Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ma kezdtem a fogyókúrát,...

Ma kezdtem a fogyókúrát, kb.20 kilótól szeretnék megszabadulni jövő tavasz közepére, tehát kb.8 hónap alatt. Szerintetek ennyi étel mára eddig sok vagy normális? Kb. mennyi kalóriánál tartok?

Figyelt kérdés

Reggeli: 2 tiroli stangli (Sparos), kb. 20 deka spar-os majonézes saláta (virslis, csalamádés valami), 1 bögre kakaó.

Tízórai: egy nektarin.

Ebéd: 1 tányér zöldségleves (tészta is volt benne, 3 féle zöldséggel), 1 kisebb fej szőlő.

Már nagyon éhes vagyok, talán már ennem kellett volna, ezért kérdem, mert ma még kétszer szeretnék enni, hogy ne essen le a vércukrom és általában elég sokáig fent vagyok, de valószínűleg sokminden már nem fér bele, kalóriával fogalmam sincs, hogy állok. Kb. 3 éve tartó mozgásmentes, zabálós időszak gyümölcse, hogy ennyi feleslegem van, tehát nem várható el rögtön teljesen fitt menü. Vélemény? Vagy hogy kellene?



2019. aug. 26. 16:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Pont az a probléma, hogy agyban nem jutott el oda, hogy le akarjon fogyni. Ha így lenne, nem arról győzködné magát, hogy miért eheti meg ezt vagy azt. A vágy és az elszántság nem ugyanaz. Sajnos saját tapasztalat.
2019. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

#20: Az a baj, hogy ha mindent eszik, pont azokat, amiktől elhízott, nem fog tudni kevesebbel jóllakni. Az eredmény éhezés, délután 2-re kimerült kalóriakeret. Nem azt mondom, hogy soha nem ehet többé stanglit vagy cukros bolti kajákat, de legyen mondjuk 1-2 hetente 1x. Nekem könnyebb úgy, hogy egyáltalán nem eszem pékárut, a finomakat nem tudom abbahagyni, ami nem finom, azt meg minek egyem? Azok is tele vannak szénhidráttal, és miattuk kevesebbet ehetnék hasznosabb ételekből.

Kérdező, a mai reggelid teljesen jó, csak így tovább!

"A majonéz elvileg tojássárga, olaj és ízesítésnek mustár citrom stb." A majonéz túlnyomórészt étolaj, mutatóban van benne hasznos tápanyag. Nem a tojássárgájától sűrű, az alig van benne, hanem a módosított keményítőtől és egyéb sűrítőanyagoktól, amiket jobban jársz, ha elkerülsz. Persze néha eheted, én is szoktam kb. 1 evőkanálnyit, heti 1-2x. Azt nem tudhatod, mennyi majonéz (meg egyéb adalékanyagok, cukor) van egy bolti salátában, ezért jobb, ha te készíted, friss alapanyagokból.

A főzelékbe ne tegyél sok rántást, és egyél hozzá tojást vagy húst is, hogy kibírd vele vacsoráig.

2019. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
34%
Ezért le leszek pontozva de nem érdekel. Kérdező a neked megfelelő kalória kereten belül bármilyen ételt ehetsz, fogyni fogsz. 18 éves koromban munka mellett úgy fogytam 13 kilót, hogy csak péksütiket, és csokit ettem, viszont betartottam a napi max 1300 kalóriát. (Emellett mozogtam is). Ebből azt akarom kihozni, hogy nem kell kínoznod magad mindenféle fogyi kajával, amit amúgy soha nem ennél meg. Edd azt amit eddig, csak mértékkel. Számold ki hány kalóriát ehetsz, ahhoz hogy fogyj, és így tervezd meg az étkezésed.
2019. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálad elsőkörben az a probléma, hogy nincs túl sok információd (mint ahogy sokaknak nincs) a tápanyagokról,az ételekről, hogy mit mikor és mennyit kellene enned. Ha nem akarsz időt erre áldozni, hogy megismerd ezeket, akkor keres fel egy táplálkozási tanácsadót, vagy egy személyi edzőt aki összeállít neked egy étrendet személyre szólóan.


Egyébként írtad a majonézt: az átlag ember azért két-három evőkanállal megeszik belőle simán, az nem nagy adag (ennyi van egy salátán is). Az 300(!!!) kalória. Ugyanennyi kalória van 10 dkg csirkében, 5 dkg rizsben és egy kis savanyúságban összesen. Ez a baj a majonézzel, hogy egy kis adagban annyi a kalória mint egy komplett ebédben. A péksütiket meg úgy, ahogy vannak felejtsd el. Teljesen más ételeket kell enned, mint amiket eddig ettél.

2019. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:

Sokáig azt hittem én is, hogy jól eszem, de mégsem fogytam, inkább híztam.

Aztán elhagytam a csak picit/nem árthat/néha lehet dolgokat, és fél év alatt le is ment szépen 10 kiló.

2019. aug. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
89%

Reggeli, feherlisztey cucc, majonezes sali tiszta cukor, tizorai cukor, ebed leves oke, szőlő cukor...

Fehérje? Zsír?

2019. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, belebotlottam a kérdésedbe, ennyi idő után.

hogy haladsz, van szükséged segítségre?

2019. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Apránként csökken az adagok és/vagy kalóriák mennyisége, de nehéz dolog a fogyókúra. Te miben tudsz segíteni?
2019. nov. 17. 20:12
 29/29 anonim ***** válasza:

csak gondoltam, hogy ha megakadtál, és nem tudod miért, vagy feladtad vagy ilyesmi, akkor tudok pár infóval szolgálni, ami meggyőz arról, hogy folytatni kell.

meg tényleg érdekelt, hogy hogyan haladsz, mert mindenkinek drukkolok, aki fogyni szeretne.

de ha lassanként megy, az szuper, így tovább :)

2019. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!