Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges étkezés hogyan?

Egészséges étkezés hogyan?

Figyelt kérdés
Mióta eszemet tudom reggelire nesquik gabonapelyhet eszek tejjel, bár a tejet nem szoktam meginni. Suliba szendvicset péksütit, gyümölcsöt és csokit szoktam vinni. Ebédre változó, amit épp anyukám főz. Vacsira is általában péksüti, sajnos nagyon sok édességet eszek. Szeretnék egészségesebben enni, de elképzelhetetlennek tartom, hogy holnaptól zabot egyek reggelire, suliba nem is tudom mit vihetnék, ebédre végképp nem tudom mi lenne a jó. De nem szeretnéi mindent megváltoztatni, inkább több tojást,tonhalat paradicsomot uborkát husit enni, én legalábbis igy tudnám tartani hosszútávon szerintem az életmódváltást. Nem mondom hogy semmi ujat nem akarok kiprobalni, dd az egész táplálkozásomat nem szeretném hirtelen felborítani, főleg hogy nem én járok bevásárolni és a szüleim beleszólnak abba hogy mit veszek. Segítenétek?

2019. máj. 10. 16:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a diplomával hátsót is lehet törölni, van akinek kb annyit ér. Attól még nem lesz okos az ember. Csak egy példa.

Sok dietetikus mai napig a nyamvadék kalóriaszámolgatást ajánlja fogyáshoz, miközben az a módszer önmagában úgy hülyeség ahogy van. A tápanyagok minősége és arányai sokkal fontosabbak, mint az össz kalória elfogyasztása.

A test eleve nem zárt rendszer, hogy az energiamegmaradást csak úgy rá lehessen húzni, márpedig a kalóriaszámolás elve erre épít, rengeteg dolgot nem vesz figyelembe ami az emberi szervezet szempontjából irtó fontos.

Az a dietetikus akinek a tanácsait követem azért profi, mert nem megrögzötten arra épít, hogy neki diplomája van valamiről, és azt tanulta az egyetemen, hogy a kalóriaszámolás az istenkirálycsászár pl a fogyáshoz, elhízás/túlsúly kezelésére, hanem nyitott, képzi magát, és elmegy más irányokba is, érdeklődik, tanul, utánajár dolgoknak stb stb.

Ezek alapján mondom, hogy diplomás és diplomás közt is hatalmas különbségek vannak intelligencia, tudás, hozzáértés szempontjából. Ennyit erről. Én neki hiszek, névvel arccal felvállalt tanácsokat ad, és nem egy névtelen valakinek a gyakorin.

Mellesleg itt gykn már felmerült ez a kérdés egyszer nemrég a táplálkozás oldalon, (tojás/koleszterin), ott is egyetértés volt abban, hogy a tojásos mizéria hülyeség. Már rég bebizonyosodott.

A koleszterin legnagyobb részét a szervezet maga termeli. A táplálékkal bevitt érték ehhez képes igen kevés. Még teljesen vegán étrenden is emelkedhet a koleszterinszint, jobb, ha tudsz róla. Ez leginkább genetika. Van akinek eleve magas és kész. Nem napi 3 tojástól meg 100-120 gramm hústól és egy kis sajttól lesz valakinek magas a koleszterinje.

2019. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem itt kéne azt vitatni, hogy az állati eredetű élelmiszerek milyen mértékben építhetők be az étrendbe, erre amúgy sem biztos, hogy van egyértelmű és mindenkire alkalmazható válasz, elég nagy egyéni eltérések vannak. Lásd vegán, illetve szinte kizárólag állati élelmiszereket fogyasztó népcsoportok, a rák étrendi kezelésével kapcsolatban is hallhattunk már nyersvegán és keto-paleo sikersztorikat is.


