Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a motivációtok a fogyásra?...

Mi a motivációtok a fogyásra? Többi lent.

Figyelt kérdés

164 cm vagyok és 62 kiló. Az elmúlt 2-2,5 évben lelkileg rosszul voltam, ezért is híztam meg. Előtte 56-58 kiló voltam (amiből szintén szerettem volna még fogyni). A futás/kocogás nem jön be, mert régen táncoltam és tönkrement a térdem. Nagyon rosszul érzem magam, hogy nem tudok változtatni a testemen. Most úgy érzem, hogy képtelen lennék lefogyni. Viszont szeretnék változtatni ezen, de nincs elég motivációm belekezdeni a fogyókúrába. :((

Érdekelne a ti motivációtok/történeteitek, hogy hogyan kezdtetek bele a fogyókúrába, vagy mi vitt rá arra, hogy elkezdjetek fogyókúrázni. Az elért eredmények is érdekelnének és hogy honnan indultatok.

Bármilyen tanács jól jönne. Ha volt már valaki hasonló helyzetben, hogyan lábaltatok ki belőle?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

20/L



2019. szept. 2. 22:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer fogyókúráztam rendesen. Egyszer Tom Holland miatt, miután megtudtam, hogy egy szerepe miatt naponta 500 kalóriát vitt be a szervezetébe maximum. Ezt próbáltam utánacsinálni, kíváncsiságból, mint egy kísérlet. Nem tartott sokáig, nagyon macerás volt.


Másodszor a szalagavatós keringőm miatt fogyókúráztam, hogy a srác fel tudjon kényelmesen emelni, és ne utáljon nagyon, meg rosszul éreztem magam, hogy a barátnője olyan kis 40 kiló, én meg közel se... Szóval kb októbertől februárig fogyiztam, napi kalóriabázis meg minden, lépcső, séta, kevés kaja, sok víz. 66 kilóról lettem 59. (és közben még nőttem is!) Visszahíztam az egészet a kövi két hónapban, de már nem igazán érdekelt.


