig a vállaim annál inkább azok, valószínüleg lefogyva sem lesz álom alkatom, de hát mindenki más, amúgy is, csak jól akarom érezni magam a bőrömben. :)

Egy dolog aggaszt, hogy alma alkatom van, ami nem egészséges hosszú távon, de nekem világ életemben mindig a gasamra ment a zsír. Remélem, nem a pajzsmirigyem fogja felmondani a szolgálatot, a nővérem is így járt, ő is így kezdte. (Nem hiába gyanakszom, a menstruációmmal is komoly bajok vannak, úgyhogy megyek is vele orvoshoz)

Valakinek van tapasztalata a fogyásról? Mikre kell odafigyelni? Kinek mi vált be?



2019. ápr. 27. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Röviden: kalóriabázis.hu
2019. ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha hasra-derékra hízol, a szénhidrátcsökkentést javaslom. A gyömbér is jó hatású (fogyásra csak közvetetten, mivel javítja az emésztést).

5 napra 500 Ft reggelire is elég kevés... Otthonról nem tudsz vinni valamit a koleszba? Pl. tojás, este megfőzöd, reggel megeszed valamilyen zöldséggel. Vagy halkonzerv, sajt, túró...

Menzán a lisztes, krumplis köretekből, rizsből egyél kevesebbet, ha van valamilyen zöldséges étel (leves, főzelék, saláta), hús vagy hal, azt edd meg. A cukros ételeket inkább hagyd ki, de csak ésszel, valamit muszáj enned. Vacsorára mit szoktatok kapni?

2019. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mozgással kapcsolatban: ha a gerinceddel gond van, menj el hétvégente úszni, és/vagy kezdj el gerinctornát vagy jógát (vannak rá videók). Nem kell kardiózni meg futni ahhoz, hogy fogyj pár kilót, az étrend fontosabb.
2019. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A nővérednek nincs igaza, nekem biosz tanárom mondta, hogy a zsírégetés 20-25 perc után indul be. Én is szinte a nulláról kezdtem a futást, először alig bírtam pár percet. Az első három hétben (heti 3-4x) úgy csináltam, hogy 3 percet futottam, 3 percet sétáltam, aztán növeltem a futás időtartamát (ez kb 2 hétig 4-5 perc futást és 3 perc sétát jelentett), majd csökkentettem a séta időtartamát és növeltem a futásét (újabb 2 hét, 5-7 perc futás 1.5-2 perc séta) és így jutottam el kb 2 hónap alatt 15 perc folyamatos futáshoz (és ez alatt is fogytam, nem kellett egybe 40 perc). Ezt szeptember elején kezdtem, és december közepére le tudtam futni egybe 7-8 kmt nagyjából 45-50 perc alatt (ha nagyon jó napom volt akkor többet is).


Futócipőt én sem magamnak vettem, hanem a szüleimtől azt kértem karácsonyra (a mamáékkal összedobtak egy viszonylag márkásat, úgyhogy tőlük nem is kaptam azon kívül mást). Viszont az is igaz, hogy a jó cipő nagyon fontos, szóval ha mégis tudsz valamennyit spórolni rá vagy kérsz a szüleitől szülinapra/névnapra akkor már érdemes inkább drágábbat de jó minőségűt venni.

A másik pedig ami nekem sokat segített, hogy olyan zenét hallgatok futás közben ami felpörget, és kedvet ad a mozgáshoz.


Az elsővel ellentétben én a kalóriabázist nem ajánlom, mert gyártótól is függ, hogy miből/hogyan készül egy termék. Egy ideig én is megpróbálom használni, de egy csomó mindenhez más eredményt hozott ki. A legpontosabb, ha minden kajának megnézed a hátulján hogy miből mennyi van benne (kalória, fehérje stb) és kiszámolod magadnak.


Reggelire lehet enni mondjuk rántottát teljes kiőrlésű kenyérrel, zabkását vagy szendvicset, ezeknek az alapanyaga nem is olyan drága.

2019. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat🙂

A gond annyi, hogy elég szegények vagyunk, ezért nem hinném, hogy megengednék a szüleim, hogy otthonról hozzak bármit is, de ötletnek jó, megkérdezem.