Kérdező, én kb 20 éves koromig nagyon egészségtelenül táplálkoztam, az ízlésem is torz volt. Se a zöldségeket, sem a gyümölcsöket nem kedveltem túlságosan, a vizet szinte ihatatlannak éreztem. Csak az édességeket, olajban sült dolgokat, szendvicset, burgonyát szerettem. Súlyproblémákkal és különböző egészségügyi gondokkal küzdöttem, melyek (mai fejjel látom) nagyrészt a táplálkozásomból eredtek. Rengetegszer próbáltam változtatni, egészségesen akartam élni, de annyira szélsőségesen és aszketikusan fogtam fel a dolgot, hogy hamar becsődölt minden étrendváltoztatási próbálkozásom. Nem is ajánlom senkinek ezt a megközelítést, nem csak a kudarc lehetősége miatt, hanem a mániává vagy vallássá váló táplálkozás veszélye miatt sem, ami szerintem szintén nagyon rossz. Én az utóbbi 1-2 évben jutottam el oda, hogy folyamatosan próbálok egyre egészségesebben élni, nevelem az ízlésem (már szinte az összes zöldségért, gyümölcsért rajongok, megszerettem az olívaolajat és a graham-dolgokat, kivontam az étkezésemből az egészségtelen húskészítményeket stb). Ezt javaslom neked is, a fokozatosság elve nagyon fontos. Kezdetnek, ahogy fennebb is javasolták, kereshetnél valamilyen egészségesebb müzlit vagy kekszet reggelire (szerintem a Belvita Softyk se annyira vészes összetételűek, persze szuper lenne zabot enni, de nekem pl éveken át tartó próbálkozás után is ehetetlen, ez van). Jelenleg én azon dolgozom, hogy áttérjek a Belvitáról a gyümölcs + magvak - kombóra reggelire, illetve a tojásrántotta + zöldség - kombó is beválhat, segíthet szinten tartani a vércukorszintet, az egész napos szénhidrátzabálást elkerülendő. Suliba szerintem nyugodtan vihetsz gyümölcsöt, magokat és szendvicset is, ez utóbbit próbáld minél egészségesebben elkészíteni (pl graham kenyér, sok jégsaláta, a felvágottakat jó teljesen elkerülni, többségük inkább méreg, mint eledel). Vacsorára rengeteg egészséges alternatíva van, a péksüti nyilván nem az... Ami az édességeket illeti, limitálnod kell őket. Pl kitűzöd magadnak, hogy napi szinten csak 1-szer, max. 2-szer eszel cukortartalmú élelmiszert, több gyümölcsöt helyettük. Egyél minél több zöldséget, igazából ez az alap. Kevesebb burgonya, rizs, tészta, hús, tejtermék és minél több zöldség minél változatosabban. És próbálj főleg tiszta vizet inni, üdítőt, cukros italokat csak alkalmilag. Állati termékekből próbáld mindig a jobb minőségűeket, természetesebbeket fogyasztani.

Az jó, hogy vágysz arra, hogy egészségesebben táplálkozz, de tegyél is érte következetesen, legyél fegyelmezett, feszegesd a határaidat, de ne kínozd magad, inkább a fokozatos és folyamatos fejlődésre koncentrálj. Hidd el, megtérül majd az ebbe fektetett energia. Ha te megtanulsz odafigyelni erre már ilyen fiatalon, ez egy fajta jó alap a felnőtt életedhez. Sok sikert hozzá! :)


Ja és az avokádó sokszor akciós (kb 200 Ft), én egy darab húsából vagy 10 kisebb szelet kenyérre kenhető adagot hozok ki, úgy hogy sóval, egy kanál olívaolajjal, citromlével, kis reszelt hagymával összeturmixolom. :) Nagyon finom és egészséges és nem is drágább így a vajnál vagy a sajtkrémnél. Ugyanígy pl a brokkoli is sokszor akciós (olívaolajon párolva szerintem nagyon finom). Az egészséges táplálkozás nem feltétlenül drága, én sem költök sokat karjára, pedig még olykor áfonyát vagy málnát is veszek télen is (igaz, sok kisebb adagban eszem meg :D).


26N

2019. máj. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
23%

De még mindig h.lyeségekkel dobálózol. Attól, hogy odaírod, hogy köztudott, vagy bizonyított, attól még nem lesz igaz.


"A koleszterin legnagyobb részét a szervezet maga termeli. A táplálékkal bevitt érték ehhez képes igen kevés."


Feltételezem fogalmad sincs, hogy mégis mire termeli a szervezet, mert még ennyi biokémia ismereted sincs, velem ellentétben, aki most törli a seggét a diplomájával. És nem, nem kevés a táplálékkal bevitt része. Zsíros, kövér emberek és a magas vérnyomás közti összefüggés neked mikor fog végre leesni?


"Még teljesen vegán étrenden is emelkedhet a koleszterinszint, jobb, ha tudsz róla. "


Köszi, hogy szóltál.


"Ez leginkább genetika. Van akinek eleve magas és kész. Nem napi 3 tojástól meg 100-120 gramm hústól és egy kis sajttól lesz valakinek magas a koleszterinje."


Jó pár félév genetikát tanultam, igen, van akinek magas. És az feljogosítja, hogy még többet egyen? Nem kéne inkább még jobban vigyáznia arra, hogy minél kevesebb épüljön be? És de, napi 3 tojás pont elegendő erre


[link]


Itt ugyan nem részletezi, hogy a koleszterin arányában milyen, de szerintem nem tudod mi a különbség köztük, úgyhogy felesleges is olyat keresnem.

2019. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, beszélgettem erről anyukámmal, ő is szeretne változtatni, majd megmutatom neki a tippeket amiket írtatok, tényleg nagyon köszönöm mindenkinek, főleg azt, hogy megmutattátok, hogy kis lépésekben is lehet haladni. Egyébként mi is hasonlóan hívjuk a Nesquieket, kecskebogyónak :)
2019. máj. 10. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!