Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mennyire veszélyes?

Ez mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy az evészavar mellett ráfüggtem az edzésre. Éjfélkor kezdek edzeni, nagyjából 45 percet, néha 1 órát, ez után még hajnali 3-ig sétálok a szobámban. Így olyan 650-700 kcal között már elégetek (eléggé pontosak tűnik a fitness karkötők, fitbit charge 3, amúgy 170cm vagyok, 72.5kg-rol indultam, most 55.5 voltam reggel, és ha egész nap fekszem, 1400 kcal körül égetek. 1 óra sétával 270 körül égetek. Kalóriabázis is ezeket adta ki, ebből következtetek a karkötő pontosságára.)

Délután 2-3 között kelek, és jöhet újra a séta. Edzeni csak éjszaka szoktam. A lényeg, hogy átlagosan 2500-2700 kcal között szoktam elégetni egy nap. Nem is konkrétan direkt, már próbáltam csökkenteni a deficitet, mert 600 kcal a Max amit enni szoktam, de általában 400 körül viszek be bármit.

Meddig tudom ezt kB folytatni, hogy -2000kcal körüli a deficitem minden egyes nap, anélkül, hogy elájulnék vagy meghalnék?

Egyre gyengébbek érzem magam, többet szédülök, nagyon kimerült vagyok, de éhes nem igazán szoktam lenni, ha mégis, akkor sem eszek csak ha már az ájulás kerülgetne, akkor valami gyümölcsből kimérek egy adagot, az meg dobja picit a vércukorszintem.

Szóval ez mennyire életveszélyes és hogy tudnék ellenállni a kényszerek, hogy mozogjak? Most 16:50 van, de ma már emlegettem 1,872 kcal-t. Még mindig sétálgatnék, de muszáj volt lefeküdnöm mert már nem bírom.

Hogyan változtassa ezen?

Semmi kedvem normál súlynál elájulni vagy meghalni.



2019. dec. 28. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Szia lehet, hogy most kiröhögsz, de te döntöd el kinek lessz igaza.

hozzászokott a szervezeted a mozgáshoz és nehéz leülni (villanyszerelő vagyok :) )

a) Az nem tetszett nekem, hogy akkor is csak gyümölcsöt említettél. ha megnézed mit ehetett télen egy ősember 9-10hónapig csak húst.

ha rám hallgatsz akkor tojás meg káposzta vagy valami más hús, de ne melle. és lehet megint kiröhögsz, de valami pálinka ha ne vagy álmos még mostse. gyümölcsben semmi hasznos értelmes nincs amíg a zöldlevelesek fürdenek benne


b) ne aludjál arra a napra így holnap már tuti időben fogsz aludni

2019. dec. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
kit érdekel?
2019. dec. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
4-600 kalória akkor is kevés, ha egész nap csak fekszel. Meg szerintem az se egészséges, hogy 3-kor fekszel, aztán meg 12 órát alszol (dolgozni/suliba nem jársz?). 172 centihez már az 55,5kg is már az alsó határa a normálisanak, bár szerintem még kevés is. Szerintem nagyon gyorsan kezdj el normálisan enni, meg aludni, mert baj lesz.
2019. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Remélem van családod, aki majd orvost tud hívni, bár nem tudom, hogy eddig miért nem tették. Minden esetre az utcára még sétálni se menj TB kártya nélkül.
2019. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire egészségtelen? - Rettentően.

Hogyan változtass? -

1. Aludni éjszaka kellene. A legközelebbi éjszakai edzés/sétálás után lefekszel, beállítod az ébresztőt vagy megkérsz valakit, hogy 6-8 óra alvás után keltsen fel. Napközben, mondjuk délután edzel fél-1 órát (utána csak minden másnap edzel), aztán kibírod estig alvás nélkül, és onnantól kezdve 10-kor, legkésőbb éjfélkor elmész aludni. 6-8 óra alvás után felkelsz (igény szerint). Ha éjszaka felébrednél, nem kapcsolsz lámpát, nem kelsz fel, egy idő után vissza tudsz majd aludni. A nem edzős napokon menj sétálni, főleg, ha szép napos az idő.

2. Ha éhes vagy, ha nem, naponta legalább 3x egyél, időben kellőképpen elosztva. Nem csak gyümölcsöt, hanem húst, tojást, zöldséget is, ezen kívül mást is lehet, amit szeretnél, változatosan, főtt étel is legyen benne. Ha nehezen tudsz megenni napi 3x egy normális adag ételt, akkor fokozatosan egyél egyre többet. Legalább 1500 kcal-t célozz meg, edzés mellett több is lehetne. 50-80 g teljes értékű fehérje (hús, hal, tojás, tejtermékek), legalább 50 g zsír, a többi szénhidrát. Emésztési problémák felléphetnek, ha már régóta csak gyümölcsöt eszel. Ebben az esetben eleinte szedhetnél pl. Optacidot (gyomorsav pótlására) és Mezym Fortét (emésztőenzimek pótlására).

2019. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Te beteg vagy! Fordulj orvoshoz!
2019. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem normális a súlyod, mert lassan a kóros soványság határát súrolod. Pszichológus, dietetikus, meg egy alapos vérkép kell neked, mert komoly a gond.
2019. dec. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!