Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 hónap alatt mennyit fogyhato...

1 hónap alatt mennyit fogyhatok így?

Figyelt kérdés

Légyszíves normális válaszokat írjatok. Ne olyanokat hogy hülye vagyok és hogy nagyon egészségtelen, amit szeretnék, mert tudom.. És olyat se, hogy ha tudom, hogy egészségtelen, akkor miért csinálom..

1 hónap múlva megyünk nyaralni, és szeretnék valamivel jobban kinézni mint most.

Úgy gondoltam, hogy napi 1 órát gyalogolnék. Futni nem tudok a térdem miatt. Aztán még tornáznék is egy min. fél órát, hogy a lógó bőrt elkerüljem.

És napi max. 500 kalóriát ennék.

Így mennyit fogyhatnék 1 hónap alatt?

A válaszokat előre is köszönöm.

16/l 170cm 77kg



2019. júl. 17. 17:34
 1/6 anonim válasza:
67%
A kalóriabeviteled növeld meg legalább 1700-ra mert ha csak napi max 500at eszel akkor még a rajtad lévő izomtömeg is elfog veszni! Tudom, hogy nem ezt a választ várod. De egyébként ha van rá lehetőséged akkor menj el edzőterembe és ott futógépen vagy bármelyik másik kardiógépen végezz gyakorlatokat. heti 3-4x 1-1,5 órát. Egy étrendet/edzéstervet tudok ajánlani ha érdekel írj nekem üzenetet. Egyébként úgy 1hónap alatt az én edzéstervemmel ill. étrendemmel 7-8 kiló-t lebírsz dobni.
2019. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Így max szinte csak izmot meg vizet vesztesz, zsírt nem nagyon. Vagyis nem fogsz jobban kinézni. Olyan 2-3-4 kg. De jó sokat fogsz cserébe visszahízni / zsírt/, ha ezt végigcsinàlod, aztàn nem bírod mert tarthatatlan hosszabb tàvon, és el fogsz kezdeni újra enni. Nem éri meg egy nyamvadt nyaralàsért végül több túlsúllyal végezni. De a te döntésed. Sok sikert.
2019. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Hát figyelj. Egészségesen 3-4 kg. Egészségtelenül meg 5-6 csak annak a végére szarabbul fogsz kinézni mint előtte mert annak a 90% izom lesz amit elvesztesz. A tested nem hülye. Amint elkezdesz ilyen butaságot csinálni és 500kcalt enni napont vészüzemmódba kapcsol, izot bont, hogy kevesebb energiát kelljen használnia. Ezzel együtt a testzsîr%od elkezd nőni ergó rosszabbul fogsz kinézni mint előtte. Tanulság: 1. Előbb kell elkezdeni, és jövőre már meglehet amit akarsz 2. A tested nem h#lye hanem egy tökéletesen működő gépezet, amit nem lehet felelőtlenül leterhelni ostoba fogyókúràs módszerekkel, mert neki a túlélés a cél.
2019. júl. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"És napi max. 500 kalóriát ennék."


Legkésőbb a harmadik napon elájulsz.

2019. júl. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nagyon veszélyes, a ilyen iszonyat kevés kalóriát fogyasztasz. Logikusan persze úgy tűnne, minél kevesebbet eszel, annál jobban fogysz, de ez nem egészen így van. A szervezeted, ha nem kap elegendő tápanyagot, elkezd éhező-raktározó üzemmódra átállni, vagyis minden kalóriához ragaszkodik. Így ahelyett, hogy fogynál, elraktározza, amit csak tud, amit pedig nem kap meg, azt az izomszövetek leépítésével szerzi meg.



Azt szokták mondani, hogy a legeslegminimálisabb, ami még egészséges (persze ez egyénileg változó, de ennél kevesebbet tényleg nem ajánlatos enni), az az 1200 kalória, de inkább annyit, amennyi a napi BMR-ed, azaz amennyit akkor is elhasználsz, ha egész nap fekszel, alszol, és nem csinálsz semmit. Ez a magasságodtól, súlyodtól, korodtól és aktivitásodtól is függ.



Egy hozzád hasonló, 16 éves, 170 centis, 77 kg-os lánynak, aki ülő életmódot folytat, kb. 1630 a BMR-je, vagyis ennyit mindenképp el kellene fogyasztania, és hogy fogyjon, mozgással kellene plusz 500 kcal-nyi deficitet létrehoznia az egészséges mértékű fogyáshoz.



Próbáld ki, ha fogalmad sincs, mennyit fogyasztasz/égetsz el, keress rá a kalóriabázisra, vagy valamelyik másik kalóriaszámláló oldalra! Ne ijedj meg, 1-2 hétig lehet, hogy felmegy picit a súlyod, mivel több kalóriát viszel be, mint amennyihez jelenleg hozzá van szokva a tested, de hidd el, utána nagyon meg fog indulni a fogyás, ráadásul tartósan.


Az egészséges mértékű fogyás egyébként átlag heti fél-egy kiló, de ez mind zsírból megy le, illetve az elején lehet több valamivel, ha addig nem voltál nagyon aktív/nagyon rosszul étkeztél, mert a szervezeted kiüríti a fölöslegesen elraktározott vizet meg a beleidet, de aztán beáll kábé ennyire.


A túlsúlyod sem egy hónap alatt szedted fel, leadni se ennyi idő alatt akart, különben tönkreteszed magad, ráadásul még a kívánt hatást sem éred el! Legyél türelmes és kitartó!

2019. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 21. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!