Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ma kezdtem a fogyókúrát,...

Ma kezdtem a fogyókúrát, kb.20 kilótól szeretnék megszabadulni jövő tavasz közepére, tehát kb.8 hónap alatt. Szerintetek ennyi étel mára eddig sok vagy normális? Kb. mennyi kalóriánál tartok?

Figyelt kérdés

Reggeli: 2 tiroli stangli (Sparos), kb. 20 deka spar-os majonézes saláta (virslis, csalamádés valami), 1 bögre kakaó.

Tízórai: egy nektarin.

Ebéd: 1 tányér zöldségleves (tészta is volt benne, 3 féle zöldséggel), 1 kisebb fej szőlő.

Már nagyon éhes vagyok, talán már ennem kellett volna, ezért kérdem, mert ma még kétszer szeretnék enni, hogy ne essen le a vércukrom és általában elég sokáig fent vagyok, de valószínűleg sokminden már nem fér bele, kalóriával fogalmam sincs, hogy állok. Kb. 3 éve tartó mozgásmentes, zabálós időszak gyümölcse, hogy ennyi feleslegem van, tehát nem várható el rögtön teljesen fitt menü. Vélemény? Vagy hogy kellene?



2019. aug. 26. 16:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Én mondjuk szigorúan számoltam a kalóriát, nem írtam be hogy zöldbabfőzelék, hanem lemèrtem mindent, ahogy főztem, és így jött ki.
2019. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
És mit kezdenétek az adagokkal? Mert nagy adagokhoz szoktam. Rögtön adagot is csökkentsek meg álljak át diétás kajákra? Nem tudom, meddig tartanék ki, a statisztika szerint ha túl drasztikusan kezdi valaki, abból hamar az lesz, hogy feladja. Melyik a fontosabb a fogyásnál mondjuk az első hónapra? Az adagcsökkentés vagy hogy zöldség-fehérje kajákra álljak át?
2019. aug. 26. 19:34
 13/29 A kérdező kommentje:

A 8-as hozzászóló miért írta, hogy kifogásokat keresek? hiszen írtam, hogy szeretem a csirkemellet, de az miért baj, ha nem tudnám minden nap enni, továbbá miért furcsa neki, hogy egy teszem azt százkilós ember simán benyom pár kiflit, és egy nap alatt nem lehet világot megváltani, ráadásul csupa tiltós dolgokat írt, tiltás itt, tiltás ott, rossz kaja ez is az is, meg hogy tészta péksüti gyümölcs ne vagy csak tk, szóval ez a hirtelen drasztikus diéta és a tiltás az jobb? Ez nekem olyan negatív élménnyé teszi a fogyókúrát, mármint a tiltás.


A fogyókúra nem könnyű, ha könnyű lenne, nem itt lógnék, hanem csinálnám, de nem könnyű, ha az, akkor tévedek.


Itt mindenki profi, aki simán kibírja hirtelen péktermék nélkül gyümölcs nélkül, tészta nélkül? Akkor talán fogyóznia se kell, teljesen más problémákkal szembesül, mint egy jó sok túlsúllyal rendelkező ember.

2019. aug. 26. 19:49
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt válaszolók! A kérdező MA KEZDTE a fogyókúrát. Segíteni kéne, nem mindentől eltiltani.:) Az hogy első nap éhes vagy ennyi kajától az tuti. A legfontosabb és legelső feladat kezdéskor, hogy ne legyél éhes kevesebb kajától. Erről sajna nem szól a beszéd. Mármint hogy hogyan lehet ezt elérni. Először is olyan kajálásra kell átállnod, amit tudsz tartani. Nem írtad, de szerintem nő vagy és tényleg van 20 kg pluszod.

Az evéshez való viszony megváltoztatása a lényeg, az pedig nem egyszerű. Ha nem találsz csökkentett mennyiségű megoldást, akkor nem fosz tudni fogyni.

Amennyit most eszel az kevés lesz, ennél lehet többet enni.

A legelején nem az a lényeg, hogy kizárj bizonyos kajákat, hanem az, hogy egyél kevsebbet. Én ezt úgy tudtam elérni, hogy az evés hosszát megnyújtottam amennyire lehetett, nagyon lassan ettem és csak finom dolgokat, amiket szeretek. Szerintem ez lehetne az első lépés. Ha már most is nagyon lassan eszel, akkor egyből át kell térni a második pontra a mozgásra. Valamit érdemes csinálni testsúlytól függően. A legegyszerűbb a séta. A lényeg, hogy ennek is az életed részének kell lennie, napi fél egyóra mozgás minimum.

Ha tényleg súlyt akarsz veszíteni és azt megtartani, akkor a mozgásnak az életed részévé kell válnia.

A harmadik lehet a szénhidrát mennyiség csökkentése amennyire lehet és mondjuk 6 óra után nem evés. De mondom, hogy ezek csak fokozatosan bevezethetőek. A lényeg szerintem a nagyon lassú evés, ami lehet bármi, amit szeretsz. Ezt kell tartani mindenen keresztül, a többi csak ezután. Szerintem.

