Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 100 hasprést hány perc Plank-a...

100 hasprést hány perc Plank-al lehetne helyettesíteni?

Figyelt kérdés

100 hasprést hány perc Plank-Al lehetne helyettesíteni

Milyen felbontásban, hogy hatékony és ne is megerőltető legyen.

100 hasprés egy kicsit megerőltető a gerincnek kezdőként.



2019. jún. 5. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
98 perc 55 másodperc.
2019. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bennem egyetlen kérdés merült fel, hogy egy kezdő miért akarna 100 hasprést csinálni (függetlenül attól, hogy megerőltető vagy sem)? Egyébként a hasprés nem megerőltető a gerincnek (már ha jól csinálod), ellenben a felülés az ami igen is keményen leterheli a gerincet. Egyébként a hasprés a hasizom felső részét edzi, míg a plank az alsót és az oldalsót is. Ergo a plank hasznosabb, mivel több izmot edzel. Tehát a kettőt nem lehet egy kalap alá venni.

Viszont kötelességemnek érzem, hogy hozzátegyem ettől az egy gyakorlattól nem fognak csodák történni. Igenis egy jó gyakorlat, rengeteg izmot edz egyszerre, stabilitást ad, stb. de ez minden. Alapnak a törzsizmok erősítésére szuper. Viszont csakis ettől az egy gyakorlattól nem lesz lapos és kockás a has, ahhoz több kell.

2019. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%

Te kezdőként meg bírsz csinálni 100 hasprést? Én 20-at is alig bírtam.


Egyébként csináld mindkettőt. Plank esetén nekem 20 másodperc is nehéz volt, úgyhogy annyival kezdtem egyszerre. Hasprésből meg csinálj különböző variációkat, hogy a hasad különböző részei is edződjenek.


De ez nem a fogyókúrához kell, hanem a gerinced védelmében. Attól még fontos, főleg, ha túlsúlyod van, mert az a gerincet is nagyon terheli. Ráadásul a tartásod is javítja, tehát szerencsés esetben ugyanolyan súllyal is szebben fogsz kinézni utána.

2019. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!