Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyen étrenddel tudok fogyni?...

Ilyen étrenddel tudok fogyni? (1200 kalóriát ehetek 1 nap)

Figyelt kérdés

Reggeli: 2 szelet rozsos kenyér (kb. 80 g) + 2-2 szelet pulykamell sonka

Tízórai: -

Ebéd: Natúr joghurt (150 g) ebből is a zsírszegény +1 csomag Fitt ropogós müzli szivecskék (cukormentes nass falatok) ez 50 g és ennek a felét beletettem a joghurtba felét pedig simán megettem. (Most ettem ilyet először, nem szoktam nassolni)

Uzsonna: 1 alma

Vacsora: Párolt grillzöldség + pulykamell sonkát szoktam szelni bele.

Ja és napközben másfél óra edzés.



2019. aug. 23. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak 1200 kcal-t ehetsz? Főleg ha sportolsz is. Napi másfél óra mozgással nekem több mint 2000 kcal is még bőven jó fogyáshoz (65 kg vagyok).

Amit összeírtál, az kitesz 1200 lcal-t egyáltalán?

Szerencsés lenne, ha minden étkezéshez ennél zöldséget, nem csak a vacsorához. A reggeli mellé is ehetnél nyers zöldségeket.


Abban a müzliben mennyi a rost? Ha kevés, akkor érdemes lehet mást választanod. Nagyon rostos például az Aldi eper-quinoa müzlije (500 g 750 Ft, mostanában megint kapható). Máskor mit eszel ebédre, ha nem ezt?


A rozsos kenyérrel vigyázz, gyakran elég kevés rozsliszt van benne ténylegesen. Ha "rozskenyér" vagy ráírva, és nem "rozsos", akkor azért több. Ideális persze az lenne, ha az élelmi rost tartalmat tüntetnék fel, de sajnos az elég ritka.


A sonka helyett nem tudnál rendes húst enni? Én csirkemellfilét vagy csirkecombfilét szoktam venni, felkockázom, és serpenyőben megpárolom. Olcsóbban jövök ki, mint a sonkával, ha abból jó minőségűt nézek, és nincs benne nitrit.


Ha tényleg csak ennyit eszel, és sportolsz is, akkor valószínűleg csökkenni fog a testtömeged. De ettől még szerintem érdemes lenne legalább 1500 kcal-ra felmenned, és még kicsit javítani az étrended összeállításán, esetleg rendesen lemérni és összeszámolni a dolgokat, hogy a teljes makrotápanyagöszetétel hogy néz ki. Így sajnos jó az esélyed rá, hogy izomból fogysz főleg (ami jelentősen csökkenti a tested tápanyagigényét, növeli a visszahízás valószínűségét), és hogy amúgy sem fogod tudni sokáig tartani ezt az étrendet (hanem két hét múlva feladod, jól bezabálsz, és akkor nem volt sok értelme).

2019. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, de konkretan ez egy semmi. Arra tokeletes, hogy koplalj, lefogyj majd a duplajat hizd vissza.

Irok egy peldat:

Reggeli: 2 tojasbol rantotta- 1 rozsos kenyer- paprika, paradicsommal (friss zoldseggel) vagy zab

Tízórai: banan VAGY pl pulyka/csirkemell sonka +cottage cheesen+paradicsom

Ebéd: csirkemell+bulgur/rizs/parolt zoldseg

Uzsonna: szinte mehet ugyanez csak kisebb adagban (nem kell millioszor kulon fozocskezned)

5. Kaja: itt mar ne legyen CH arra figyelj oda!! Salata pl


Nem az a lenyeg, hogy lefogyj utana orulsz mint majom a farkanak, elengeded magad es visszajon a duplaja, az a lenyeg, hogy egy ELHETO eletmodot kialakits amit aztan tudj tartani.

70% tisztaetkezes 30% a “szemet” kaja.

Emellett ilyen aranyban legyen a kaja es a mozgas is.

2019. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Koplalàssal nem sokra fogsz menni hosszútàvon. Plusz, ez így nem valami jó összetétel. Hol a normàlis hús, hol a tojàs, olajos magvak? zsírbevitelre is szükség van. Normàlis étrend kell, nem az, hogy kiéhezteted a szervezeted. Ilyen energiamegvonàssal tönkreteszed a természetes anyagcserédet.
2019. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nagyon kevés. Egyetértek az előttem szólókkal. Ha ilyen sokat mozogsz, akkor muszáj, hogy legyen benned elég kalória, különben lefogysz, és amint elkezdesz újra rendesen enni, pikk-pakk visszajönnek a kilók. Ne a gyors, "fájdalmas" fogyásra törekedj, hanem inkább legyen lassabb, de közben nem éhezteted magad, és tartós lesz a végeredmény.

Sokkal több zöldséget és gyümölcsöt egyél ennél amit leírtál. De arra figyelj, hogy este már ne egyél gyümölcsöt, mert soknak magas a cukortartalma, és szénhidrátot se. Protein is több kell, de fehér húsokat válassz vörös helyett.

2019. aug. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ettől még a baba tengerimalackám is többet eszik. Ne legyél butus! Sokkal több tápláló etelt kell enned. Mert 1 hónap múlva mindenféle vitaminhiány miatt már erőd se lesz nemhogy edzeni, de még vegetálni sem. Amikor én koplaltam korábban, nem tudtam a bejárati ajtóban elfordítani a kulcsot mert nem volt annyi erőm, a menzeszem 2 évig nem jött meg!

Nehogy te is így járj. Hallgass az előttem szólóakra is, és nyugodtan egyél többet nem szemét ételekből.

2019. aug. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ggmac válasza:

Persze, hogy tudsz!

Bár az alany nincs definiálva (nem, kor, magasság/súly, napi aktivitás), de egy ilyen kúrával bárki képes fogyni. Kérdés az, hogy mennyi ideig csinálod és van-e hozzá kitartásod.

Hogy valóben ez lenne-e a legideálisabb terv, az már más kérdés.

2019. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!