2019. aug. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Valentin Torma összes videoját ajánlom a youtubeon és egy kis builder.hu olvagatást, hogy tisztában legyél atesteddel és hogy mit miért mikor kell csinálj és egyél. A diéta egyszerűen profi evésen és normális mozgáson múlik, egyáltalán nem bonyolult. De vakon belemenni ugy hogy a testeddel egy cseppet sem vagy képben és nemtudos mit miért csinálsz teljesen dolosleges hidd el.
2019. aug. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Ha azt szeretnéd, hogy ne essen le a vércukrod (ha gyakran tapasztalsz ilyen rosszullétet, sanszos az IR), akkor fogd vissza a szénhidrátot, és ügyelj rá, hogy minden főétkezésedben legyen fehérje. Ez lehet sajt, túró, tojás, húsok - a hal is tökéletes. A felvágottakkal óvatosan, néha ehetsz 1 szeletet, de ne erre alapozz. Ezekhez egyél minél több kalóriaszegény zöldséget (a cukros csalamádét, csemegeuborkát és hasonlókat jobb kihagyni).

Ha át tudsz állni jóval kevesebb szénhidrátra, akkor lehet valamivel több a zsír, hogy ne éhezz. Nem kell kanállal enni, de ha az ebédedben a köret mondjuk párolt zöldség vagy nyers (saját készítésű, nem bolti cukros öntetes) saláta, akkor csirkemell helyett ehetsz másfajta húsokat, akár pörköltet is teljes nyugalommal.

A mai ebéded után nem csoda, hogy nagyon megéheztél, szénhidráton kívül nem nagyon volt benne más. A reggelid is tiszta szénhidrát, minimális fehérje, meg némi olcsó növényi olaj.

Simán lehet éhezés nélkül is fogyni, ha nem eszel ennyi felesleges cukrot és finomlisztet (a tk pékáru se sokat ér). A gyümölcsök jobbak, mint a cukros nasik és a chips, de jobb, ha nem eszel belőlük sokat, illetve itt is számít, hogy milyen az egész napi étrended. Ha alapvetően szénhidrátszegény, akkor belefér napi 1 banán vagy egy kis szőlő is (étkezés után vagy nem sokkal előtte), hogy ne hiányozzon. De akkor nincs sparos stangli meg tészta, vagy tényleg csak minimális mennyiségben illetve ritkán (ld. "csalónap").

2019. aug. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Csak a stangli több mint 600 kalória amit megettél. A majonézes salátából is rengeteg a 20dkg. 1 bögre kakaó kb 140 kalória.

A szőlő rengeteg kalória, és tömény cukor. Nem csoda ha éhes vagy, mert felnyomja a vércukorszinted, utána meg hirtelen leesik. Kicsit utána kellene olvasni, és nem kifogást keresni.

2019. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Már megint ez a kifogás sztori...mindent megfontolok, de a támadás nem esik jól senkinek. Miert kell lecseszni, akinek nem varázsütésre megy a mindenmentes étkezés? Ez egy napi kaja, nem étrend, lehet, hogy 2-3 hétig nem eszek újra majonézes salátát. Amúgy csak szeretnék elgondolkodni az étkezésen, mielőtt ész nélkül követem a divatot. Mi a baj a majonézzel? Nem egy hordóval eszem. Ekkora kis műanyag dobozban adják a salátát, nem sok majonéz van rajta. Eddig a tojást javasolták többen reggelire pl rántottát. Akkor most ez miért rosszabb? A majonéz elvileg tojássárga, olaj és ízesítésnek mustár citrom stb. 1-2 kanálnyi cucc tönkretette az első napi próbálkozásomat?

A szőlő meg idénygyümölcs, magyar, helyi, miért ne ennék egy kis fürtöt, ha most terem, tele vitaminokkal, rosttal, ásványi anyaggal. Nem egy puttonnyal eszek. Lehet, hogy ma is lemegy pár szem, de 1-2 hónap múlva már nem eszem, ha nem lesz.


Na reggelire kihagytam a kenyér/zsemle félét, natúr zöldség, sajt, sonka volt reggelire.


Ebédre főzelék lesz, liszttel sűrített. Valami "búzaféle" muszáj hogy becsússzon, nem eléggé reform a háztartásom.

2019. aug. 27. 09:34
 19/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a kérdező totál hülyére veszi a válaszolókat. Vagy ha nem akkor nagyon sötét lehet. Itt számtalan jó ötletet kapott. Erre csak a rinyálás jön. Miért ne enne szőlőt? Miért ne enne majonézt? Miért ne enne egy kis lisztzes rántást? Miért kellene számolgatni? Nem kell. Mindent lehet enni, minden mennyiségben, csak az nem diéta, és nem fogy tőle az ember 20 kilót.
2019. aug. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Van egy nehézsége a fogyásnak. Kb ugyanaz a helyzet, mint a cigivel. Ecigivel nem lehet leszokni és nikotintablettával sem. Egy módon lehet lefogyni a kevesebb evéssel, de azt azonnal indítani kell és fenn is kell tartani. Szerintem egyszerűbb kevesebbet enni, mint tiltásokat tartani vagy "egészséges" ételeket enni, pláne ha azokat nem szereti az ember.

A mentális részt nem szabad lebecsülni. Ha valaki szereti a cukros és zsíros kajákat, akkor az nem lesz megoldás, hogy ezeket egyből elhagyja, mert nem fog tudni hosszabb távon olyanokat enni, amiket nem szeret.

Ezért fontos, hogy az elején mindent ehessen, de jóval kisebb mennyiségben, erre kell szerintem ráérezni. Ha majd eltelik valamennyi idő, akkor már magától is keresni fogja az egészségesebb kajákat, mert látni fogja, hogy az egészségtelenek nem jók neki.

2019. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!