170/65l

2019. szept. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Mert rengeteg ruhám van és újra hordani szerettem volna őket. Hirtelen hízás után, lassan fogytam 10 kilót, így újra jó minden :)
2019. szept. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem nagy erőfeszítés a fogyás - feltéve, hogy amúgy lelkileg rendben vagyok. Utóbbi meg amúgy is jól jön. Szóval ezen kell csak dolgoznom, ezért olvastam pár könyvet meg cikket a témában, hogy hogyan. Így meg már annyi motiváció is elég, hogy egészséges akarok lenni, jobban fogok tetszeni a páromnak, nem fogok olyan hamar elfáradni, újra jó lesz rám a kedvenc szoknyám stb.
2019. szept. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Én az egészségi állapotomat szerettem volna javítani, ezzel jött a fogyás. Az első pár nap volt nehéz, maga az átállás másfajta táplálkozásra, de utána már az motivált, hogy sokkal jobb lett a közérzetem, nem voltam állandóan fáradt, egész nap pörögtem. Pár hónap után a vérvételen is látszott a javulás, és az is jó érzés volt, hogy sokkal jobban álltak rajtam a ruhák. Futni nem szeretek, sokkal szívesebben tornázok, súlyzózok. 65 kilóról indultam, most 53-55 körül vagyok 163 cm-hez, több izommal.
2019. szept. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
91%
Engem az motivált, hogy nem fértem bele a ruháimba, és elképzeltem, hogy ha ilyen ütemben hízok tovább, hogy fogok kinézni 10 év múlva. Sokkal könnyebb addig lefogyni, amíg csak 6-8 kiló túlsúlyod van, úgyhogy érdemes belekezdeni a fogyókúrába, amíg még nem késő. Szerintem az a titka a dolognak, hogy nem szabad túl sokat elvárni magadtól, ne akarj rövid idő alatt nagyon sokat leadni olyan étrenddel és annyi mozgással, amit később nem tudsz tartani. Kis dolgokkal kell kezdeni. Nekem 62 kiló volt az a pont, ahol úgy éreztem, hogy ideje megálljt parancsolni a hízásnak, és én csak 155 cm vagyok mellé. De csak apróságokon változtattam, olyan dolgokról mondtam le, amikről tartósan le tudtam. Nem mondtam le például teljesen az üdítőkről, de csak ebédhez ittam egy pohárral, egyébként egész nap vizet ittam. Kevesebb kenyérfélét ettem, például nem ettem a főzelékek mellé. Odafigyeltem, hogy csak akkor egyek, amikor éhes vagyok, ne egyek unalomból, vagy ne vegyek másodszorra egy ételből, csak azért mert finom, hogyha egyszer jóllaktam. Mellé többet mozogtam, munkába biciklivel jártam, ebédszünetben néha sétálni mentem. Így sikerült fél év alatt 55-re lefogyni. Amíg dolgoztam, ezt könnyedén tudtam is tartani, de amikor munkanélküli lettem sajnos visszahíztam. Lehangolt voltam, úgyhogy kevésbé figyeltem oda, hogy mit eszek, nem nagyon mozdultam ki, kevesebbet mozogtam. Most újra nekikezdtem a fogyásnak, újra odafigyeltem az étkezésre, eljártam nyáron biciklizni és úszni, Így május óta már leadtam négy kilót. Úgyhogy nem lehetetlen, és igazából nem is kell olyan nagy erőfeszítés hozzá, te messze nem vagy annyira elhízva, hogy ne tudnál könnyen lefogyni. Csak szánd rá az időt, hogy rendes ételeket készíts, és ne egyél lustaságból szendvicset, és kész péksütiket, mint én. Igyál vizet üdítő helyett, ha nem bírsz futni, akkor járj el sétálni, vagy ahova lehet, gyalog menj el busz vagy kocsi helyett. Kicsi változtatásokkal kezdj, különben hamar feladod, és ne keseredj el, ha nem fogysz gyorsan.
2019. szept. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Eloszor is az almom motival, jovore jelentkezek egy allasra, ahol eleg fittnek kell lenni. Meg 5 kilo es elerem a kivant sulyt. A masik ami motival, hogy mikor abbahagytam a sportot 7 kilot hiztam, ez nagyon zavart, de annyira megsem, hogy ezt le is adjam, szerettem sajnaltatni magam. Utana 5 kilo lement 5 kilo vissza is jott ezzel a lendulettel. Kozbe voltak kapcsolataim is, es hazudnek ha kicsit nincs bennem, hogy nekik is bizonyitani akarok, hogy “nezzetek, mi lett belolem”. De elsosorban magamnak akarok ezzel bizonyitani. :)
2019. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
én az ételt táplálékként kezelem és nem élvezeti pótlékként, mint eddig! kerülöm a zsíros, nehéz ételeket pl a disznóhús helyett baromfi és a köret inkább nyers zöldség. néha egy-egy napot koplalok. 106 voltam egy éve most 75 , azt még hozzátenném előkaptam a bringám és ha kivitelezhető azzal megyek...
2019. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy elkezdtem az egyetemet, elég stresszes időszakom volt, és elkezdtem konditerembe járni, hogy majd ott levezetem. Emellett magamra főztem, és nem igazán szeretek enni, így kényelmesen oda tudtam figyelni, miből mennyi kerül az asztalra. Kényelmi okokból elhagytam minden állati eredetű terméket, fehér lisztet, cukrot stb. Annyira bevált (szeretek sportolni és ez az étrend is sok energiát ad hozzá), hogy észre se vettem, már lerepült 10 kiló, aztán még több. Azóta tartom, és ennek már lassan két éve. 180/70, N
2019. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A tükör és a hiúságom. Pajzsmirigyes vagyok, pokol nehéz, de megéri.
2019. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az a motivâcióm, hogy nem akarok meghalni a + súly okozta problémàk miatt. Ilyen egyszerű. Sajnos későn, akkor kaptam észbe amikor màr nagyon mélyen voltam. Persze most is rossz àllapotban vagyok, de nem annyira mint amikor kezdtem. Érezhető vàltozàsok történtek, apró javulàsok. Eddig -23 kg 6 hónap alatt. A külsőm nem izgat, màsok véleményét lesz..rom magasról, az egészséges testsúly a fő cél, és annak megtartàsa. Kész. Néhàny év és meglesz:)
2019. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!