A menza általában ehhez hasonló:

Hétfőn tészta mindig a köret, kedden főzelék, szerdán krumpli és csütörtökön rizs. Legtöbbször ezeket kapjuk. A levest nem szoktuk nagyon megenni, elég érdekes íze van, néha a mosogatószer íz dominál benne. De persze vannak napok, amikor finom levest kapunk, ezek általában krémlevesek, zöldséglevesek, gyümölcsleves stb. A többit azért sem eszem meg, mert tele van olajjal, úszik a tetején, az ilyenektől meg hányingerem lesz. A másodikat mindig megeszem, bármi is az. Vacsora meg nagyon hasonlít az ebédhez. De van néha mákos guba vagy túrós guba, derelye is meg hasonlók. Kicsit az változatossabb.

Szerintem is kevés az ötszáz forint, de sajnos ezzel kell beérnem. Négy év kolesz után kezdek rájönni, hogy ebből nem lehet minőségibb ételt összerakni, de ha valakinek van bárminötlete, azt örömmel végigolvasom. :)

A kalóriacsökkentés nem tudom, hogyan oldható meg így, bár így sem eszek olyan sok kalóriát, nem is eszek túlzottan sokat, mégis hetven kiló vagyok. Lehet, a minőségi éhezés nagyon is hátrány. Nyáron jobb lesz, mert több választékból tudok enni, itthon kicsit több a választási lehetőség, addig is megfogadom a harmadik válaszoló tanácsát. Ha kalóriadús köretet eszek menzán, akkor abból kevesebbet eszek. Megpróbálok több vizet is inni, de naponta max fél litert tudok inni, mert nem esik jól, ha többet kell. Megpróbálok itthonról almát kérni, majd eszek azt, meg majd lesznek a szezonok, az eper is pl egy jó megoldásnak tűnik, végülis, legalább nem kenyér

2019. ápr. 27. 15:48
 6/12 anonim ***** válasza:

"A többit azért sem eszem meg, mert tele van olajjal, úszik a tetején, az ilyenektől meg hányingerem lesz." Ez érthető, de esetleg próbáld meg azt, hogy kieszed belőlük a zöldséget, ha van bennük egy kis hús, azt is.

A mákos guba nem valami jó, cukor+liszt+tej... De sajnos nem mindig van választási lehetőség. Ha nem lenne ennyire kevés a pénzed, azt mondanám, a vacsorát is inkább magadnak oldd meg, amikor ilyen ételeket vagy szendvicset adnak a koliban. De ez gondolom nem megoldható ilyen anyagi körülmények mellett.

2019. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

A levest úgy szoktam enni😀

2019. ápr. 27. 16:13
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Mozgásról nem tudok még nagyon nyilatkozni (biztos lesz válaszoló aki ahhoz jobban ért), én igyekszem de még nem nagyon megy, mert nagy a súlyom, és alapból fájdalmaim vannak, ha meg még rá is mozgok, felerősödik, de igyekszem azért. Heti 3x szoktam hasra, karra dolgozni és tornázni altestre egyenlőre. nemsokára lesz szobabiciklim is.

Amúgy lassan 2 hónapja lesz, hogy életmódot váltottam szénhidrátszegény-zsírban és fehérjékben gazdag étrenddel, hormonzavaraim vannak (PMA,PCOS és Inzulinrezisztencia), orvosokkal semmire se mentem, mind gyógyszerrel akart/vagy tömött is, idióta tanácsokat adtak stb.

Saját magamtól kellett utánajárnom mi nekem a legjobb ha fogyni szeretnék, és szeretnék, valamint javítani is akarok az állapotomon. Így jutottam el a fentebb említett LCHF étrendhez, amit azóta követek. Éhezés nélkül fogytam hormonzavarokkal együtt 7kg-t bő másfél hónap alatt, és egy utolsó mérés még hátra van jövő héten kedden.

Ne kalóriákat számolgass hanem szénhidrátot vedd vissza. Szépen lassan fogyok ezzel, csökkennek a körméreteim centiben, sokkal sokkal jobban érzem magam, több az energiám is. Egy nadrágomat már kifogytam, leesik rólam.:)

2019. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy pénzzel nem álltok jól...hát nem tudom. Tészta-rántásos főzelék,krumpli-rizs kombóval nem igen lehet fogyni, vagy ha igen is, nagyon nehezen, mert ha keveset eszel éhes leszel:( Így elég nehéz lesz. Esetleg valami diákmelót nem tudsz vállalni, hogy minőségibben tudj enni, zöldségek, hús, tojás
2019. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha összejön, akkor megyek a meló-diákhoz a mc donalt'ba dolgozni, ott egész jó árak vannak. Igazából házfestésre akartam költeni, meg ruhaneműre, mert nem igazán jók, amiket most hordok, de ez is belefér, sőt, biztos maradni fog
2019. ápr. 27. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!