Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zabkása vagy tojás jobb...

Zabkása vagy tojás jobb reggelire/vacsorára?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 29. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

A tojás, mert az egy étel. Vannak benne vitaminok, fehérje, zsír, minden ami kell.

A zabkása lófax, üres kalória.

2019. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonymousreview60 ***** válasza:
66%

A tojás (önmagában) nem ideális reggeli, mert nincs benne szénhidrát. A zabkása nem ideális vacsora, mert akkor már felesleges annyi szénhidrát.

Az ilyen olyan magvakkal (lenmag, szezámmag) és gyümölcsökkel kevert/együtt főzött zabkása biztosít kellően sok cukrot az elinduláshoz,, lassan feldolgozott szénhidrátot, hogy sokáig ne legyen éhes az ember. Én 6-kor reggelizek zabkását és 12-ig, de akár 13-ig elvagyok.

A tojás zöldséggel, teljes kiőrlésű kenyérrel teljesen jó reggelire, kevés kenyérrel vagy anélkül vacsorára.

2019. ápr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Tojás, mert attól büdösebbet lehet fingani.
2019. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Felváltva.
2019. ápr. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Ízlés dolga, és persze attól függ mennyi szénhidrátot fogyasztasz egész nap. Nekem a zabkása nem fér bele a napjaimba, plusz egyáltalán nem is ízlik, így kuka számomra.

Nekem a tojás vált be reggeliként rántotta formában, különböző fűszerezéssel, zsíron megsütve, nagyon szeretem. 6 óra múlva kezdek csak éhes lenni, szóval nekem teljes mértékben megfelel. Vacsira tartottam meg a kenyeret (nyilván nem fehérliszteset), én úgy érzem akkor kell töményebb ch. A fogyás jól megy így, jól is érzem magam, szóval semmi gondom.

Neked kell érezni/tudni, mit, mennyit eszel, figyelni a tested jelzéseit, hogy mitől érzed jól magad, mi finom, mi nem stb.

2019. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én tk pirítóssal eszem a tojást, akkor két óra múlva vmi gyümölcsöt. Ha zabpehely, akkor abba én is teszek magvakat, gyümölcsöt meg natúr joghurtot. Ilyenkor elvagyok ebédig.

Vacsorára sajtot vagy túrót eszek zöldségekkel.

2019. ápr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kinek?
2019. ápr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Hát most sokan röhögni fognak, de a tojásos zabkása. Én szoktam csinálni, felvert tojásba áztatom a zabpelyhet oszt kisütöm. De vannak sós zabkása receptek is tükörtojással.


[link]

2019. ápr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonymousreview60 ***** válasza:
49%
Ez annyira meredek, hogy kipróbálom.
2019. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Coffelia válasza:
59%

Mindkettő nagyon jó reggelire és vacsorára is!

Két tojás 60-80 g teljes kiőrléső kenyérrel, és 80-100 g vegyes, nyers zöldséggel szuper reggeli.

45 g zabpehely vízben felfőzve, benne egy fél almával reszelten, egy teáskanál joghurttal, meg mondjuk egy marék mandulával vagy dióval szintén remek választás. A zab lassú felszívódású szénhidrát, és nem kell belőle fél kilót bekajálni ahhoz, hogy elég legyen. Nem kell bele cukor, vannak nagyon jó egséb édesítők, például a Diawellness Negyedannyi édesítője, ami egy stevia-eritrit keverék, nincs az a hideg hatása, mint a sima eritritnek, és brutál az édesítő ereje. Tényleg negyedannyi kell belőle, mint cukorból.

2019. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!